PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7194}

Lokator

Le locataire
7,8 37 368
ocen
7,8 10 1 37368
8,0 29
ocen krytyków
Lokator
powrót do forum filmu Lokator

Co tu duzo pisac, dla wszystkich lubiacych kogel mogel. Polecam!

ocenił(a) film na 10
czesio

jest tylko jeden problem.to lynch wzorował się na polańskim,a nie na odwrót xdd

ceciliadiana

uwielbiam obu:)

ocenił(a) film na 8
retro_diva

Po obejrzeniu Dziecka Rosmery i Lokatora nabrałam podejrzeń co do moich sąsiadów... a tak poważnie to podczas oglądania filmu miałam wrażenie, że oglądam film Hitchcocka.. Bardzo dobre kino warte polecenia.

ocenił(a) film na 9
Sigerson

Zgadzam się. To pionierski thriller psychlogiczny ale zdecydowanie bardziej w stylu Hitchcocka niż Lyncha. Bardzo wyraźnie czuć w filmie Romkową fascynację mistrzem suspensu ;]

ocenił(a) film na 9
virginia woolf

nie widze tu t=podobienstwa do lyncha napewno
a do hitchcocka? jesli juz to bardzo subtelne

ocenił(a) film na 9
virginia woolf

oczywiscie ze to styl hitchcooka i nawet mozna dalsze wnioski wysunac -> "okno na podwórze".
Do Lyncha nie widze zadnego podoienstwa, film bardzo dobry.

ocenił(a) film na 9
Sigerson

No dokładnie, jak widziałem go z lornetką spoglądającym na toaletę, przypomniałem sobie bohatera "Okna na podwórze", gdy ten oglądał sąsiada przez okno właśnie lornetką.
Uwielbiam obu Panów.

ceciliadiana

Lynch nie wzorowal sie na Polanskim i nie ma zadnego podobienstwa miedzy tworczoscia tych 2 ludzi

czesio

nie widze tu podobienstwa do lyncha czy do hitchcocka. patrzac na opinie to niektorzy popadaja w jakies smieszne nadinterpretacje kojarzac film z celowa metaforyka i ukrytymi znaczeniami. film jest montowany na podstawie ksiazki topora, wiec dopisujcie kazda fascynacje (jesli w ogole taka jest) autorowi powiesci, nie wiem, niby mozna tam tez zauwazyc elementy literackie, ktorymi posluguje sie kafka. a czytajac tez komentarze o powiesci, podobno jest to nieliczny przypadek, ze film zjada ksiazke.

odnosnie produkcji; jedyny argument, ktory jakos mnie tam przekonuje - scenografia! ten wynajety pokoj przez trelkowskiego, nawet im to wyszlo. kamienica, trzeszczaca podloga, stare meble, pajeczyny za szafa, nawet gdy trelkowski zdejmuje obraz ze sciany widac jak jest brudna. ogolnie miejsce dosc ponure dla zwiekszenia paranoi, to tworzy efektowny obraz dla tego filmu. zdjecia, robil je ziomek od bergmana, nykvist. sa ok, ale niektore momenty wykadrowania niektorych ujec nie daja rady.

ogolnie calosc obliczylem na 7.

ocenił(a) film na 7
czesio

Dobry ale bez jakichś tam większych fajerwerków. Schemat mocno wyeksploatowany juz obecnie i film nie robi jakiegos piorunującego wrazenia.

ocenił(a) film na 7
Motorcycle_Boy

Zapomniałem dodać. Duży plus za portret psychologiczny głównego bohatera i jego gwałtowna przemianę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones