PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608508}
5,8 4 185
ocen
5,8 10 1 4185
7,2 12
ocen krytyków
Lista płatnych zleceń
powrót do forum filmu Lista płatnych zleceń

Witam,

Po krótkich poszukiwaniach natknąłem się na możliwe wyjaśnienie fabuły tego surrealistycznego obrazu. Tekst po angielsku, myslę, że nie będzie problemu ze zrozumieniem:

http://cinemadan.com/blog/kill-list-explained/

Film ciekawy. Czuć od początku, że coś dziwnego "się unosi w powietrzu". Dziwne zachowania bohaterów, pełno symboliki, dwuznaczne i metaforyczne wypowiedzi niektórych aktorów - motywy dotyczące "rekonstrukcji" sugerujące na istnienie czegoś czego nie da się zrozumieć ludzkim umysłem. To wszystko pozwala tak na prawdę na dowolne interpretacje tego filmu, ale osobiscie pasuje mi teoria z tekstu, z linka który podałem.

Teoria nie wyjaśnia wszystkich pytań, ale pewnie nakreśli i przybliży nieco różne niedopowiedzenia.

Chciałem zauważyć również, że w filmie występuje zjawisko predestynacji. Czyli, że losy człowieka są z góry przesądzone. Przykład?:
- rekonstrukcja,
- trybiki w machinie - tekst jednego z kultystów,
- dziwne wypowiedzi lekarza,
- śmierc Gala - wcześniej kota - jest to jego uosobienie,
- śmierć żony i synka - początkowa scena filmu z mieczami,
- lista zadań z listy - raz puszczona w ruch musi trwać,
- wiele innych, których nie pamiętam.

To tyle póki co, jakby ktoś chciał się podzielić przemyśleniami - zapraszam.

Siguror

Rzeczywiście bardzo dobra interpretacja, którą przytaczasz w linku - też doszedłem do podobnych wniosków.

ocenił(a) film na 8
martinos1985

Ciekawy artykuł, który pokazuje, że wbrew pozorom jest to dobrze przemyślany film. Też uważam, że ten uśmiech żony na końcu to po prostu ironia, tyle zrobił żeby ich ochronić, a sam stał się przyczyną ich zguby. "Thank you", które wypowiada Gal zaraz przed tym jak Jay strzela, jest wg mnie po prostu wyrazem radości, że nie będzie musiał przechodzić przez agonię. Warto przypomnieć, że obaj bohaterowie byli żołnierzami i kwestia ukracania cierpień rannych przyjaciół może nie być im obca. Wg Gal na pewno nie był w kulcie, hamował zachowanie Jay'a, a po przecięciu dłoni przy przyjmowaniu zlecenia pierwszy wyskoczył z bronią. Im więcej czytam na temat filmu, tym bardziej go doceniam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones