PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=627908}

Lot

Flight
7,4 142 370
ocen
7,4 10 1 142370
6,6 22
oceny krytyków
Lot
powrót do forum filmu Lot

ale czy widział ktoś dobry film z aktorem czarnoskórym obsadzonym w roli głównej? Jako
kinomaniak filantrop nie spotkałem się w swojej bądź co bądź bogatej karierze z takim filmem. Mam
też wrażenie, że już się nie spotkam. Przed filmem Lot miałem nadzieję, że w końcu coś się zmieni
ale zawiodłem się niesamowicie. Pozytywne opinie pisali pewnie gimnazjaliści na lekcjach
informatyki. Tylko początek filmu zasługuje na uwagę reszta to już jazda w dół po równi pochyłej.

ocenił(a) film na 6
PalmerChili

Nie wiem co ma filantropia do tego, ale Denzel W ma parę naprawdę dobrych ról:
Man on Fire
John Q.
Antwone Fisher
Dzień próby
Remember the Titans
Philadelphia
Malcolm X
Glory
Samuel L. Jackson również:
Unthinkable
Coach Carter
The Long Kiss Goodnight
One Eight Seven
i na trzeciego najpopularniejszego Cuba Gooding
Radio
Siła i honor
Każdy z nich to must see

Cerbin

No no materiał dobry na sylwester z polsatem ale ambitne kino to to nie jest.

PalmerChili

Mocne słowa w ustach kogoś kto ocenił Titanica na 10.

ocenił(a) film na 6
czapski

Titanic to bardzo dobry film zważywszy na tematykę dosyć okrojoną tematycznie bo każdy wie przed seansem że dojdzie do katastrofy więc nic więcej się tam w sensie scenariusza nie dało wymyślić, ale jako film katastroficzny to ścisła czołówka

ocenił(a) film na 6
PalmerChili

Ambitne? Miało być "dobre", a nie "ambitne", pod którym to określeniem zazwyczaj kryje się pseudointelektualny bełkot, którego jakości równie "ambitni" oglądający bronią klasycznym "nie podobało się, bo nie rozumiesz i jesteś głupi".
Z Twoich dziesiątek
Człowiek z blizną
Donnie Darko
Lista Schindlera
K-PAX
Skazani na Shawshank
Zielona mila
Titanic
żadnego nie można nazwać ambitnym, prócz może Donnie Darko, w który faktycznie chodzi o więcej, niż się wydaje i warto obejrzeć ze 2 razy.
A danie jedynki Notting Hill przy dyszce dla Titanica oznacza, że faktycznie nie jestem w stanie przejrzeć głębi i ambitności tudzież ambicji twego gustu.

Cerbin

No to wspaniale może w końcu się nauczysz, że o gustach się nie dyskutuje. Skoro rodzice nie nauczyli.

ocenił(a) film na 6
PalmerChili

Może Twoi wpajali Ci takie durnoty. Moi wiedzieli, że sam fakt, iż ktoś setki lat temu powiedział coś po łacinie nie oznacza, że trzeba się do tego stosować i w to wierzyć.
Także samo nie uznali by za stosowne wyśmiewać żądzy ambitnych filmów u kogoś, kto podpisuje się imieniem ze średniej jakości filmu a na piedestale stawia klasycznie komercyjne pozycje, jak Titanic czy Lista Shindlera. Ale mnie to bawi nadzwyczaj.

Cerbin

Sam fakt, że ktoś tak powiedział oczywiście nic nie znaczy i wszystko byłoby ok gdyby nie fakt, że weszło to do kanonu dobrych obyczajów. W zasadzie tylko prości ludzie tego nie rozumieją a to wiele o Tobie mówi:)

PalmerChili

Skoro o gustach się nie dyskutuje, to może cofnij się do swojego pierwszego posta w tym temacie i zamilcz? I o co chodzi z tym filantropem? Może chodziło o mizantropa?

ocenił(a) film na 6
Cerbin

jeśli ktoś daje 1 - Nothing Hill to nie ma za grosz poczucia humoru, przecież to jest rewelacyjna komedia romantyczna

ocenił(a) film na 9
PalmerChili

obejrzyj alvina i wiewiórki :)

PalmerChili

Bzdury piszesz.

ocenił(a) film na 9
Cerbin

Dodałbym do tego American Gangstera, również z DW

ocenił(a) film na 6
PalmerChili

Widać mało filmów w życiu widziałeś, jeśli żaden dobry film z murzynem nie przychodzi ci do głowy...

ocenił(a) film na 9
PalmerChili

Czytając wcześniejsze wypowiedzi oraz twój post naprawdę można stwierdzić , że nie wiesz o czym mówisz , zobacz sobie filmy w których występował Danzel a dopiero potem wypowiadaj się na ich temat , masakra.

nadiaohmae

Danzel to ten od Pump it up?

ocenił(a) film na 9
PalmerChili

Denzel jeśli tak bardzo cię to razi ;]

ocenił(a) film na 8
PalmerChili

nie chciałeś wyjść na rasistę?........

użytkownik usunięty
magdaklim

Noo i o co ci ku.rwa chodzi?

ocenił(a) film na 6
PalmerChili

Ale żałosna wypowiedź.

agatszpagat

Cóż za konstruktywna odpowiedź.

ocenił(a) film na 6
PalmerChili

a widziałeś wogóle, kiedykolwiek jakiś dobry film bez czarnoskórego aktora ?? Mi ciężko sobie przypomnieć...

ocenił(a) film na 9
PalmerChili

"jako kinomaniak filantrop"


PADŁEM :D

ocenił(a) film na 7
herbatkowy

ja też padłam :D :D :D

herbatkowy

Też padłem. Haha

ocenił(a) film na 9
herbatkowy

Padliście. Powstańcie. Powerade.

ocenił(a) film na 7
PalmerChili

Szanowny Autorze wątku, skoro nie widziałeś żadnego dobrego tudzież ambitnego filmu z czarnoskórym aktorem, to należy Ci zaproponować jedynie nadrobienie braków filmowych.
Może tak rozpocząć od klasyki i np. "Polne lilie" (1964, Oscar za role pierwszoplanową) i "Zgadnij kto przyjdzie na obiad" z Sidneyem Poitier (1967)?
A potem nieco nowszego repertuaru. Na przykład "Kolor purpury" (1982), sama już nie wiem, ile dostał Oscarów. Zresztą nieważne, istotne, że sie po prostu świetnie ogląda, a większość aktorów jest czarnoskóra.
Dla wybranych jest kino spod marki Spike'a Lee. Ja go lubię, dla mnie to kino ambitne i uciekające od stereotypów. Nie każdy jednak musi lubić jego filmy, a tym samym i aktorów, których wypromował. Wśród nich był Washington (Malcolm X).
Ktoś już wymienił role Denzel Washingtona, nie będę się więc powtarzać. Może tylko dodam do tego spisu "Krzyk wolności" o Biko (Ktoś jeszcze pamięta genialny numer Petera Gabriela do tego filmu? - ale to na marginesie).
Dalej... Morgan Porterfield Freeman i "Skazani na Shawshank", "Siedem". "Wożąc panią Daisy", "Za wszelką cenę".
Może już serie Nolana o Batmanie oraz zeszłoroczną "Iluzję" pomińmy, bo to role marginalne.
Dla tych, co lubią kino cieplejsze jeszcze "Służące" z cudownymi rolami aktorek czarnoskórych.
To tylko kropla w morzu...
Zanim więc się wypowiemy, dobrze jest nieco nadrobić zaległości w oglądaniu, bo nie znać "Skazanych..." czy "Siedem" to nieco dziwne. ;)
A w ostatnim czasie np. "Służące" -

ocenił(a) film na 7
Offi

PS. I przez sklerozę "mą siostrę rodzoną" zapomniałam o dwóch dla mnie ważnych filmach: "Hotel Ruanda" z Donem Cheadlem i "Ostatni królu Szkocji" x genialną - wg mnie - rolą Foresta Whitakera.

Nie znasz, zobacz...
pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
Offi

oprócz wyżej wymienionych cenię sobie Foresta Whitakera :) za np. Ostatni Król Szkocji czy też Ghost Dog

ocenił(a) film na 5
m_stefanski

Wożąc panią Daisy
Django
w.w Służące
Filadelfia
Choć goni nas czas
Jackie Brown

ocenił(a) film na 6
PalmerChili

a ja wręcz uwielbiam filmy z murzynami ;3

ocenił(a) film na 7
PalmerChili

A czy zajmuje się "kinomaniak filantrop"? :D

ocenił(a) film na 7
joruus_2

Może kinem obwoźnym w dzielnicach slamsów... ;)

joruus_2

Może sponsoruje darmowe bilety do multipleksu dla biednych i skromnych galerianek. Wtedy by się zgadzało - kinoman filantrop.

PalmerChili

Szczerze to po tym co przeczytałem i twoje odpowiedzi ludziom powiem nie martw się!NIE JESTEŚ RASIESTĄ!
ALE DEBILEM NA PEWNO

ocenił(a) film na 5
PalmerChili

Samuel L. Jackson:
Unthinkable
Pulp Fiction

PalmerChili

A z Bardziej klasycznego kina dziwię się, że nikt nie wspomniał filmów z Sidney'em Poitier jak:
Ucieczka w kajdanach (1958)
Polne lilie (1963)
W upalną noc (1967)
Zgadnij kto przyjdzie na obiad (1967)

PalmerChili

Moim zdaniem fantastyczny film pokazuj,ący co to oznacza UZALEŻNIENIE.

ocenił(a) film na 8
PalmerChili

W tej chwili na 15 najlepszych filmów Filmweb jest 6 zbudowanych wokół dutetu białego i czarnego jako równoprawnych głównych bohaterów:
# 1 Skazani na Shawshank - Tim Robbins, Morgan Freeman
# 3 Nietykalni - Francois Cluzet, Omar Sy
# 4 Zielona Mila - Tom Hanks, Michael Clarke Duncan
# 9 Pulp Fiction - John Travolta, Samuel L. Jackson
# 13 Siedem - Brad Pitt, Morgan Freeman
# 14 Django - Christoph Waltz, Jamie Foxx - w tym przypadku Murzyn jest w dodatku tytułowym bohaterem filmu

PalmerChili

Chyba jednak wyszłeś

ocenił(a) film na 8
PalmerChili

Nikt nie wspomniał Willa Smitha i " W pogoni za szczęściem" czy "7 dusz". Poza tym wątek o niczym

ocenił(a) film na 6
konop_ls

O fakt, "W pogoni za szczęściem" niezła rzecz, niespotykanie dobrze jak na Smithów zagrana. "7 dusz " nikt nie wspomniał, to temat o filmach dobrych a nie pretensjonalnych i nudnych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones