PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=613510}
6,9 243 472
oceny
6,9 10 1 243472
5,9 23
oceny krytyków
Listy do M.
powrót do forum filmu Listy do M.

Dla mnie główną rolę w tym filmie zagrała Agnieszka Wagner. Jej postać jest niebanalna i wielowarstwowa. Pozornie zimna, zdystansowana i zgorzkniała Małgorzata okazuje się kobietą pełną uczuć, które po prostu zostały zamknięty w niej samej po tragicznym wydarzeniu. Pojawienie się Tosi burzy jej "poukładany świat" ale też ukazuje kochające serce, które pragnęło miłośći do dziecka. Aktorka brawurowo zagrała tak skrajne emocje i tak jakby dwie różne kobiety. Swoją rolą udowodniła, że jest rewelacyjną aktorką (do tego bardzo piękną) i wypadła w filmie o niebo lepiej choćby od Romy Gąsiorowskiej, która ma dziwną, powtarzającą się w każdej produkcji manierę grania (maniera ta idealnie wpasowała się w "Salę Samobójców ale nie tutaj) czy Agnieszki Dygant, która zupełnie nie sprawdziła się jako Karina. Brawo dla Agnieszki. Oby więcej takich ról.

ocenił(a) film na 9
TomKamski

Oj, wspaniale to ująłeś... Ja tylko mogę się pod tym podpisać bez wyrzutów sumienia. Zgadzam się z tym wszystkim, łącznie z uwagą do Romy - poprostu irytowała mnie swoją mową, mimiką. A co do zjawiskowej Agnieszki : nie trzeba wielkiej roli by wspaniale oddać ogrom emocji, bo to nie nadmiar świadczy o jakości. Oj, cudowna i piękna Agnieszka Wagner :) Szkoda, że mając niewiele czasu, nie udaje mi się obejrzeć tyle filmów ile bym chciała, a chciałabym oglądać zdecydowanie więcej, więc też z udziałem Agnieszki nie widziałam prawie żadnego filmu :( nie mam pojęcia jak gra, kojarzę ją tylko z roli w Quo vadis, oraz w serialu Tygrysy Europy - widziałam może z 3 - 4 odc. o to wszystko. Mam nadzieję, że uda mi się z jej udziałem zobaczyć dobre i bardzo dobre filmy i że istnieją takie. Może mógłbyś polecić jeśli możesz, jeśli zechcesz ! Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 6
TomKamski

tak, bardzo dobra gra aktorska pani Agnieszki, również to zauważyłem. Natomiast Karolak to już przesada w co drugiej produkcji polskiej (nie mogłem się oprzeć, by tego nie napisać) Film w sumie niezły 6/10

ocenił(a) film na 7
TomKamski

Zgadzam się z każdym zdaniem TomKamski

użytkownik usunięty
TomKamski

Wiecie co?Fajnie piszecie.Ja tylko mysle nico inacze o Agnieszce Dygant-była Swietna.A Karolak?no a kto zagrałby lpeiej tego Mikołaja?no kto???;-)

TomKamski

Moim zdaniem Agnieszka Wagner przepełniła tylko czarę groteski, a środki, których użyła były karykaturalne (właściwie jedyny śmieszny moment w całej komedii to pierwsza scena z nią). Ale to nie tylko wina aktorki, ale scenarzysty i reżysera, jej cały wątek był płaski.

użytkownik usunięty
TomKamski

Bezsprzecznie tak,według mnie paradoks polegał na tym że większość aktorów raczej zagrała dobrze,ale poza Wagner mało który miał naprawdę trudną rolę do zagrania,większość standardowe,tym bardziej że obsada była dość mocna,bo raczej takich ludzi jak Adamczyk,Karolak,Dygant,Małaszyński,Stuhr znana sporo osób.Poza nią może jej filmowy mąż błysnął,a tak może trochę lepiej wydaje się że Adamczyk i Stuhr.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones