PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=236768}
6,3 2 176
ocen
6,3 10 1 2176
Lody na patyku 6: Wakacyjna miłość
powrót do forum filmu Lody na patyku 6: Wakacyjna miłość

Kolejna część legendarnej komedii zaliczona. Nie była może aż tak dobra, jak poprzednie trzy części, ale również bardzo dobrze się bawiłem. Nie sądziłem, że kiedyś to napisze, ale brakowało w tej części troszkę postaci Bobbego. Generalnie z całej trojki najbardziej mnie irytuje poprzez zgrywanie Johnnego Bravo oraz jego wieczny fart, ale brakowało mi jego bufonowatej i aroganckiej postawy. W sumie cała trójka traci blask, gdy nie jest w komplecie. Podobnie było w spin offie do 4 części, kiedy mieliśmy tylko samego Huego. Tym razem główne skrzypce przejmują Huey, Benji oraz ich klasowy kumpel Żaba. Bobby fabularnie przebywa na wakacjach w USA i przesyła chłopakom wiadomość. Swoją drogą ciekawe czemu zdecydowano się na taki ruch. Być może z przyczyn prywatnych aktor nie mógł wziąć udziału w kręceniu tej części. Niestety nie śledziłem tej produkcji, gdy wychodziła także, tylko mogę obstawiać. Tak czy siak, szósta odsłona pomimo braku Bobbiego wypada całkiem nieźle. Sporo tutaj innowacji, zupełnie inny klimat niż poprzednie części, ale nie zabrakło też starych dobrych sprawdzonych patentów. Żaba, Huey i Benji próbują swoich podrywów jednak bez lidera w postaci Bobbego nie idzie im to najlepiej. Po wielu perypetiach i nieudanych próbach Benji poznaje na plaży piękna Danę. Okazuje się, iż jest ona córką kapitana okrętu Orion, który kursuje między Afryką a Europą. Zakochany Benji w pośpiechu zaciąga się jako marynarz na statku, aby spędzić wakacje wraz ze swoją nową miłością. Do Benjego dołączają jego wierni kamraci Huey i Żaba. Niestety sprawy nie układają się najlepiej dla chłopaków. Oficerem na statku okazuje się być gość, któremu Huey próbował przelecieć córkę (swoją drogą gra go ten sam aktor, który grał sierżanta Ramireza w Lodach na Patyku 4). Dodatkowo rodzice Dany, czyli Kapitan statku oraz jej matka Elli już mają kandydata na przyszłego męża ich pięknej córki. Jest to wysoki i wysportowany młodzieniec Monty wywodzący się z bogatej rodziny. Widzą w tym przyszłość dla swojej pociechy dlatego kategorycznie zabraniają się jej spotykać z Benjim, który jest tylko zwykłym majtkiem pokładowym. Oczywiście jest tutaj sporo smaczków dla fanów uniwersum. Na początku filmu możemy w postaci retrospekcji filmowej zobaczyć, jak chłopaki zabawiają się ze Stellą w 1 części. Okazuje się, iż nasi bohaterowie mają nagranie z całego zajścia i postanawiają się nim pochwalić wśród znajomych. Dodatkowo nie mogło zabraknąć flagowego elementu Lodów na Patyku z nagrany tematem na łatwą orgietkę. Podczas gdy nasi bohaterowie mają postój w Wenecji, postanawiają ruszyć w miasto. Huey znajduje w przewodniku miejscówkę, w której przyjmuje pewna wróżka. Według instrukcji wystarczy podczas wróżenia obrócić jej rękę, stuknąć w nią palcem i wypowiedzieć słowa dymitris, akropolis, Moskwa. To właśnie tajne hasło. Ekipa w składzie Benji, Huey, Żaba oraz jeden chłopak z załogi marynarskiej statku ruszają do akcji. Jako pierwszy wchodzi właśnie przypadkowy chłopak, który przypałętał się do ekipy. Płaci Huyemy za pierwszeństwo w kolejce i rusza na podbój. Oczywiście wszystko szło gładko, dopóki nie przyszła kolej na naszego pulchnego ulubieńca. Okazuje się, iż piękna wróżka Maria zamienia się na przerwę ze szkaradną koleżanką. Początkowo nic nie widać, bo wróżki mają azjatyckie ubrania i chusty. Na domiar złego do namiotu wpada wściekły właściciel przybytku, który nie ma pojęcia o odbywającym się tam procederze. Wszyscy w pośpiechu muszą się ewakuować a najbardziej przerąbane ma jak zwykle Huey. Nie zabrakło też innych komediowych momentów jak sceny z ratownikiem na plaży czy też z dzieciakami w kolejce po lody. Poza Bobbym nie było też w tej części legendarnej postaci Romka, czyli ojca Benjego co również mnie zasmuciło, gdyż uwielbiam tę postać. Odsłona troszkę inna niż poprzednie jednak przypasował mi ten klimat morskiej żeglugi i statku. Zobaczymy co, przyniosą kolejne odsłony. Tę część oceniam jak najbardziej na plus. Na pewno warto ją zobaczyć pomimo braku niektórych postaci znanych z całej serii. Na sam koniec tradycyjnie mój ranking dziewczyn z tej części z podziałem na kategorię Milfy oraz dziewczyny. Kategoria dziewczyny: Dana (piękna córka Kapitana statku, w której zakochuje się Benji) -9/10, Fatima (otyła córka oficera statku. To właśnie ją próbował zaliczyć Huey, przez co przez cały film ma zresztą kłopoty) -5/10. Kategoria milfy: Elli (matka Dany oraz żona Kapitana) -6/10, Francuska Hrabina (piękna żona Hrabiego) -9/10, Maria (piękna Azjatka będąca wróżką w Weneckim przybytku) -8/10, koleżanka na podmiankę Marii -4/10, Żona Lodziara z plaży -7/10. I to by było na tyle noty rozdane i film oceniony.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones