PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7194}

Lokator

Le locataire
7,8 37 309
ocen
7,8 10 1 37309
8,0 29
ocen krytyków
Lokator
powrót do forum filmu Lokator

Richard Donner zrealizował "OMEN", Brian De Palma - "CARRIE", John Carpenter - "ATAK NA POSTERUNEK 13",
Alan J. Pakula - "WSZYSTKICH LUDZI PREZYDENTA", Sidney Lumet - "SIEĆ", Sydney Pollack - "TRZY DNI
KONDORA", John Schlesinger - "MARATOŃCZYKA", Carlos Saura - "NAKARMIĆ KRUKI", Andrzej Wajda -
"CZŁOWIEKA Z MARMURU", Martin Scorsese - "TAKSÓWKARZA", zaś Roman Polański przejmującego "LOKATORA".
Ale Oscary za najlepszy film i reżyserię powędrowały do filmu "ROCKY" Johna G. Avildsena.
Z perspektywy czasu słusznie.
To film o przegranym, który także w tej opowieści przegrywa (włącznie z finałową walką z Apollo Creedem). Ale
wygrywa coś znacznie cenniejszego - własną legendę.
Rzeczywistość dopisała identyczny scenariusz odtwórcy głównej roli: Sylvester Stallone, także scenarzysta filmu,
dostał 2 nominacje do Oscara, ale statuetek nie dostał. Dziś kolekcjonuje kolejne Złote Maliny, jest przedmiotem
kpin, ale trwa nadal. Wciąż walczy.

AutorAutor

Heh ciekawa wypowiedz tylko lepiej by pasowała pod filmem "Rocky" ;p A no chłop walczy i odwrócił złą passę, pomimo wieku i czasów gdy kręci się filmy nijakie Stallone pozostaje wierny staremu dobremu gatunkowi. Może Wyścig, Get Carter czy Pokerzyści to nie było to ale Niezniszczalni, Kula w łeb czy najnowszy Plan ucieczki to jest właśnie to ! Takich filmów potrzeba !

AutorAutor

Taksowkarz Scorsese bije na glowe wszystkie filmy co wymieniles ;P

ocenił(a) film na 10
sokkerowiec1

Chciałbyś.
Wszystkie są świetne.

ocenił(a) film na 9
AutorAutor

Widzę, że kiedyś oskarowe jury miało twardy orzech do zgryzienia. Dziś mają łatwiej, a i tak wybierają gniot!;)

stonoga18

Dziś jury ma o wiele trudniej, bo mają gnioty w nominacjach, a i tak muszą któryś wybrać.

ocenił(a) film na 8
AutorAutor

Ja piernicze nie zdawałem sobie sprawy z 76 roku :)

ocenił(a) film na 10
bullens

:-)

ocenił(a) film na 10
bullens

76 i 94 Tak miały:

Pulp Fiction
Leon Zawodowiec
Forrest Gump
Skazani na Shawshank
Śmierć i dziewczyna

ocenił(a) film na 7
AutorAutor

Wiedziałem, że wtedy było dużo dobrych filmów, ale nie spodziewałem się, że aż tyle.

ocenił(a) film na 10
malysz369

To nie wszystko.
Stanisław Bareja zrealizował wtedy "BRUNETA WIECZOROWĄ PORĄ" , Krzysztof Zanussi - "BARWY OCHRONNE, zaś Marek Piwowski - "PRZEPRASZAM, CZY TU BIJĄ"!
Na świecie nie mniej ciekawie :
Mel Brooks - "NIEME KINO", Arthur Penn - "PRZEŁOMY MISSOURI", Clint Eastwood - "Wyjętego spod prawa Joseya Walesa"...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones