PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=438804}

Lotna brygada

The Sweeney
6,5 6 937
ocen
6,5 10 1 6937
Lotna brygada
powrót do forum filmu Lotna brygada

Ludzie, wy chyba wszyscy zatrzymaliście się w latach 80! Jak ten film może się podobać? Od początku tragicznie przerysowane postaci. Takie "papierowe", rodem z filmów amerykańskich z lat 80. Akcja to jakiś chaos, może poza pościgami, ale, jak to już ktoś wcześniej zauważył, niestety wszędzie znajdą się mistrzowie kierownicy i to irytuje. I niech mi żaden parch czasem nie pisze, że nie czaję brytyjskich klimatów, bo te właśnie uwielbiam. Pierwsze filmy Guya Ritchiego, ostre kino jak Zawód Gangster albo mocno niedoceniany Londyński Bulwar - to są przykładowe zajebiste brytyjskie klimaty, a nie dziadowska Lotna Brygada. Może film nie był aż tak denny, żeby dać mu 1/10, ale tylko przychlast albo osoba mocno nieświadoma mogła dać mu 8 albo 9/10. Trochę się zdenerwowałem, ale nie mogę zrozumieć, czemu lipne filmy czasem są wysoko oceniane (jakimś owczym pędem czy co?), a naprawdę fajne są zgnojone w każdym komentarzu.

ocenił(a) film na 7
madarame252

Jak jakiś dewiant intelektualny może dać tak niską ocenę temu arcydziełu kina akcji.Jak czeba mieć zjechaną psyche by nie widzieć tylu zalet tego filmu. Nienawidzę osób które wyzywają inne tylko dlatego że mają inny gust .Oceny dla filmu to forma zabawy a nie powód do frustracji .Polecam wizytę u specjalisty.Riposty na ewentualną odpowiedż nie będzie bo chyba nie warto. Aha ja daję słabą 7.

ocenił(a) film na 4
bruno71

Impotencie umysłowy, w przeciwieństwie do tobie podobnych hejterów, podałem konstruktywne argumenty, dlaczego film mi się nie podobał lub może nie podobać się komuś o inteligencji choćby nieco większej od szympansa. Nie napisałem, że jest kiepski, bo tak uważam i koniec, jak gdybym był jakimś gimbusem. Są konkretne powody, dla których mi się nie podobał, panie zakichany koneserze kina akcji.

madarame252

lubię kino akcji, mam wysokie IQ, film był dobry Panie hejterze

ocenił(a) film na 9
madarame252

A ja uważam iż film ten jest świetny jak na kino akcji.
Zazwyczaj to nie przepadam za kinem akcji ale ten film jest bardzo dobry.
Każdy ma inny gust i skoro uważasz sie za inteligintną osobę to nie pisz że jest to film dla przygłupów bo jest to złe określenie, przez które z góry zaniżasz poziom dyskusji.

ocenił(a) film na 5
Varza

O głos rozsądku i logiki. A w temacie ja uważam, iż film do najlepszych nie należy, ale i nie jest najgorszy. Co mnie w nim razi: 1 - fabuła i cały powód zamieszania, troszkę jest to dla mnie naciągane, mam wrażenie, że Love musiał zrobić film akcji, i do tego doklejono fabułę, 2 - przerysowane niektóre charaktery, zwłaszcza głównego bohatera, 3 - czasem bardzo denne teksty, 4 - w niektórych scenach widać, iż oszczędzali budżet, na bardziej spektakularne (chyba, że to wina gości z Top Gear i samochodów jakie zniszczyli na planie ;)), 5 - pościg przestępców przez centrum Londynu mógł wyglądać troszkę mniej jak mistrzowski pościg Al`a Pacino za Robertem De Niro w Gorączce, 6 - troszkę monotonna i nie zawsze pasująca do wydarzeń muzyka z jednym motywem przewodnim, 7 - aktorzy nie zawsze umieli zgrać daną kwestię, zwłaszcza główni bohaterowie, zarówno Ray jak i Ben - Ray czasami wygląda i mówi coś co mam wrażenie samemu mu jako aktorowi wydaję się głupotą, a Ben mógłby zmienić swój styl grania, bo cały czas widzę w nim typka z Harrego Browna, gdzie wyszło mu to dobrze. W sumie oceniłem film na 5.

użytkownik usunięty
xrayPL

średni film zwykłe 5. Zarys scenariusza ok, ale watki nie trzymaja sie kupy. Pobyt w wiezieniu po prostu żałosny. Scenu poscigow na duzy plus

ocenił(a) film na 8
madarame252

Nie wiem co ci się nie podoba. Szybka akcja, ciekawe postacie i świetna muzyka. Dla mnie mocna 8. Jeden z lepszych filmów jakie ostatnio oglądałem. A oglądam ich bardzo dużo.

madarame252

Co do oceny to uważam że nie był wcale taki zły. Po prostu zobaczyć i wrócić do rzeczywistości. Ale chciałbym się dowiedzieć co to znaczy "papierowa" postać.

ocenił(a) film na 4
ronek78

Chodzi o taką postać, która jest co najmniej nienaturalna, przerysowana. Taka postać, której kreacja próbuje wpisać się w jakiś kanon sztampowych, infantylnych i często powtarzalnych schematów, które to z kolei znajdziesz w wielu innych filmach czy książkach (dlatego świadomie nawiązałem do amerykańskich filmów lat 80-tych).

Jak tak dzisiaj patrzę na założony przeze mnie temat, to komentarz z mojej strony rzeczywiście jest trochę dosadny. Pewnie gdzieś zobaczyłem niską notę filmu, który uważałem za doby, a Lotna Brygada miała wyższą. Co nie zmienia faktu, że tak czy siak uważam LB za film mocno przeciętny. Bardzo fajnie napisał xrayPL.

użytkownik usunięty
madarame252

Ale ten film to swojego rodzaju groteska. Nie mówię od razu, iż to jest hołd oddany tego typu filmom z właśnie lat '80 (które bardzo lubię i do których mam sentyment) ale na pewno ten filmik posiada elementy groteski.

Niepotrzebnie tak Cię poniosło w pojeździe po tym filmie ;) - ale nie dałeś jedynki czy 2jki tylko "5" - dziwne ;)

ocenił(a) film na 7
madarame252

Soundtrack jest dobry. Naprawdę dobry.

ocenił(a) film na 8
madarame252

Komentarz nad wyraz przesadzony.

ocenił(a) film na 4
start007

Sorry, to już tak dawno było :P

madarame252

"Akcja to jakiś chaos, może poza pościgami (...)"
Pościgi kręci się dla debili, bo to oni stanowią 80% widowni.

ocenił(a) film na 6
mak65

Najgłupszy komentarz jaki ostatnio przeczytałem na filmwebie.
Pościg samochodowy nieraz nadaje tępa i podkreśla determinację bohaterów w filmie, jak to było w np. "Roninie". Przecież "Ronin" posiada chyba najlepszy i najbardziej realistyczny pościg w całej historii kina, który faktycznie sprawia że się siedzi na skraju fotela.. no ale pościgi są dla ameb umysłowych. ;)

ocenił(a) film na 6
madarame252

Wiecie że "Brygada ponad prawem" z Jeanem Reno niemal zupełna kopia tego filmu. Co więcej lepsza :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones