PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=613510}
6,9 243 475
ocen
6,9 10 1 243475
5,9 23
oceny krytyków
Listy do M.
powrót do forum filmu Listy do M.

Trochę bawi mnie sposób w jaki wydaje mi się, że większość z Was wybiera i ogląda filmy.
Czytając komentarze mam wrażenie, że wygląda to tak:
1. Wybierz prosty, przyjemny i komercyjny film. Pójdź do kina
2. Wychodząc z sali marudź, że film był prosty, przyjemny i komercyjny.
Śmiać mi się chce, gdy czytam, że wystarczy 20 minut, żeby przewidzieć co to za film i jak się skończy. Otóż, moi drodzy, wystarczy parę sekund. Po prostu następnym razem, jeśli plakat, zwiastun i opis filmu niewiele wam powiedzą, zobaczyć gatunek filmu. W zasadzie "komedia romantyczna" już wiele mówi o samej specyfice gatunku, więc jeśli nie lubisz takich filmów, to lepiej ich nie oglądaj.

Co do samego filmu, mnie się bardzo podobał. Świetne zdjęcia, historia ciekawa, nawet zabawne gagi. Podobało mi się to, że wbrew pozorom ten film nie był stricte o miłości, a raczej o samotności. Oszczędzono nam podchodów, podrywów, rozstań i schadzek przez cały film. Odbieram ten film jako luźne spojrzenie na różne rodzaje samotności, z którą myślę że każdy z nas miał kiedyś do czynienia. Trochę zawiodłem się, gdy dowiedziałem się, że film bazuje na pomyśle "Love actually", ale oprócz pomysłu 3 par film nie ma tak wiele wspólnego ze swoim brytyjskim odpowiednikiem. A sama historia jest według mnie lepiej poprowadzona.

To tylko moja ocena. Każdy ma prawo do swojej, aczkolwiek ja np. nie oceniłem żadnego filmu science-fiction, bo najzwyczajniej nie cierpię tego gatunku.

użytkownik usunięty

Zapomniałem jeszcze dodać, że jeśli naprawdę poszukujecie w filmach głębi, drugiego dna i stronicie od komercji, to raczej nie powinniście chodzić do kina. Albo rozejrzyjcie się za ambitnym kinem, albo przestańcie marudzić ;). Generalnie kina emitują same komercjanlne filmy. Ja osobiście wolę te, które nie silą się na ambitną tematykę, będąc tym samym amerykańską podróbą europejskiego kina (co ostatnio jest częstym zabiegiem).

ocenił(a) film na 8

@OskarArtur, w kinach też można obejrzeć 'niemainstreamowe' filmy, tylko trzeba się wtedy wybrać do jakiegoś kina studyjnego:)

ocenił(a) film na 7

Zgadzam sie zupelnie w kwestii porownania do "To wlasnie milosc". Spodziewałam się kiepskiej polskiej kopi w tvnowskim stylu - do obejzenia wrecz musialam się zmusić-(głównie dlatego, że obsada zbiezna bardzo z "Ciachem" ktorego 15 min nie wytrzymalam:). A byl to pierwszy polski 100% komercyjny film, który mi się naprawde podobal- nie majacy praktycznie nic wspolnego z ang wersja. Co wiecej 20 min mi nie wystarczylo zeby wiedziec jak sie skonczy- nie twierdze ze to opowiesc ktora do ostatnich chwil trzyma w napieciu ale po za watkiem gasiorowska-sthur wszystko wcale nie jest takie oczywiste.

użytkownik usunięty
flyfinka

Rzeczywiście, ja też nie wiedziałem w 100% jak się skończy. Chodziło mi bardziej o to, że można się było spodziewać happy endu :).
Obsady też lekko się obawiałem, widząc znowu Karolaka i Adamczyka, ale uważam, że byli dobrze dobrani do ról.

ocenił(a) film na 7

Alez w zaden sposob nie odebralam doslownie stwierdzenia co do przewidywalnosci zakonczenia. Po prostu jest wiele filmow, których zakonczenie jest dla mnie znane juz na poczatku co mnie okropnie mierzi- tu tego nie bylo i wlasnie dlatego film dostal ode mnie 8/10. :D

Też słyszałam wiele porównań do "To własnie miłość", ale filmy nie są do siebie tak bardzo podobne. Listy do M. bardziej nawet mi się podobały:) Faktycznie Karolak był idealny! Uwielbiam też Stuhra i Małaszyńskiego. Świetna obsada! Film też bardzo dobry! Normalnie szał!

Moim zdaniem filmy dzielą się na dobre, złe i te po środku. Idąc na film nie zastanawiam się, czy to film leki, łatwy i przyjemny, tylko czy zły, czy dobry. Można zrobić film L-Ł-P z klasą, dobrze operując środkami technicznymi oraz doborem aktorów, a można ulepić (za przeproszeniem) kupę i powiedzieć "Wprawdzie to szajs, ale L-Ł-P, więc się odwalcie". No nie tędy chyba droga...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones