PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34936}

Luter

Luther
6,7 3 504
oceny
6,7 10 1 3504
Luter
powrót do forum filmu Luter

Po obejrzeniu

użytkownik usunięty

Czegoś mi w tym filmie brakuje. Chyba rezyser nie potrafił oddać dramatyczności tych wydarzeń. Życie i działalność Lutra rozbite są tu na "klatki", brakuje mi wrażenia całości. No i druga połowa filmu, w przeciwieństwie do pierwszej jakby "zwalnia", rwie się. NIejasne są powody pokazanych rzezi, postacie mogłyby być wprowadzone w sposób bardziej przypominający dokument, taka konwencja nie zniszczyłaby akcji. To nie jest dobra opowieść, a szkoda, bo niewatpliwie taka postać zasługuje na lepszy film. Ale i tak obejrzałem z zainteresowaniem. Mam watpliwości co do historyczności niektórych pokazanych wydarzeń, ale top byc moze z powodu mojej nieznajomości niektórych aspektów tamtych wydarzeń.

ocenił(a) film na 9

Osobiście niedopatrzyłem się jakichś niekonsekwencji historycznych w filmie, niemniej film jest ciekawy. Zgodzę się z tobą, że bardzo brakuje dopowiedzenia skąd wzięły się te wielotysięczne rzezie. Film jest niemiecki, więc może widz niemiecki nie potrzebuje tego wyjaśnienia, ale w filmie wygląda tak jakby wycięto mu 15 minut - dostępne są dwie wersje: niemiecka ("normalna"), która trwa 121 minut i amerykańska, która trwa 113 minut - może stąd wynika ten problem?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones