PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=683912}

Liga Sprawiedliwych: Zaburzone kontinuum

Justice League: The Flashpoint Paradox
7,5 7 982
oceny
7,5 10 1 7982
Liga Sprawiedliwych: Zaburzone kontinuum
powrót do forum filmu Liga Sprawiedliwych: Zaburzone kontinuum

Chronologia zdarzeń

ocenił(a) film na 7

Otóż oglądam właśnie Arrowa i - jako że z Marvelowskim uniwersum jestem na bieżąco - postanowiłem nieco przybliżyć sobie także twory DC. Niestety, większość filmów z tego świata ssie (wciąż mam koszmary po Ghost Riderze i Zielonej Gaytarni), dlatego sytuacja zmusza mnie do sięgnięcia po animacje. Moglibyście mi wypisać tytuły, z jakimi powinienem się zapoznać, jeśli chcę jak najlepiej poznać historię? Najlepiej chronologicznie, jeśli to możliwe i zależy mi tylko na dobrych produkcjach, bo szkoda czasu na filmy, które jedynie męczą. :)

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Shooty

chodzi ci o uniwersum dc?

Shooty

Chronologicznie to odpada. Ale ogólnie to żadna animacja z dc nie ma takiego samego universa. No może poza animacjami z justice league i flashpoint. ALe okej:
1.Justice League:Nowa Granica- ciekawy origin Ligi. Ale za dużo postaci w filmie.
2.Liga Sprawiedliwych:Kryzys na dwóch ziemiach-nudaaaa!!!!! dobrze że go nie dali do serialu animowanego jako godzinny odcinek podzielony na częśco, bo serial miał zejść z anteny i twórcy zaczeli wymyślać odcinki na zakończenie.
3.Liga Sprawiedliwych:Zagłada-genialny film ale, to nie nadrobi innych filmów z dc.4.Justice League:Flashpoint Paradox-SPOILERRRRYYY!!!!!!! Reset świata. Wprowadzenie do Justice League:War. Ten reset niszczy świat i tworzy nowy: New 52.
4.Justice League:War-można się czepiać filmu ale jak dla mnie okej. Chociaż Hal nieco mnie denerwuje.
5.Justice League:Tron Atlantydy:Wyszło niedawno na dvd. Głównie o Aquamenie,całkiem niezłe.

Ten Tron Atlantydy wprowadza do doomu. L.Luthor tworzy swoją ligę którą pokona Ligę Sprawiedliwości.

To były niezłe animacje z JL. Teraz trochę o lego.

Shooty

Z tych animacji z JL które ci wymieniłem polecam 3 i 5. Resztę też możesz sobie obejrzeć ale 2 nie polecam. Oglądałem ten film tylko dla innego świata, fabuły i dla dc.

Animacje lego:
1.Batman i Liga Sprawiedliwości-ogółem da się obejrzeć wyłącznie na CN i na stronie Kreskóweczki. Ogółem dla dzieci ale okej.
2.Lego Liga Sprawiedliwych kontra liga Bizarro-animacja do obejrzenia w internecie i na dvd.

Następna animacja z lego to Justice League:Doom. Zapowiedziano nowe postacie jak Marsjanin który ma być zły.

Ogółem dla dzieci ale dla mnie to gratka dla dc. Oglądałem to za postacie i dla dc.


jest jeszcze animacja lego na podstawie gry Lego Batman 2.

Lego Batman: Moc superbohaterów dc.
Ale skoro czy Tron Atlantydy prowadzi do doomu i lego też to oznacza że to może być jeden film. Jak ma tak być to chcę ok.70 minutowego filmu, a nie jak dotychczas góra 30-45 minut.


ocenił(a) film na 9
LordVader345

Martian Manhunter nie będzie złą postacią w nadchodzącym filmie. Chodzi tu raczej o jego przeciwnika, nie pamiętam jego imienia ale miał zdeformowaną twarz i też był marsjaninem (bodajże białym).

ocenił(a) film na 9
Coffemachine

co sprowadza się do tego że raczej sięgną do znanych już raczej postaci niż do nowych

Shooty

Jeśli chodzi o Batmana po flashpoint to nowymi animacjami jest Syn Batmana który wyszedł rok temu i Batman:Atak na Arkham który o powiada o więzieniu i organizacji samobójczej Amandy Waller. Animacja wyszła na wrzesień.

Nowymi animacjami jest Batman kontra Robin-sequel Syna Batmana i tronu atlantydy.

Dlaczego sequel TA? Bo jest dodatkowa scena na Blu-Ray i na yt gdzie Robin alias Damian Wayne i Nightwing alias Dick Grayson walczą ze Strachami na Wróble. Zresztą obejrz te animacje z Justice League i Batmanem.


Jest jeszcze 50 minutowa animacja Justice League:W pułapce czasu. Jest okej. Ale animacja dość średnia. Wyszedł przed Justice League War i nie ma z tym nic powiązanego.

ocenił(a) film na 9
LordVader345

akurat w pułapce czasu jest najsłabszym filmem, a poziom fabuły sięga raczej kiepskich filmów szpiegowskich i sf z lat 70

Coffemachine

Najsłabszym są Kryzys na dwóch ziemiach i niektóre animacje z batmanem

ocenił(a) film na 9
LordVader345

wbrew pozorom kryzys na dwóch ziemiach nie jest najsłabszy - ma w miarą spójną fabułę a całość jest raczej w dobrym tonie utrzymana akcji nie brakuje. w pułapce czasu jest najsłabszy chociaż by przez idiotyczność i bzdurność fabuły.
O jakich animacjach z gackiem mówisz?

Coffemachine

Masz rację. Ale na pewno krótkometrażówka z Catwoman też jest słaba.

Mówię o np.Masrr Batmana. Jest nudna. I możesz mnie zhejtować,dać bana,etc. Ale lepiej poszanuj mój gust. Mówię też o np.Batman rok pierwszy albo subzero

ocenił(a) film na 9
LordVader345

Szanują zdanie innych :D Ale zgadam się że rok pierwszy i subzero są słabe. Natomiast ja dołożyłbym animacje z batmanem gdzie są przedstawione bodajże cztery odrębne historie z gackiem w roli głównej ( nie jestem entuzjastą wersji anime batmana ) Masrr Batmana? chyba nie widziałem.
A co do Catwoman to pełna zgoda, jakoś w ogóle nie była zaspecjalna.

Coffemachine

Był jeszcze Batman z 2008 roku. Były tam 6 różnych opowieści. I były okej

Coffemachine

O to ci chodzi.
Ciekawostka:Animacja z Batman:Ryczerz Gotham(2008) jest sequelem Batmana Begins i prequelem Mrocznego Rycerza

ocenił(a) film na 9
LordVader345

tak właśnie chyba o to :D Generalnie mnie sie jeszcze nie podobała trochę animacja z Wonder Woman. Zielone latarnie średnio

Coffemachine

Z wonder woder woman była tylko okej. Zielone latarnie średnio. Gdyby opowiadały o innych korpusach byłoby lepiej

ocenił(a) film na 9
LordVader345

własnie to był największy problem - za mało innych korpusów, w jednej animacji z tego co pamiętam był zaledwie Sinestro pokazany. Osobiście fajny byłby na przykład motyw z Nekronem, choć wątpię czy kiedykolwiek zdecydują się go pokazać w animacji

Coffemachine

No. A co sądzisz o Synie Batmana i Superman wyzwolenie?

ocenił(a) film na 9
LordVader345

Son of Batman w pewnym momencie mnie wkurzył z tymi zaplątanymi stosunkami Damiena z Brucem, natomiast główny pomył fabularny był nawet niezły. Na plus mogę zapisać też fragment z sądem, czy Dolmakera, zwłaszcza że te przerobione dzieciaki trochę przestraszyły mnie.

Jeśli chodzi o Superman wyzwolenie to całość fabuły była całkiem niezła, łącznie z motywami z Karą. Jednocześnie irytują mnie momenty w Daily Planet oraz to że inwazja na ziemię w wykonaniu Brainiaca wygląda słabiej niż miało to miejsce w innych śiwatach, a także to że odwidziało mu się odzyskanie Kandoru i zdecydował się na zniszczenie go razem z ziemią

Coffemachine

A tajemnica batwoman,kontra drakula,powrót jokera i Red Hood? No i Rok piwrwszy?

I 2 crossovery z Supermanem z 2009-10?

ocenił(a) film na 9
LordVader345

tajemnicy batwoman nie miałem okazji zobaczyć.
kontra Drakula jest mimo wszystko taką kontynuacją serialu Batman z 2004 roku, miał parę fajnych elementów- pojedynek dwóch nietoperzy był chyba najlepsze, bo już motyw z przemienianiem mieszkańców Gotham mi nie pasował.

Red Hood był świetny moim zdaniem, zwłaszcza że pokazywał historię Jasona Todda po tym jak Ras al Gul go wskrzesił. W ogóle to jak wyglądało podejście Bruce do byłego ucznia i to jakie spojrzenie miał na jego działania Jason już należy zapisać na plus. No i oczywiście chęć zemsty na Jokerze.

Powrót Jokera - chyba nie widziałem, bowiem kojarzy mi się wyłącznie dwuczęściowa seria traktująca o powrocie Bruce'a z emerytury.

Year one - był nawet niezły geneza bohatera, jego działania i to jak mieszkańcy Gotham zmieniają podejście do niego. Równierz na plus dla mnie jest tu wpleciona historia Gordona.

Superman/Batman wrogowie publiczni - pomysł fabularny był stricte całkiem niezły, podobały mi się też nawiązania do wydarzeń z serialu. Aczkolwiek kreska była totalnie beznadziejna a już zwłaszcza w przypadku Power Girl, która bardziej przypominała postacie z anime niż faktyczny jej wygląd. W pewnym momencie też bezsensowny staje się pomysł Luthora, przez co absurdalną wydaje się sytuacja w której inni bohaterowie walczą po stronie Lexa. Zapomniałem dodać jeszcze że podobała mi się scena z ataku większości negatywnych postaci w celu zdobycia nagrody za Clarka i Bruce'a.

Co do Superman/Batman Apocalypse to podobało mi się w całości. Od motywu z przylotem Kary i akcją z zniszczeniem komputera w Batcave ( "twoja kuzynka zniszczyła sprzęt warty 50 tys" - " wyślij rachunek zapłacę", - " z pensji reportera? Jasne") Aż po finałową walkę z Darkseid'em. Przyczepić się mogę jedynie fragmentów na Temiscerze ( głupota postaci powala w pewnym momencie ) oraz w Twierdzy Darkseid'a, której potencjał został niewykorzystany.

Coffemachine

A maska batmana?subzero?

ocenił(a) film na 9
LordVader345

Maska Batman - intyryga była słaba i po jakimś czasie niespecjalnie trudno było przewidzieć że to dziewczyna Bruce'a. Jedynym pozytywnym aspektem dla mnie był występ Jokera, który jak zwykle nie zawiódł.

Subzero - Całość jeśli chodzi o historię Freeze'a pokazano całkiem nieźle, przy czym widać w nim że wszystko co zrobił był efektem troski o żonę. No i finał który tez był niezły zwłaszcza że Freeze usunął się z powrotem na biegun po tych wydarzeniach a i okazuje się że cel do którego dążył też został osiągnięty.

Coffemachine

A Liga:Nowa Granica?

ocenił(a) film na 9
LordVader345

tu będzie niestety krótko, bo od początku do końca mi się nie spodobał, głównie poprzez użytą kreskę oraz fabułę.

Coffemachine

A Batman i Superman?

ocenił(a) film na 9
LordVader345

nie bardzo wiem o co ci chodzi

Coffemachine

Opinia o tym.

ocenił(a) film na 9
LordVader345

chodziło mi że nie wiem o jakim filmie mówisz, ale już ok domyśliłem się.

Jak na tak starą animację to całkiem nieźle, sam pomysł z wymianą wrogów między Lexem a Jokerem był całkiem niezły, aczkolwiek szkoda że tak naprawdę nic z tego nie wyszło.

ocenił(a) film na 9
LordVader345

nie kojarzyłem z początku o jaki film ci chodzi ale po namyśle chyba się domyśliłem.
Pomysł z tym aby zamienić się wrogami był całkiem niezły aczkolwiek moim zdaniem za szybko się to wszystko rozwiązało, za łatwo im poszło.

Coffemachine

Powrót mrocznego rycerza? All star superman? Atak na arham? Wersje lego?

ocenił(a) film na 9
LordVader345

powrót mrocznego rycerza był ciekawie zrealizowany, zwłaszcza też z zakończeniem nieźle nawiązującym do komiksu, mnie osobiście brakowało scen wyjaśniających jak Olie stracił dłoń i może trochę więcej na temat samego planu Bruce'a.
All star był interesujący jako adaptacja komiksu, ale osobiście zdenerwowały mnie wstawki z tymi gośćmi podrywającymi Lois. Za to na plus bardzo zaliczam to jak Lex zdał sobie sprawę dzięki serum supermana z swoich błędów i postanowił choć trochę je naprawić przed egzekucją.
Assault on Arkham był fajny głównie z tego względu że pokazano całą akcję z strony Suicide Squad ( Harley tuta był naprawdę fajnie zrobiona " Yatzee!"), choć nie brakowało przewidywalnych momentów jak chwila w której Batman przebrał się za jednego z członków zespołu ( nie pamiętam tej ksywki ), ogólnie na plus bardzo.

Z lego widziałem tylko przerobione na film cutscenki z lego batman i liga konta liga bizzaro, nawet pośmiałem się trochę :D

Coffemachine

Spoko.

Batman przebrał się za Black Spidera.
Według mnie w tym filmie powinni dać więcej członków. Np. Deathstroke,Katana,Bane,Lex,Enchartes,Plasti-qe,Vixen,El diablo,killer croc.

ocenił(a) film na 9
LordVader345

Tak zgadzam się, choć dla mnie zdecydowanie powinni być tam Deathstroke, Croc i Bane. Nie wykorzystali także KG Beasta który ginie praktycznie na początku filmu. Powinno być go mimo wszystko trochę więcej na ekranie.

Coffemachine

Według mnie powinien tam zginąć Black Spider lub King Shark.
P.S.Czy wierzysz że Frost umarła przez wybuch

ocenił(a) film na 9
LordVader345

Śmierć Black Spidera wymusiłaby na inny sposób zinfiltrowania grupy przez Batman i kto wie czy nie był by lepszy od sztampy jaką pokazano. King Shark i tak został zabity i powiedzmy sobie szczerze że poza swoimi umiejętnościami zaprezentowanymi w paru scenach i relacją z Killer Frost niewiele wniósł do fabuły.

Jeśli Frost była w stanie stworzyć sobie trochę lodu dla osłony to czemu nie? Problemem jest tylko to że nie mogła materializować lodu sama z siebie ( dla tego skorzystała z broni Mr. Freeze'a ) jak inne jej wersje. Zakładam że mogła przeżyć aczkolwiek nie do końca.

Coffemachine

Przydałby się sequel. Ale niestety dopiero za rok bo dc powiedziało że da 4 animacje góra. I tak się stało. W sequelu mógłby się pojawić Deathstroke,Katana,El Diablo,Bane,Croc,Lex i jescze te 3 kobiety które wcześniejcwymieniłem. Według mnie w sequelu mogliby powrócić Bumerang,Harley i Frost,bo wątpie żeby Deadshot wrócił. Zaś skład powinien mieć jakieś 7-8 osób a nie tylko 6. Miałoby być 7 ale jeden zginął. A byłby dobry. A Shark nie był znaczący dla fabuły. Ale przydałyby się w składzie 3 dziewczyny.

ocenił(a) film na 9
LordVader345

No to by znacznie powiększyłoby relacje między składem, gdzie podobały mi się relacje Bumerang - Frost. W tym roku o ile wiem ma być jeszcze animacja kontynuująca wątek z Throne of Atlantis.
W sequelu w ogóle mogli by postawić na pokazanie większej liczby scen pokazujących relacje między składem. W Assault za szybko to wszystko poszło.

Coffemachine

A jaki to film?

A co sądzisz o all-star superman?

Coffemachine

A brainac attacs? A film z Teen titans? Film z Doomsdayem?
Zielona latarnia pierwszy lot?
Sups konta elita?

Shooty

Ghost rider nie jest z dc.

Shooty

Czy byłby ktoś w stanie wymienić wszystkie filmy animowane z uniwersum DC i Marvela przy okacji też? :)

69sutek69

Z Dc nie mam czasu bo jest ich 30. Z Marvela:
Ostateczni Mściciele
OM 2
Mściciele Przyszłości(sequel Om)
Iron Man
Doctor Strange
Hulk:Podwójne Starcie
PLANETA Hulka
Thor
I jeszcze Punisher i Czarna Wdowa ale tytuł angielski.
Iron Man i Hulk Zjednoczeni

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones