PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7194}

Lokator

Le locataire
7,8 37 309
ocen
7,8 10 1 37309
8,0 29
ocen krytyków
Lokator
powrót do forum filmu Lokator

Humor w "Lokatorze"

ocenił(a) film na 9

Witam. Dużo osób wypowiadających się na forum uważa, że film ten jest czarną komedią. Cóż, uwielbiam grobowy humor, ale w sumie nie wyłapałem żadnych "zabawnych", jeśli mogę to tak ująć, sytuacji. Cały seans był dla mnie przerażający i przytłaczający. Czy ktoś mógłby krótko opisać na czym miałby polegać humor w "Lokatorze" oraz podać kilka przykładów?

ocenił(a) film na 8
litwosxd

"Będzie skakać jeszcze raz!"
Scenki z Marlboro.
Latająca głowa.
Ząb był tak irracjonalny, że mnie z lekka ubawił.
Nie jest to czarna komedia, gatunek który tak lubię, ale odrobinę czarnego humoru przemyca.

ocenił(a) film na 10
litwosxd

dobre pytanie! Być może wielu widzów zbyt poważnie odbiera ten film!

mariouszek

Naukowcy badali czym jest śmiech. Jest to reakcja na zaskoczenie. Inną jest strach. Zależy od charakteru człowieka co wybiera. Ja się boję i chcę poznać, inni się śmieją i pozostają ze swoją ignorancją.

filozof71

Śmiechłem

Kafsony

Czyli jesteś ignorantem :-)

filozof71

Na to wychodzi:)

ocenił(a) film na 10
filozof71

Lecz sie idioto, jak ludziom starasz sie smiech zochydzic

litwosxd

Cwany "początkujący artysta" wyrywający bohaterowi banknot, tłumacząc, by nie skąpił przy narzeczonej
Zachowanie się pary oglądającej mało romantyczne wyczyny Bruce Lee, bez wątpienia poszli do kina, a nie na film
Obrazowe kazanie księdza na pogrzebie, nie dziwię się, że bohater uciekł
Dokładne przedstawienie odwiedzającej go Lucilli - metr 73, 65 kg
Wyprawa po imprezie do śmietnika z ogromnymi torbami, gubienie śmieci na schodach oraz ich tajemnicze zniknięcie po chwili.
Uderzenie płaczącego chłopca, tak absurdalne, ze aż CZARNO śmieszne
Groteskowe przymierzanie damskiej peruki w sklepie






ocenił(a) film na 9
harding

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, ja w tych większości tych scen nie dostrzegłem humoru, no ale cóż...
harding, miałem wrażenie, że w pewnym momencie kazanie księdza przeistoczyło się w urojenie bohatera, bez przesady, żeby na pogrzebie takie rzeczy wygadywać.

użytkownik usunięty
litwosxd

SPOJLER !!!Komentarz sąsiadki pod koniec filmu: "a dopiero co zreperowano daszek", komentarz policjanta na wieść, że lokator wyskoczył z okna: "Znowu?! Wygląda, że to wasza specjalność"

A propo końcowej sceny wyskoków z okna to była tak irracjonalna, że aż śmieszna.

Facet wyskakuje z okna, przeżywa, wczołguje się z powrotem do swojego mieszkania i robi to ponownie. Sąsiedzi się patrzą, policja też i nic, nie próbują go powstrzymać, nawet siłą.

Po tej końcówce zwątpiłem w ten film, po pierwszej godzinie seansu spodziewałem się czegoś lepszego... Istotnie, po części jest to czarna komedia.

ocenił(a) film na 10
mat_queen

Ponieważ oni chcieli by skoczył i to był pierwszy lokator który wyskoczył albo drugi który wyskoczył jako pierwszy Lokator to surrealizm co do komediowych scen cóż życie wariata to komedia w której nie ma kontroli nad jakością .

użytkownik usunięty
litwosxd

Wg mnie również w tym filmie nie było absolutnie niczego zabawnego. To, co opisują tutaj użytkownicy, to dla mnie zwykłe sytuacje, ani zabawne, ani smutne. Moim zdaniem tu nie ma żadnego humoru czy to zwykłego czy czarnego.

ocenił(a) film na 8

Każdy z nas jest inny i notabene inne rzeczy nas śmieszą. Ja wybuchłam śmiechem na widok Polańskiego jak skacze jeszcze raz :)

ocenił(a) film na 7
koralgolek

Ja też:) W ogóle śmiałam się kilka razy, ale końcowa scena the best;) Niektórzy chyba mają bardzo małe poczucie humoru...

ocenił(a) film na 10

Nie mów, że nie było zabawne np. gdy Stella obudziła Trelkovskiego, a ten wrzasnął jakby mu co najmniej nogi urwało, albo scena u kolegi z głośną muzyką i lekcja udzielona Trelkovskiemu jak należy traktować namolnych sąsiadów, albo wizja Trelkovskiego, gdy widzi właściciela kawiarni machającego mu przed nosem paczką Malborków, albo... przecież Polański bez przerwy puszcza tu oko do widza.

litwosxd

Wszystkim stawiam oprócz pana, cała ta scena z nieszczęśliwą miłością. Z obłędu można się śmiać lub płakać, to zależy od człowieka.

ocenił(a) film na 9
litwosxd

To groteska... Toporowska? Ale zgadzam się.

ocenił(a) film na 8
litwosxd

Ja mam nawet lekkie skojarzenie Lokatora z "Delicatessen", który akurat czarną komedią jest.

ocenił(a) film na 10
litwosxd

W książce było dużo humoru, w filmie gdzieś tam się pojawia, ale raczej nie nazwał bym tego komedią.

ocenił(a) film na 5
litwosxd

" chcieli mnie zabic a przedtem grali w piłkę nozna ludzka glowa "

ocenił(a) film na 9
litwosxd

(Spoiler) Ja nie dostrzegam w filmie humoru, wrecz przeciwnie, ale rozbroilo mnie ujecie zielonych majatek glownego bohatera spadajacego z okna ;) podejrzewam, ze taki eleement groteski to byl celowy zabieg Romana Polanskiego.

ocenił(a) film na 8
litwosxd

obejrzałam dziś, 11 lat po Tobie - również nie dostrzegam w tym filmie żadnego humoru. te wszystkie rzeczy miały być irracjonalne, zaskakujące i dziwaczne, bo były objawem obłędu bohatera, choroby psychicznej - schizofrenii, psychozy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones