PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7194}

Lokator

Le locataire
7,8 37 368
ocen
7,8 10 1 37368
8,0 29
ocen krytyków
Lokator
powrót do forum filmu Lokator

Niech ktoś powie czy to był Lokator czy film niewiarygodnie podobny

Uwielbiam Polańskiego i szykuję się do obejrzenia Lokatora ale nie wiem czy już kiedyś tego filmu nie widziałem na TVP, problem że nie oglądałem go od początku.
Jak ktoś kojarzy to niech poda tytuł albo potwierdzi ze to Lokator.

Fabuła:
Gość mieszka w kamienicy zdaje się że na poddaszu i jest dozorcą jej. Właścicielką jest pani w wieku koło 60 lat. która nienawidzi dozorcy i przez cały film twierdzi że dozorca ją okrada, nocą lub pod jej nieobecność włażąc do jej mieszkania i informuje o tym dzielnicowego który co raz zagląda do kamienicy. Aha, i bardzo ważne - dozorca nigdy nie wychodzi z kamienicy, ma ogromną wrażliwość na światło dzienne. W kamienicy mieszka także kilku innych dziwnych ludzi. Jest także kobieta na wzór Stelli z Lokatora, która jako jedyna absolutnie w żadnym wypadku nie zarzuca żadnej winy dozorcy i ma dziecko, jest samotnie wychowującą matką którą podejrzewa się że zzamordowała swojego męża czy coś w tym stylu, młoda piękna kobieta koło 30 lat. Dozorca w pewnym momencie zamieszkuje u niej czy ona u niego (nie pamiętam) w każdym razie on z nią uprawia seks a ona mu robi zakupy.
Dozorca ma także hobby - skleja modele, a przez cały film pracuje nad złożeniem modelu wieży Eiffela czy jakiegoś mostu z Paryżą (motyw Paryża, czyli znów związek z Lokatorem). Zaczyna coś podejrzewać względem własnej osoby po tym jak właściecielka kamienicy morduje człowieka w nocy gdyż myslała że to znienawidzony przez nią dozorca wyrzuca śmieci przez zsyp i to na niego miała się zastawić.
Dozorca maluje więc swoje stopy farbą i kładzie się spać. Rankiem odkrywa ślady swoje i w filmie faktycznie jest pokazane jak szwęda się gdzieś po nocy. Ślady prowadzą do schowka w podłodze w jego mieszkaniu w którym znajdują się... wszystkie rzeczy o których kradzież zawsze podejrzewała go właścicielka kamienicy i nie tylko jej rzeczy.
Na końcu filmu okazuje się że ów dorca ma jakąś amnezję i nie kim był w przeszłości, a tymczasem wynika że jest inżynierem z francji i to faktycznie zaprojektował konstrukcję którą tak skwapliwie przez cąły film skleja w postaci modelu. Przyjeżdża do niego szwagierka zdaje się i wszystko kończy się iż jest schizolem kótry wiele rzeczy nie wie z zagmatwaną przeszłością małżeńską.

POMÓŻCIE, co to jest za film?? Czy to był Lokator Polańskiego

huo_sanchez

Cóż to był za film - nie wiem. Jednakże z pewnością nie był to "Lokator". Powodzenia.

ocenił(a) film na 9
huo_sanchez

Podbijam temat.

ocenił(a) film na 9
huo_sanchez

MAM! EUREKA!!!!!!!!
Deaktualizuje poszukiwania, chodziło mi o film KAMIENICA (JERICHO MANSION) i w końcu na cierpliwie googlując wątki zapamiętane z tego filmu odszukałem tytuł!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones