PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=481740}
6,9 994
oceny
6,9 10 1 994
London River
powrót do forum filmu London River

Oglądałam dziś w ramach WFF. Wartościowy film o tym, że każdy z nas w pewnym momencie swojego życia będzie musiał zapewne stawić czoło swoim lękom i uprzedzeniom oraz o tym, że często żyjemy pozornie - myślimy, że znamy bliskich nam ludzi a nagle okazuje się, że nie wiemy o nich nic. Ciekawy film sklaniający do lekkiej refleksji.

ocenił(a) film na 9
ajka_k

Dzięki za opinię. Cieszę się czytając takie stonowane i konstruktywne wypowiedzi na łebie :) (ps. W Ale Kino! aktualnie pokazują)

buzzgrow

wlasnie zauwazylam! Bede ogladac, mam nadzieje, ze sie nie zawiode, ale tez za bardzo niczego nie oczekuje...
ocenie po obejrzeniu :)

ocenił(a) film na 7
Jezula

hmmm... właśnie jestem po projekcji na Alekino... film dobry, ale nie wiele więcej... dobry - duża w tym zasługa dwojga głównych bohaterów - zawsze dobrej Brendy Blethyn i nieznanego mi specjalnie Sotigui Kouyaté... temat zderzenia dwóch kultur/światów głównych bohaterów dość popularny w kinie, może nie oklepany, bo zawsze ciekawy, ale, nazwałbym nienowatorski. podobnie z łączeniem się w bólu po utracie bliskich... zawsze jest wtedy smutno, i taki jest i ten obraz... potwierdza jednocześnie dość gorzką prawdę - że większość z nas, mimo, ze żyje w wielokulturowej Europie wyrozumiałości nie uczy się z własnej chęci, a z musu w obliczu tragedii...

daję 6/10

ocenił(a) film na 7
bierute

Zgadzam się, ani temat zderzenia dwóch kultur nie jest nowy, ani film nowatorski,ale ukazując zagadnienie przez pryzmat jednostkowych losów czyni to w sposób wyważony i delikatny, bez nachalnych tez i łatwego dydaktyzmu, a to jest duży plus. Na ogół filmy poruszające temat wielokultorowości usiłują poruszyć sumienia odbiorców. Ten skupia się bardziej na przeżyciach dwojga bohaterów, jego urok polega na prostocie opowieści.

ocenił(a) film na 8
ajka_k

Moim zdaniem bardzo dobry film i mogę go polecić z całą pewnością... Jest taki inny, pokazuje w pewnym sensie jakimi wartościami kierujemy się w życiu. To jaki wpływ mamy, a raczej go nie mamy na życie naszych bliskich...

ocenił(a) film na 10
melven89

Zgadzam się z powyższą opinią. Niesamowity film. Plus za muzykę.

ajka_k

Dzięki tej opinii obejrzałem ten film, bo nie znalazłem żadnej recenzji:)

Jak dla mnie muzyka też jest dużym plusem, ogólnie film 8/10

BTW. Przed dzisiejszą emisją w Ale Kino! film miał tylko 10 głosów :)

sodekpl

Nie będę się rozwodzić... Mnie ten film po prostu niesamowicie wzruszył. Bardzo piękny.

Sylwia_sp

a dziś obejrzałem to drugi raz. Po prostu ten film mnie nieźle urzekł i nawet już dam 9/10

Sylwia_sp

Faktycznie - niby niewiele się dzieje, bo akcja skupia się właściwie wokół jednego wątku - ale ta minimalistyczna prostota to dobry grunt dla silnych emocji. Brenda rewelacyjna, Sotigui'ego nie znałam, ale stworzył b. refleksyjną postać!

ocenił(a) film na 7
trajektoria

I bardzo pogodnie obserwowało się jak tych dwoje zbliża coś zupełnie niepogodnego, jak omszałe i wysuszone życiem drzewo doznaje emocjonalnego kontaktu z na początku siermiężną w poglądach kalarepą, która ukazuje serce dla innej kultury, kultury, która wcale jej nie oceniała, tak jak ona oceniała ją z góry.

ajka_k

proszę niech mi ktoś powie co działo się w filmie od momentu kiedy Ousmane
zatrzymał się u Elisabeth niestety nie miałam czasu obejrzeć do końca filmu
a strasznie mnie ciekawi co sie wydarzyło .

ocenił(a) film na 7
monciaaa

[SPOILER]

Dowiadują się, że ich dzieci planowały wyjazd do Francji, co wyjaśniałoby ich zniknięcie. Z tą myślą planowali wrócić do siebie i poczekać, aż dzieci wrócą z wycieczki.
Nagle otrzymują informację o zidentyfikowaniu obojga jako ofiar zamachów.

Ogółem film jest mocny, jeśli możesz - zobacz go raz jeszcze do końca, bo opis jako taki jest tylko tłem do przedstawienia emocji, co zresztą wiesz po zobaczeniu sporej jego części.

ocenił(a) film na 3
Kapsulski

nie wiem czym was ten film wzruszył ja oglądałem film z żoną i ledwo wytrzymaliśmy do końca.Nuda i nic więcej strata czasu.

ocenił(a) film na 4
norania0

Faktycznie, trochę nudny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones