PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=534994}
6,7 3 200
ocen
6,7 10 1 3200
7,3 10
ocen krytyków
Lourdes
powrót do forum filmu Lourdes

Widziałam na własne oczy te rzesze chorych, niepełnosprawnych, płaczących, modlących się, błagających, chodzących na klęczkach, czołgających się po ziemi. Było to poruszające, ściskało za serce.

Jednak Lourdes, widziane z drugiej strony, budzi ogromny niesmak.
Po pierwsze takie skupisko ludzi (nazwijmy to) z problemami nie jest rzeczą naturalną. Działa bardzo depresyjnie.
Po wtóre razi fanatyczne wręcz podejście do religii. Całowanie skał, obejmowanie ich, a także wiele innych, niecodziennych zachowań, bardzo szokuje.
Po trzecie i najważniejsze. Obrzydliwy w Lourdes jest biznes religijny, który rządzi całym miasteczkiem. Kramy, sklepiki, a w nich religijna tandeta. Do tego cała sieć hoteli, pensjonatów, sanatoria, uzdrowiska itd. Wiem, że przy takim natłoku pielgrzymów jest to konieczność, jednak rozmach z jakim jest to wszystko zrobione, daleki jest od skromnego pątniczego wystroju.

Bardzo jestem ciekawa tego filmu.
Mam nadzieję, że dobrze odda, panującą w Lourdes, atmosferę.

JoannaSu

Ja też byłem lourdes.spędziłem tam ok tygodnia.codziennie,z całego świata(widziałem nawet pielgrzymów z korei,indii,afryki),tłumy,dziesiątki tysięcy ludzi(jak nie setki) przybywa tam szukać nadzieii.największe i najmilsze wrażenie zrobiło na mnie wieczorna pochodnia świec-odmawiany różaniec w różnych językach,wieczorem,codziennie,chyba o 21.00,każdy pielgrzym idzie w procesji z lampionem,piękny widok!

ocenił(a) film na 8
JoannaSu

film skupia się raczej na relacjach w grupce pielgrzymów i te są pokazane perfekcyjnie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones