PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99}
7,4 53 435
ocen
7,4 10 1 53435
6,3 13
ocen krytyków
Lolita
powrót do forum filmu Lolita

O wiele lepsza, jest dokładnie taka jaką wyobrażałam sobie czytając książkę. Aż czułam się dziwnie niesamowicie.

użytkownik usunięty
interplaygirl

Popieram. Film Kubricka bije tego gniota na łeb. Nie mogę zrozumieć osób, którzy uważają nowszą wersję za lepszą.

ocenił(a) film na 9

Film Kubricka to przede wszystkim stare, ugładzone kino oparte na słowie. Teraz mamy wreszcie obraz, a o to chyba właśnie w kinie chodzi...

użytkownik usunięty
honey1

Nigdy nie zrozumiem osób, które wolą film z 1997.

ocenił(a) film na 9

Nigdy nie zrozumiem osób, które wolą sztuczne aktorstwo. To tak, jakby wolały kłamstwo od prawdy. Wyidealizowany akademizm od Lautreca. Harlequiny-powieścidła od Marqueza i Zoli. Czy to naprawdę tak trudno dostrzec, który stary film już się zestarzał, a który jest nadal aktualny? Tutaj tylko wersja 97.

użytkownik usunięty
honey1

Jeżeli według ciebie James Mason oraz genialny zdaniem wielu (w tym mnie) Peter Sellers zagrali u Kubricka sztucznie to się powinnaś leczyć.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9

A Ty nie dość, że z głupoty, to jeszcze z hamstwa i słomy w butach, znalazł się krytyk filmowy od siedmiu boleści. Jak ktoś nie łapie przeskoków w fabule współczesnego kina, to wybiera stare, gdzie mu się wszystko tłumaczy łopatologicznie, tyle w temacie.

użytkownik usunięty
honey1

Ty natomiast powinnaś się leczyć także ze snobizmu, ale skończmy ten temat lepiej.

ocenił(a) film na 10
honey1

Popieram.

Wersja z 62' nie ma tego oniryzmu i delikatności, czyli cech, które charakteryzowały prozę Nabokova.

użytkownik usunięty
SgtPepper1942

O, rety! Czemu w tych czasach jest tak mało prawdziwych znawców kina?

ocenił(a) film na 7

Bo widzisz, teraz wszyscy się "znają na kinie", bo uważają, że każdy to potrafi. Ja natomiast, filmoznawca z wykształcenia, jestem wyśmiewana że się wymądrzam. Nie ma siły na to myślenie, że to takie proste znać kino. A pięć lat studiów na naszym kierunku to leżenie do góry brzuchem przed ekranem. Tak, z pewnością.

ocenił(a) film na 10
interplaygirl

Zdecydowanie wolę nowszą wersję.

ocenił(a) film na 9
interplaygirl

Stara wersja jest kompletnie wyprana z treści przez cenzurę kodeksu Haysa. Nowa też ma dość spłycone wątki. Obie łączy fakt tego że kompletnie nie pokazują psychologi postaci która w książce jest istotna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones