PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=627908}

Lot

Flight
7,4 142 370
ocen
7,4 10 1 142370
6,6 22
oceny krytyków
Lot
powrót do forum filmu Lot

niech gadają... manewr jest możliwy. Przynajmniej w fsx, który moim zdaniem dość szczegółowo
odwzorowuje rzeczywistość. Nie jestem ekspertem, czekam na rozwinięcie tematu...

ocenił(a) film na 8
f24260407

http://www.youtube.com/watch?v=AaA7kPfC5Hk
August 6, 1955. The Dash-80 was scheduled to perform a simple flyover, but Boeing test pilot Alvin "Tex" Johnston instead performed a barrel roll to show off the jet airliner.

oraz

The crash was inspired by a real life disaster, the crash of Alaska Airlines 261. The plane suffered a catastrophic failure with its horizontal stabilizer eventually causing it to dive "nose-down" at a rate exceeding 13,300 feet per minute. The pilots, like in the film, rolled the airplane to an inverted position to try and stabilize it. Unlike the film, however, this unfortunately didn't assist them in recovering the aircraft.

ocenił(a) film na 8
MakoR

jeszcze : PSA 182 that nosed dived into San Diego in 1978 (where the pilots and flight attendants had been drinking and frolicking the night before

użytkownik usunięty
MakoR

W żadnym z tych przypadków nie masz lotu odwróconego(na plecach). Na pierwszym filmie robi beczkę - zupełnie inne siły odśrodkowe), a AA 261 nie leciał odwrócony w chwili katastrofy tylko pikował pod kątem 30 stopni przechylony o 85 stopni na lew skrzydło(nikt nie przeżył)

ocenił(a) film na 9
f24260407

Zarówno w FSX jak i w realnym świecie ten manewr jest możliwy, co nie oznacza że łatwo jest go wykonać :)

patkot28

patkot28, próbowałeś już pobawić się w kapitana Whipa :) ?

ocenił(a) film na 9
grzysiek

Tiaa... Tylko nie wiem dokładnie, jaki tam był typ samolotu, bo to jest spora różnica czy wykonujemy taki manewr F16 czy B-747 :-)

patkot28

Z tego co mówili producenci nie jest to żaden konkretny model tylko zlepek części z różnych istniejących, tak żeby nie można było rozpoznać żadnego konkretnego modelu będącego w użyciu, ani żadnej linii lotniczej. Bądź co bądź, byłaby to trochę antyreklama.

ocenił(a) film na 9
grzysiek

Nie chodzi mi o producenta maszyny, tylko o typ :-)

ocenił(a) film na 8
f24260407

Ciekawe co na to Macierewicz i prof.Bineda ??:)

ocenił(a) film na 1
giovanni50

tutaj skrzydło nie rozpadło się po zderzeniu z ceglaną wieżą, w smoleńsku "podobno" rozpadło się od uderzenia w brzozę - wniosek jest dla wszystkich jasny.

kulfonik

A w "Hot Shots" drugi pilot ratował skrzydło przed odpadnięciem trzymając je ręcznie. W tym czasie pierwszy pilot trzymał go za nogi. Z tego też wyciągniesz jakieś odniesienia do rzeczywistości?:)

ocenił(a) film na 7
użytkownik usunięty
użytkownik usunięty
f24260407

Sytuacja w filmie nie jest możliwa do wykonania na żadnej z pasażerskich maszyn tego typu - opinia inżyniera lotnictwa z którym pracuję.

ocenił(a) film na 8

Jakiego typu? W filmie jest przecież fikcyjny samolot.
Tutaj tez latano do góry kołami : fedex 705.
I co ma inzynier do latania? Trzeba pytac pilotow ktorzy to probowali. To tak jakby pytac czy da sie pokonac dany zakret z dana predkoscia mechanika. haha
Powiem wiecej. Jakby mieli skrzydla z plasteliny to by wyladowali nawet bez rannych i jeszcze po drodze wykrecili beczke - opinia mojej mamy.

użytkownik usunięty
MakoR

Dobra, znajdz pilota, który samolotem pasażerskim to próbówał lub wyszedł z lotu nurkowego na plecach. Jak znajdziesz to daj znać :)

ocenił(a) film na 8

Ja jestem takim pilotem. Jeśli są jakieś pytania proszę na priv.

użytkownik usunięty
Bokciu

...czyli jednak istnieje życie po śmierci...

ocenił(a) film na 8

Jak widzisz można...jestem "żywym“ przykładem na to .
Ale jest jedno małe ale...nie każdym samolotem można dokonać tego wyczynu ;-)

użytkownik usunięty
Bokciu

super

podaj nr DUULC żebym mogła sobie poczytać o tym wyczynie...

ocenił(a) film na 8

DUULC z 2011 roku nr 5 poz. 14 str. 2
Powinnaś znaleźć bez problemu, gdyby było coś niejasne służę wyjaśnieniami :)

użytkownik usunięty
Bokciu



czyli masz 60 lat, nalot 154 godziny(mniej niż ja), wykonywałeś lot szkoleniowy na dwusterze i nie wyszedłeś z lotu nurkowego na plecach jetem, tylko zahaczyłeś na kręgu o drzewo i posadzileś na lotnisku


litości koleś....idź wnukom bajki opowiadać...

ocenił(a) film na 8

Ale dlaczego odrazu koleś? Trochę więcej poczucia humoru nigdy nie zaszkodzi.
Tak na marginesie , nie mam jeszcze wnuków ..nie ten wiek :)
Tak na poważnie to widzę, że trafiłem na eksperta w tej dziedzinie. Tak więc nie będę kontynuował głupiego żartu
ani też nie podejmę rękawicy co do dyskusji w tej materii bo bym
głupio wypadł ;)

użytkownik usunięty
MakoR

oczywiscie mam na mysli typ samolotu pasażerskiego szerokokadłubowego - jak na filmie

ocenił(a) film na 9

W filmie to nie był samolot pasażerski szerokokadłubowy tylko wąskokadłubowy. Nie był to żaden konkretny model, ale rozmiary, układ siedzeń itp. charakterystyczne dla wąskokadłubowca. Najbardziej pasuje tutaj MD 80.
Co nie zmienia faktu, że taki manewr w typowych samolotach pasażerskich jest niemożliwy do wykonania bez rozbicia maszyny.

użytkownik usunięty
Halvard

zgadza się - obejrzałam film tak "jednym okiem", z przerwami i nie pamiętam dlaczego napisałam "szerokokadłubowy",

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones