PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=522827}

Listy do Julii

Letters to Juliet
6,8 107 760
ocen
6,8 10 1 107760
5,2 8
ocen krytyków
Listy do Julii
powrót do forum filmu Listy do Julii

pomysł ciekawy, wykonanie banalne, nudne i nieciekawe. ostatnie 30 minut filmu przewinęłam, bo czułam jedynie zażenowanie (cytowanie "romea i julii", scena na balkonie). cukierkowi aktorzy, przewidywalna fabuła. jedynie piękna i klimatyczna włoska sceneria "ratowała" film.

nie polecam.

ocenił(a) film na 7
milena_9

Dlaczego oceniasz film który niewidziałaś?

Berith7777

obejrzałam. przewijając ostatnie sceny straciłam parę tępych, przewidywalnych dialogów, także po co mam oglądać caluteńki film, skoro oglądanie go mnie męczy (męczyło od początku, jednak tak jak napisałeś, nie wystawiam ocen filmom, których nie oglądałam).

ocenił(a) film na 7
milena_9

Jeśli przewijałaś,mozesz sie tylko domyslać,że dialogi były tepe i przewidywalne.Nie musisz ogladać "caluteńkiego" filmu jeśli cie meczy,to też zrobiłaś,ponieważ ,na film nie tylko obraz wizualny sie składa,wiec przewijanie filmu to w istocie rzeczy nie jest jego obejrzeniem tylko przewinieciem.Piszesz,ze nie oceniasz filmów które niewidzialaś,więc jesli przewijanie(nawet kilku scen)jest dla ciebie ogladaniem....no cóz....skoro tak uwazasz.Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
milena_9

Mam cichą nadzieje,że "W Pogonii Za Szczęściem" ogladałaś bez przewijania;)

Berith7777

"Listy..." to jest akurat jeden z niewielu filmów, które obejrzałam w ten sposób. Na moim profilu możesz zobaczyć, że rzadko kiedy wystawiam filmom bardzo słabe oceny. Wynika to z tego, że raczej staram się wybierać świadomie, takie, które mam nadzieję poruszą mnie, zaciekawią, wciągną, nauczą, rozbawią. Akurat ten mnie rozczarował, więc nie jest to dla mnie ocena bezpodstawna. A, i traktuje tak tylko filmy, które po godzinie, półtora oglądania nic we mnie nie zostawiają.

To jest troche tak jak z jedzeniem. Zazwyczaj już po pierwszym kęsie wiadomo, czy ci smakuje czy nie, jednak starając się nie ulegać pierwszemu wrażeniu, jesz dalej, ale nie musisz zjeść wszystkiego, żeby stwierdzić czy było dobre, czy nie :) (sorry za takie porównanie, ale wydało mi się tutaj na miejscu ;)

Ogólnie nie lubię tak traktować filmów, muzyki, lecz kiedy widzę, że oglądając/słuchając się irytuję, decyduję się przerwać. No i nie uważam, że jeden, dwa pominięte dialogi świadczą o całości. Tak dzieję się tylko w naprawdę dobrych filmach, a ten do takich nie należał.

milena_9

a tak sobie jeszcze pomyślałam- nigdy podczas sensu w kinie nie wyszedłeś na chwile np. do toalety...? Pewnie odpowiesz, że nie, bo tak łatwiej bronić swojego zdania, aczkolwiek JEŻELI, to miałeś okazję ominąć parę minut filmu. Czy to zaważyło na ogólnym wrażeniu, pełnej ocenie? Nie sądzę.

ocenił(a) film na 7
milena_9

A więc droga Mileno;)Co do pierwszych zdań twojej wypowiedzi-ja akurat oglądam wszystko co sie da,dobrze,jeśli ty sobie wybierasz filmy zgodnie ze swoim upodobaniem.Druga sprawa-rozumiem ,że film tobie sie niespodobał,nie miałem zamiaru go bronić,zacząłem dyskusje ze względu 'ogladalności'.Po trzecie,nie przepraszaj za przykład(z jedzeniem)bo był bardzo fajny i ciekawy.A po czwarte-a propo wychodzenia z kina to cie zaskocze-mimo,że od dziecka jestem milośnikiem(właściwsze słowo to fanatyzm;)) kinematografii,przestałem chodzić do kina w momencie jak zacząłem palić papierosy,gdyż jako człowiek z tym nałogiem musze zapalić sobie przynajmniej raz na godzine,a wtedy msiałbym wychodzić z kina i opuszczać sceny w filmie a tego bym niezniósł-wiec nieuczeszczam do takiego miejsca jak kino;)Dzieki za dyskusje i pozdrawiam ciepło;)

Berith7777

To miłe, że są ludzie, którzy wobec osób o odmiennych poglądach/przyzwyczajeniach/zasadach/... nie plują jadem i nie próbują rozszarpać, aby bronić i zmusić do swojego zdania. Za miłą, konstruktywną dyskusję- piąteczka!

ocenił(a) film na 7
milena_9

P.S. Cieszy mnie bardzo fakt,że "The Pursuit of Happyness" oceniłaś na dziesiatke-to cieszy;)

Berith7777

to nie powinno Cię dziwić- ocena w pełni zasłużona :)

ocenił(a) film na 7
milena_9

Zdecydowanie.

ocenił(a) film na 5
milena_9

Film widziałam. Dla mnie był nudny. I ten cały Charlie mnie przez cały czas mnie wkurzał

ocenił(a) film na 3
milena_9

Zgadzam się.Nic specjalnego.Dialogi do bani,aktorzy plastikowi.Nie polecam.

ocenił(a) film na 4
aerivin

idealny opis!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones