PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=709355}

Lewiatan

Leviafan
7,4 31 396
ocen
7,4 10 1 31396
7,3 27
ocen krytyków
Lewiatan
powrót do forum filmu Lewiatan

Warto?

ocenił(a) film na 6

Poradźcie czy warto oglądać?

GonZala

Właśnie jestem po seansie - zdecydowanie polecam. Podobał mi się bardziej niż Ida.

ocenił(a) film na 6
lipton72

Dziękuję - na pewno zobaczę :)

ocenił(a) film na 8
lipton72

Ida na pewno nie dorasta tutaj do pięt. No, może to zbyt brutalne określenie, ale z pewnością Lewiatan, jak i Mandarynki są filmami o wiele lepszymi. Myślę, że któryś z tych dwóch dostanie Oskara w swojej kategorii.

ocenił(a) film na 6
contowsky

Stawiam na Mandarynki. Lub Dzikie Historie.

ocenił(a) film na 8
GonZala

Dzikich historii jeszcze nie oglądałem, natomiast tak czy siak uważam, że Mandarynki zasłużyły na Oskara.

ocenił(a) film na 8
GonZala

film jest dobry, niestety dołujący... :-(

ocenił(a) film na 7
GonZala

Ciekawy film, nawet polecam, jeden z nielicznych, który nie kończy się happy endem.... gdyby nie został zaatakowany kościół to z pewnością dałabym wyżej, ale ogólnie warto zobaczyć.

ocenił(a) film na 9
ninka_fw

A co, obłudy kleru krytykować nie wolno?
Film pokazuje ludzi, a ci są ułomni. Niezależnie od tego czy są prostymi robotnikami, ważnymi urzędnikami czy pasterzami.

ocenił(a) film na 7
JacekSzulc

hmm... uważam, że niepotrzebnie był dodany wątek kościelny, a te zbliżenia ikony Chrystusa w połączeniu z kościelnym zakłamaniem przedstawionym w filmie, to po prostu było nie na miejscu. Film mógł sam się obronić i przyciągnąć grono widząc bez szukania taniej sensacji.

ocenił(a) film na 7
ninka_fw

widzów*

ocenił(a) film na 9
ninka_fw

Zbliżenie ikony Chrystusa było właśnie bardzo na miejscu. Wspaniale pokazano dysonans między wiarą a instytucją.
Film nie krytykował religii, chyba, że dla kogoś pop to już świętość.

ocenił(a) film na 8
ninka_fw

no właśnie mi się to podobało bo pokazali tą sprzeczność i obłudę, na tle takiego zakłamania jeszcze wywód o prawdzie, dla mnie to było spoko, warto pokazywać i akcentować takie rzeczy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones