PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7194}

Lokator

Le locataire
7,8 37 368
ocen
7,8 10 1 37368
8,0 29
ocen krytyków
Lokator
powrót do forum filmu Lokator

wątek Stelli

ocenił(a) film na 8

Mam problem z interpretacją jednej sceny.
Kiedy Trelkowski u niej na moment zamieszkał, przeglądał jej albumy ze zdjęciami. Na jakiej podstawie doszedł do wniosku, że ona też jest w spisku?
Nie udało mi się do tego dojść, może ktoś pomoże?

gabrielafrancuz

Trelkovsky doszedł do wniosku, że Stella też jest w spisku, kiedy do drzwi jej mieszkania zadzwonił mężczyzna. Patrząc przez wizjer Trelkovsky uznał, że to jeden z jego koszmarnych sąsiadów, chyba nawet własciciel. Przeraził się i uznał, że Stella knuła razme z nimi, skoroo znaleźli go w jej mieszakaniu.

ocenił(a) film na 8
arsinoa

Ale to chyba było tak, że on skapnął się, że to tylko akwizytor, bo facet zadzwonił do kolejnych drzwi i miał ze sobą teczkę???
Kolejny wątek, nad którym można się zastanawiać, czy to bohater wpada w paranoję, czy naprawdę zagrażają mu wszyscy, którzy stają na jego drodze. Jak w Dziecku Rosemary :-)

gabrielafrancuz

Widać nie wiesz na czym polega schozofrenia. Główny bohater miał halucynacje np, to małżeństwo, co go potrąciło widział twarze właścicieli mieszkania dlatego krzyczał, że, to mordercy. Odp na twoje pyt o wątek Stelli, to również patrząc przez"judasza"widział twarz właściciela mieszkania i miał urojenie, że Stella też bierze w tym udział.

gabrielafrancuz

Jestem świeżo po lekturze "chimerycznego lokatora" Topora...
- mieszkanie Stelli,dzwonek do drzwi(akwizytor)
halucynacje bohatera, obsesja,-kiedy Trelkowsky podchodzi do wizjera, widzi - Pana Zy...przerażony faktem , że go tutaj znaleźli,zaczyna kombinować. Stwierdza, że Stella jest z nimi w spisku. Na pewno poinformowała wszystkich sąsiadów, w tym przypadku najważniejszego - czyli właściciela kamienicy, od samego początku chciała go doprowadzić do tego stanu, na pewno od początku wiedziała, że chce zająć lokum Simone Choul, cały czas brała udział w tym fortelu - Jej kuszenie
(w skrócie Jego schizofreniczne przemyślenia).
A teraz koniecznie trzeba odświeżyć film, który od dawien dawna zapadł mi w pamięci, a po lekturze to już mus:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones