PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7194}

Lokator

Le locataire
7,8 37 361
ocen
7,8 10 1 37361
8,0 29
ocen krytyków
Lokator
powrót do forum filmu Lokator

Znacie podobne filmy?

ocenił(a) film na 10

znacie podobne filmy które tak potrafią namieszac w psychice? :)

ocenił(a) film na 9
maniekwaw

Opętanie Żuławskiego - dla mnie jeszcze lepsze.

maniekwaw

Możesz zobaczyć jeszcze "WSTRĘT". Też Polańskiego.

ocenił(a) film na 10
maniekwaw

Schizofrenik "Pająk" Cronenberga niszowy świetny film dla wymagających.

ocenił(a) film na 10
tetsuo_2

Dobrze sprawdze tego pająka .dzieki !!!!!!

ocenił(a) film na 9
maniekwaw

"Proces" Orson'a Welles'a.

wartoby także wejść w świat filmów Ingmara Bergmana (np. "Jak w zwierciadle", "Persona", "Szepty i krzyki"...)

użytkownik usunięty
hyazinthe666

W ogóle myślę, że warto szukać w adaptacjach Kafki, bo "Lokator, to zdecydowanie kafkowskie klimaty. Może "Zamek" Haneke. Co prawda jeszcze nie widziałem i znajac troche tego reżysera, sądzę że pierwowzór literacki posłuży czemuś innemu, ale może warto spróbować.

"Gdy Gregor Samsa obudził sie pewnego rana z niespokojnych snów, stwierdził,że zmienił się w łóżku w potwornego robaka. Leżał na grzbiecie twardym jak pancerz, a kiedy uniósł nieco głowę, widział swój sklepiony, brązowy, podzielony sztywnymi łukami brzuch, na którym ledwo mogła utrzymać sie całkiem już ześlizgująca się kołdra. Liczne, w porównaniu z dawnymi rozmiarami, żałośnie cienkie nogi migały mu bezradnie przed oczami."
F. Kafka "Przemiana"

Prawda, jak ładnie pasuje do "Lokatora"? ;)
"Przemiana" był taki spektakl TV z Zamachowskim.

Z podobnych jeszcze na pewno "Dziecko Rosemary" Polańskiego - powiedziałbym nawet, że jest to film bliźniaczo podobny.

"Barton Fink" - bardziej złożony i wielowarstwowy, przez co może być odczytywany zupełnie inaczej, przykładowo jako satura na środowiska Hollywood, ale z pewnością Barton, to postać borykająca się z kompleksem niższości pokaźnych rozmiarów, podobnie jak Trelkowski. Bracia Coen sami zresztą w wywiadach wspominają, że "Lokator" i "Barton Fink" to filmy pokrewne.
Można przeczytać o tym np. tu:
http://www.movieforum.pl/t8009/

"Lśnienie" Kubricka
"Nagi Lunch" Cronenberga
może jeszcze
"Zabić prezydenta" Nielsa Muellera - choć z tego, co pamiętam, to już trochę co innego.


Takie coś ostatnio znalazłem, opis pasuje:
http://www.filmweb.pl/f320309/4th+Dimension%2C+The,2006

użytkownik usunięty

I jeszcze "Godzina wilka" Bergmana

ocenił(a) film na 10

Oczywiście:
"WRZASK" Skolimowskiego (na filmwebie pod zmyślonym tytułem - KRZYK), przerażający!

"OBRAZY" Altmana - tak, tak, Robert nakręcił mistrzowski horror!

Zdecydowanie - "Lśnienie"!

ocenił(a) film na 7
maniekwaw

Dziwię się, że nikt tu nie wspomniał o "Psychozie" Alfreda Hitchcocka.

ocenił(a) film na 7
maniekwaw

proponuję "Barton Fink", "Pi", "Źródło", "One Point O", "Ghost Writer", "1408"... inne pokręcone to "Dom Zły", "Fight Club", "Stay" ;]

ocenił(a) film na 10
maniekwaw

21 Gramów, Zostawić Las Vegas, Drabina Jakubowa.

ocenił(a) film na 8
maniekwaw

Minęły dwa lata, ale napiszę, bo aż prosi się o uzupełnienie tej listy o filmy Davida Lyncha (Sczególnie Lost Highway, Mullholland Drv., i Eraserhead)

ocenił(a) film na 10
maniekwaw

Czarny Łabędź, What ever happened to Baby Jane, Scream of fear

ocenił(a) film na 7
Verity_

wyspa tajmnic, czarny labedz, requiem dla snu, moze troche incepcja

ocenił(a) film na 9
apsolwenciak

Lśnienie, Milczenie Owiec, Egzorcysta

doris1997

lol milczenie owiec jest podobne do lokatora? W czym ja sie pytam xD

ocenił(a) film na 9
krolowa_sniegu_2

ale namieszał mi w psychice

ocenił(a) film na 7
maniekwaw

Maquinista, El, Wyspa Tajemnic, Piękny umysł, Weronika postanawia umrzeć, Przerwana lekcja muzyki, Fight club, to chyba najslawniejsze filmy o schizolach. xD

rekordkamil

"Piękny umysł"? - To logiczny film, składał się na koniec w całość... Lokator raczej nie.

ocenił(a) film na 7
milena19842

Lokator był filmem o schizolu dokładniej o kolesiu ze schizofrenia Piękny umysł również xD. pozdro

rekordkamil

Tylko Piękny umysł nie miesza tak w psychice jak Lokator, ale faktycznie jest coś w twoim argumencie. Pod warunkiem, ze w Lokatorze koleś miał schizofrenię ;)

ocenił(a) film na 7
milena19842

Psychiatra nie jestem, ale wydaje mi się że miał xD

ocenił(a) film na 9
rekordkamil

a ja myślę, że nie miał

ocenił(a) film na 8
maniekwaw

To ja dorzuce jeszcze "Truposza"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones