PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=745287}

Luna

4,7 132
oceny
4,7 10 1 132
5,0 3
oceny krytyków
Luna
powrót do forum filmu Luna

Z reguły nie piszę takich opinii, ale wyszedłem z projekcji wzburzony poziomem nonsensu, kwintesencji złego gustu (jestem ciekaw, jak ubiera się Twórca), niezrozumienia człowieka i relacji międzyludzkich i niestety - niezrozumienia istoty kina jako takiego. Tak - to duże słowa, ale po kolei.

Patrząc na prowadzenie aktorów przez Twórcę, niejakiego Filipa Gieldona - jakkolwiek bym się starał - ciężko nazwać reżyserem. Urocza aktorka została wciśnięta - jak próbuje nam się wmówić - w pięściarkę powalającą dwumetrowych osiłków.

Scenariusz to zlepek wyobrażeń, fantazji i kompleksów twórcy. Wątek romantyczny woła o pomstę do nieba (on - garnitur i nonszalancja, ona - prawdziwie 'twarda' babka, w końcu boksuje i przeklina! Ach! Wyobrażenie Twórcy o kobietach jest interesujące).

Komiksowa historia wymaga komiksowej konwencji. Słowo konwencja jednak jest Twórcy obca. Gdybym chciał oglądać bajki włączyłbym Reksia (Reksio ma sensowną puentę).

Nic tu nie trzyma się kupy. Kto daje pieniądze na takie filmy?
Po takim "dziele" są dwie drogi - przestać robić filmy albo przestać robić filmy.

grzesiuniszczyk

PS.
Zabrzmiało to trochę za ostro.
Zdjęcia są za to ładne (chociaż ponownie czuję tu maczanie paluchów przez Twórcę). Życzę Operatorowi możliwości ciekawszych współpracy z reżyserami, bo Operator jest tego wart.

grzesiuniszczyk

Niestety Michał Ł. współpracuje jak dotąd wyłącznie z tym "twórcą" albo robi własne filmy.

ocenił(a) film na 4
grzesiuniszczyk

Kolejny facet, który dziwi się, że Kobiety bluźnią? Ach. To przestańcie nam dawać powody. Cały zeszły rok połowa społeczeństwa miała podobne powody do rozmyślań.
Nie jesteśmy niczyim wyobrażeniem, tylko żywymi Ludźmi. Z toalety też korzystamy. Tutaj dziwił się Koterski już (dopiero) w 2011 roku.
Ja uważam, że jego nonszalacja (? Bez przesady.) mogła zniżyć się do poziomu jej "uroczego rynsztoku", bo nie byli tacy ograniczeni.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones