PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35147}

Lola

6,8 398
ocen
6,8 10 1 398
7,0 3
oceny krytyków
Lola
powrót do forum filmu Lola

Oglądanie "Loli" jest trochę jak słuchanie cudzych listów miłosnych w audiobooku. Francuzi to tak romantyczny naród, iż zakochują się łatwo i bardzo szybko umieją nazwać swe uczucia. Wyznania bohaterów są miksturą komplementów, tęsknoty za osobistym szczęściem i marzeń o bliskości. Niestety reżyser nie pozwoli na rozkwit wszystkich związków, gdyż bardziej interesuje go temat dążenia do spełnienia, niż jego osiągnięcie.

Fani Jacquesa Demy nie powinni być zawiedzeni. Jak zwykle umiejętnie dobrał aktorów, zadbał o wyśmienite tło muzyczna, a nawet udało mi się umieścić tutaj świetną piosenkę tytułową. W przeciwieństwie do "Księżniczki w oślej skórze" jest tu jednak więcej dialogów, a musicalem można nazwać zaledwie 5 minut z całości.

Rozważania na temat natury miłości jakie tutaj znajdziemy nie każdego kupią. Czujcie się ostrzeżeni, ale jeśli lubicie ryzyko, śmiało możecie zobaczyć ;)

ocenił(a) film na 9
Lucky_luke

Ktoś nazwał ten film "musicalem bez muzyki" i to jest bardzo dobre określenie, bo poszczególne sceny, stosunki między bohaterami itp. są tu skonstruowane jak w klasycznym musicalu właśnie. Stąd te szybkie zakochiwania, wyznania bohaterów i cała reszta. Gdyby dodać do tego piosenki i tańce, to byłaby to klasyczna opowieść w znanej konwencji, ale bez tego film może odrzucić... Mnie nie odrzucił, wręcz przeciwnie, ale może właśnie dlatego, że miałem ciągle w głowie określenie z pierwszego zdania :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones