PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=681377}

Litewski przekręt

Redirected
6,0 10 433
oceny
6,0 10 1 10433
3,2 4
oceny krytyków
Litewski przekręt
powrót do forum filmu Litewski przekręt

Własnie obejrzałem tą komedię i smiało polecam;)

Słyszałem, że jadą po Polakach równo i tym podobne - nie prawda. Jedna scena, w której jest Polak, przeklinający gorzej od szewca i to wszystko. Litwini zrobili film, w którym śmieją się przede wszystkim sami z siebie. I za to im chwała.

Osoby porównujące ten film do Kac Wawa, powinny się pierd..ąć w glowę;) Osoby porównujące ten film do żenującej produkcji Wywiad z Kimem, czy jak to się nazywa, równiez powinny się pierd..ąć w głowę. Ten film bije powyższe dwa filmy o głowę!!

ocenił(a) film na 10
Fabrycy

Popieram. Redirected świetna komedia pomyłek z wieloma zwrotami akcji i splycanie jej do wątku kaca jest szczytem ignorancji. Scenę z Polakiem oglądałem dwa razy tak była śmieszna, idealny strzał w stereotyp jaki mają o nas na zachodzie. Ci których to razi mają brak dystansu do siebie albo pomylili gatunek filmu jaki chcieli obejrzeć.
Zwróciłeś uwagę że podczas bójki z Polakiem w tle grał jakiś polski kawałek punkrockowy?

ocenił(a) film na 6
denu

Zgadzam się z małym zastrzeżeniem że do arcydzieła to temu "dziełu" duuuuuuuuuuuuuużo brakuje.

Zastanawiam się tylko jak Litwini odbierają ten film. Gdyby akcja działa się w Polsce i nasz piękny kraj został przedstawiony podobnie na pewno byłyby demonstracje i protesty.
My niestety nie mamy za dużo luzu i dystansu w stosunku do samych siebie.

ocenił(a) film na 8
speedy179

Mnie ten film polecił Litwin, z którym pracuję. Powiedział, że bardzo dobry film i że to hit u nich teraz ( to bylo kilka miesiecy temu).

Nawiąże jeszcze do tematu, że Litwini się smieją z nas. Zacznijmy od tego, że spora część Litwinów nas nienawidzi. Jeśli za mocne slowo dla kogoś, to niech wybierze lzejsze typu - nie lubia nas, nie darzą sympatią. Ostatnio wyczytałem, że jesteśmy na pierwszym miejscu jeśli chodzi o najbardziej nielubiany naród w ich kraju. Na drugim miejscu dopiero Rosjanie;) Gdyby chcieli się z nas posmiać i pokazac co o nas myślą, zrobiliby to tak, ze w pięty by nam poszło. Ktoś może narzekać, że pokazano przeklinającego Polaka. Oni też przeklinają. Wszedzie przeklinają. Anglicy przeklinają co drugie slowo;)

To jest po prostu dobra komedia;) I z takim podjeściem nalezy zasiąść do oglądania tego filmu.

ocenił(a) film na 6
speedy179

Oglądając też się nad tym zastanawiałem, ale później dowiedziałem się, że to Litwini go wyprodukowali. Raczej nie urazi nikogo kto ma odrobinę dystansu, poza tym to komedia z ogromną dawką absurdu.

ocenił(a) film na 7
speedy179

"Gdyby akcja działa się w Polsce i nasz piękny kraj został przedstawiony podobnie na pewno byłyby demonstracje i protesty."

I co jest tu niby nowego? Polecam zapoznanie się z polską kinematografią, na każdym kroku przedstawiamy siebie jako wieś, chamstwo, wódę i rzucanie mięsem. A później durny naród zdziwiony, że takimi nas widzą. Sami to sobie zrobiliśmy i robimy niezmiennie od lat

ocenił(a) film na 4
TuPaK

My przedstawiamy, my? Czyli kto? Ja, Ty?

ocenił(a) film na 8
TuPaK

"Nasz kraj" xD widać, że zielonka. Więcej nie trzeba czytać hehe

ocenił(a) film na 8
denu

Tak się smiałem z tej sceny, że nie zwrociłem niestety uwagi heh

ocenił(a) film na 7
Fabrycy

Świetna zabawa, końcówka wskazuje na 2część. Oby się udało. Tak właśnie powinno wyglądać kac vegas. Ogromny plus za fajne gagi sytuacyjne i fajną gangsteriadę ... mega fajnie się oglądało.

ocenił(a) film na 8
Fabrycy

super komedyjka, uwielbiam brytyjskie produkcje:) Mnie osobiście najbardziej gościu z grzejnikiem rozwalił:)

a co do głupich komentarzy o filmie - jest scena gdzie panna młoda mówi, że ma sny, a dokładnie marzy o tym aby zostać krytykiem filmowym - od razu pomyślałam o komentarzach na filmweb:)

Fabrycy

Mnie kupili po tej ścierce z okularami przeciwsłonecznymi

ocenił(a) film na 7
Fabrycy

A w sumie ja też od momentu jak trafili do Litwy to miałem w głowie chu.jo.we polskie komedie, a nie filmy Ritchiego. Jest jakaś taka swojskość w tym filmie, tylko z taką różnicą, że w sumie dobrze to tu zrobiono. Ot taki szczegół, że główni bohaterowie nie są ostatnimi ofermami, Tak jak w polskim filmie bohaterowie zazwyczaj sami coś sobie skaszanią, tak tutaj przeszkody z zewnątrz przychodzą, z otoczenia. Na ten przykład koleś co strażnikiem królewskim był normalnie przekozacko potrafił się nawalać, ładnie kopał tyłki i dlatego dało się go lubić. Dodatkowo też nie było żartów fekalnych, mimo że akcja toczy się na wsi, to nikt nie wpadał w gówno, ani nie było żadnych żartów z pierdzeniem, o tym że strzelaniny i sceny walki zrobiono naprawdę dobrze też nie muszę wspominać - takie detale sprawiają, że mimo iż klimat podobny do najchu.jo.wszych polskich komedii, no to jednak jest zdecydowanie lepiej. Jest śmiesznie i bez żenady.

No i czekam na sequel. Koniecznie musi wystąpić Vladimir!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones