PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34936}

Luter

Luther
6,7 3 504
oceny
6,7 10 1 3504
Luter
powrót do forum filmu Luter

co to za informacja

użytkownik usunięty

Jakim cudem coś takiego jak opis tego filmu mogło sie tu znaleźć? Toż to jest kwiatek, taki sposób pisania o Lutrze i jego relacjach z Kościołem,

" który twierdził, iż wierni sami powinni studiować Biblię, nie muszą odmawiać określonej liczby modlitw czy uczeszczać na nabożeństwa. Tym samym podważył całą organizację Kościoła rzymskokatolickiego. ' doskonałe, nic wiecej nie twierdził? Organizację tym podwazył?

a oto dalszy ciąg historyji:
"Luter, mimo iż groził mu stos, pozostał wierny swym przekonaniom. Szczęśliwie poparli go i wzięli po opiekę władcy Saksonii. Jego wystąpienie dało początek wojnom religijnym, rozpadowi Kościoła rzymskokatolickiego i powstaniu Kościołów narodowych, z luteranizmem na czele"

co to jest, pominę ten rozpad Koscioła Katolickiego , który jakoś musiał sie znów założyć, bo don należę;-) Czy to histroia dla maluczkich, jak mozna tak pisac o Lutrze, niezwykle ważnej postaci, która zna lepiej niż to jest tu opisane, kazde dziecko. Toż to po podstawówce ma sie wiecej informacji, mniej absurdalnie podanych niż na tej stronie. NIe wiem skad takie sformułowania się wzieły czy to z opisu filmu dodanego pzrez jakiegoś ignoranckiego marketingowca, czy tez tworzący miał inne źródło ale to jest beznadziejna katastrofa, tego sie nie da inaczej okreslic. użyje mocnego słowa:
wstyd być autorem opisu. Amen.

Czy to histroia dla maluczkich, jak mozna tak pisac o Lutrze, niezwykle ważnej postaci, która zna lepiej niż to jest tu opisane, kazde dziecko. Toż to po podstawówce ma sie wiecej informacji, mniej absurdalnie podanych niż na tej stronie.

Wielce mnie ciekawi ile dzieci po podstawówce wie cokolwiek o Lutrze?
Może by tak zapytać? Czekam na odpowiedzi zgodne z prawdą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones