PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7194}

Lokator

Le locataire
7,8 37 368
ocen
7,8 10 1 37368
8,0 29
ocen krytyków
Lokator
powrót do forum filmu Lokator

Film jest naprawdę pokręcony. Polański i ta jego schiza przerażają mnie doszczętnie . Ale nie zmienia to faktu , że jest to kawałek naprawdę dobrego kina.

użytkownik usunięty
bodek75

i to jest właśnie najlepsze w tym filmie

ocenił(a) film na 10
bodek75

Absolutna klasyka. Zgadzam się z crystianem890.

ocenił(a) film na 9
bodek75

czy ktoś mógłby mi wyjaśnić scenę z chłopcem i jego łódką? Dlaczego Trelkovsky go uderzył?

ocenił(a) film na 9
sliwek1992

Chłopak, tak jak Simone, miał wybitą "jedynkę" , więc Trelkovsky w swoim schorowanym umyśle uznał dzieciaka za jednego ze spiskowców, stąd taka gwałtowna reakcja

ocenił(a) film na 9
jakjakub

nie zauważyłem tego zęba :) dzięki

ocenił(a) film na 9
sliwek1992

właśnie skończyłam ogldać 10 minut temu i sprawa z zębem jako jedyna nie dawała mi spokoju! :) też nie zauważyłam braku jedynki, dzięki!

ocenił(a) film na 9
bodek75

Główny bohater po prostu cierpiał, bo nie mógł w spokoju być transwestytą. Dlatego w końcu ześwirował. W ten sposób nietolerancja niszczy człowieka. Ja np. przejechałem niechcący bezpańskiego kota na podwórku. Sąsiedzi od tamtej pory mnie szykanowali, oddawali mocz w moim ogrodzie, przez co moje tulipanki nie kwitły - moja największa miłość. Straciłem chęć do życia. Próbowałem za wszelką cenę wyhodować tulipanki koło mojego łóżka. Niestety wpuszczali trujący gaz przez wszystkie otwory: rury, klimatyzację, dziurki od klucza... Byłem zdesperowany, więc kupiłem działkę za wszystkie oszczędności. Po pracy udawałem się na działkę, uważając by nikt mnie nie śledził. I udało mi się. Wyhodowałem tulipany, a że tak je kocham to często spędzam z nimi noce.
Wszystko było dobrze do tej pory... wczoraj ślimaki zjadły mi jednego kwiatka, a dzisiaj kruki rozkopały kilka moich piękności. To znak, że sąsiedzi wiedzą!

bodek75

To nie schiza Polańskiego lecz R.Topora, film powstał na podstawie jego książki- "Chimeryczny lokator", polecam lekturę :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones