PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=702950}

Lobster

The Lobster
6,8 102 730
ocen
6,8 10 1 102730
7,6 48
ocen krytyków
Lobster
powrót do forum filmu Lobster

Dlaczego jest tak, że filmy takie jak ten, pokazujące w bardzo przystępny sposób to, jak działają ludzkie i społeczne mechanizmy bardzo często spotykają się z negatywnym odzewem? Naprawdę ludzie wolą oglądać atak robotów z innej planety, wątki absolutnie niezaczerpnięte z rzeczywistości, lasery, magiczne minerały, supermoce?
No tak, pewnie sam sobie na pytanie odpowiadam, przecież w psychologii jest coś takiego jak 'myślenie magiczne', lub 'życzeniowe myślenie'. Ale znaczyłoby to, że większość ludzi, tak bardzo wyśmiewająca "trudne" obrazy, tak naprawdę kwalifikuje się do leczenia, nie będąc w stanie zweryfikować swojej roli w społeczeństwie, lub odwrotnie. I to jest przerażające.

W filmie przeszkadzały mi jedynie ogolone na łyso łydki Colina. Widziałem jego sextape.

maciul

Tak sobie myślę, że taka treść jak w Homarze, może być początkowo przystępna, może przez ułamek sekundy dotyka świadomości. Ale mechanizmy obronne ego szybciutko sprzątają "brudne myśli", choćby pierwsze z brzegu wypieranie odrzuca niewygodne treści. A z wypieraniem już tak jest, że wywala nieprzyjemności na stałe (chyba, że dogrzebiemy się się do nich przy pomocy głębokiej psychoanalizy).
Dla mnie ten film to piękna paralela.
ps. Ciekawe spostrzeżenie w kwestii łydek ;) Mnie urzekł wicherek, niesforny kosmyk prawie idealnej fryzury Bena W.
Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones