PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=240737}

Lunapark

The Funhouse
5,4 952
oceny
5,4 10 1 952
6,8 4
oceny krytyków
Lunapark
powrót do forum filmu Lunapark

5/10

ocenił(a) film na 5

Zwykły przeciętniak. Nie ma startu do najlepszych horrorów Hoopera. Film jest taki trochę nijaki, bezbarwny... brak w nim innowacyjnych pomysłów, jest bardzo przewidywalny i schematyczny. Nie wyróżnia się także klimatem, który daje się odczuć tylko od czasu do czasu. Atmosfera grozy jest wyczuwalna dopiero po wejściu bohaterów do tytułowego lunaparku, ale i tutaj jej ilość jest raczej znikoma. Właściwie to bardzo długo czekamy, aż zacznie się coś dziać. Wesołe miasteczko przedstawia się dość ciekawie, ale sam lunapark od wewnątrz nie robi wrażenia. Scenom morderstw często brak polotu (jedna jedyna mi się spodobała). Charakterystyczny dla horrorów Hoopera motyw "chorej rodzinki" przewija się także i w tym filmie. Motyw ten tym razem wydawał mi się trochę wpleciony na siłę i trochę naiwny. Postać mordercy, choć przesadzona, jest dosyć oryginalna pod względem wyglądu i potrafi momentami skutecznie sobą przestraszyć. Zakończenie było z kolei bardzo męczące, strasznie się dłużyło i trudno było dotrwać do końca. Raziło głupotą i wtórnością. Jeśli chodzi o slashery to w tamtych latach powstało naprawdę dużo lepszych pozycji. Lunapark można sobie włączyć z braku laku. Moja ocena: 5/10.

Shady_Yo

Jak dla mnie nie ustępuje w ogóle klonom "Piątku trzynastego" typu "Moja krwawa Walentynka" i tym podobne. Lunapark to slasher na podobnym poziomie co sam "Piątek trzynastego", może troszkę słabszy. W zasadzie wcale się nie nudziłem i ma klimacik więc jak nie oceniać go pozytywnie? W ogóle się mi się nie dłużyło, te półtora godziny, przyjemnie się to ogląda. Niby trzeba czekać długo na akcję lecz ten klimacik wesołego miasteczka, zwiedzanie go, galeria osobliwych osób, ciekawe to było. Jest bezkrwawy praktycznie ale w ogóle to nie przeszkadza. Niby nic ale 7/10 dam nawet, czyli tyle co sam Piątek bo to trochę niedoceniony film, nawet w swym własnym gatunku slasherów. Bo jakoś nie widzę czemu niby właśnie "Moja krwawa Walentynka" czy "Zabójca Rosemary" niby miałyby być lepsze.

Shady_Yo

'dopoki nie wszedlem do internetu nie wiedzialem, ze na swiecie jest tylu idiotow' (St. Lem). od siebie dodam: PRZEMĄDRZAŁYCH IDIOTÓW.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones