PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99}
7,4 53 435
ocen
7,4 10 1 53435
6,3 13
ocen krytyków
Lolita
powrót do forum filmu Lolita

Mi przede wszystkim rzuciła się ogromna ewolucja Dolores - od niewinnej, zwykłej naiwnej dziewczynki w wyuzdaną manipulantkę i niestety myślę , że tu duża wina leży po stronie Humberta, który ją uwiódł i sam zachęcił do tego. Owszem jako nastolatka była irytująca na początku, ale potem w sumie było mi jej żal, jako ofiary egoistycznej erotycznej obsesji starego dziada. Nie oszukujmy się, do czego ona w ogóle była mu potrzebna i jak wyobrażał sobie dalej życie z nią? Skrzywdził i skrzywił na zawsze małe dziecko.

użytkownik usunięty
D_O_R_O

W tym filmie - nie wiem jak w oryginale czy książce bo nie czytałam - jest pokazane, że to ona zaczyna kokietować jego a nie na odwrót. Owszem, Humbert patrzy na nią, uśmiecha się ale to ona siada mu na kolanach w domu, ona "tłucze" lalką o jego kolana, ona nawiązuje kontakt fizyczny (smyranie nogami, dotykanie się udami na huśtawce czy w końcu pocałunki). On po prostu jej nie odgania dajac jej tym samym przyzwolenie na te jej "występki".

ocenił(a) film na 8

"Występki"... To było dziecko. Dziecko nie może uwieść dorosłego. Normalny dorosły na to nie pozwala i uświadamia dziecku, że to nie jest okej. Nie usprawiedliwiajmy pedofilii, błagam. Ona była dzieckiem, a on starszym, w pełni świadomym facetem.

użytkownik usunięty
alicjatus

Niczego nie usprawiedliwiam, nazwalam to wystepkami, w dodatku w cudzyslowiu zeby to jakos okreslic.

użytkownik usunięty
alicjatus

Jako dziecko pewnie nie zdawala sobie sprawy z tego, ze go kokietuje. On to podlapal i wiemy co bylo dalej.

A ja mysle, ze ona wiedziala co robi. Widziala jak on na nia patrzy i celowo sie tak zachowywala. A wiedzac jaka ona miala matke moze dzieki niemu chciala sie od niej uwolnic?

użytkownik usunięty
mania19

Hmm możliwe. Muszę jeszcze raz obejrzeć film.

No ja obejrzalam dziś i taka myśl mi się nasunęła tylko.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones