PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=121}

Mój chłopak się żeni

My Best Friend's Wedding
6,4 58 906
ocen
6,4 10 1 58906
5,9 9
ocen krytyków
Mój chłopak się żeni
powrót do forum filmu Mój chłopak się żeni

Jestem fanką komedii romantycznych z lat 90. Są trochę naiwne, trochę zbudowane na jakiś stereotypach, ale dobrze poprowadzone, wciągające i takie miłe dla oka. Ten film jednak oceniłam słabo. Dlaczego? Cóż, nie podoba mi się morał jaki wynika z tego filmu. A morał nie brzmi "mów kocham zanim będzie za późno", a raczej "popsuj przyjacielowi przyszłość dla zaspokojenia swojego egoizmu". Pardon, ale wszystkie zagrywki ( wiem, że desperackie, ale jednak), chamskie zagrywki były jak dla mnie w ogóle nie do pomyślenia w kontekście 9-letniej, zażyłej przyjaźni. Dodatkowo oczywiście nowa partnerka Michaela to średnio inteligentna łania, naiwnie wpatrzona w partnera i ufająca przyjaciółce przyszłego męża. A przyjaciółka to nie przyjaciółka tylko knująca denną intrygę desperatka, dla której ważne jest tylko to by go odbić, jakby przez 9 lat nie miała wystarczająco dużo czasu żeby spróbować czegoś więcej. Nie podoba mi się to. Michael też jak flaki z olejem, taki jakiś goguś bez charakteru - nie wiem o co tyle hałasu. Julia Robert zagrała super, ale stawianie tej postaci w pozycji ofiary w ogóle do mnie nie przemawia. Cameron Diaz słodka, śmieszna, ale nie rozumiem czemu "ta druga" od razu musi być głupia i niekumata? No i jest chodzącą oazą dobra i miłości. I ten ślub po kilku tygodniach znajomości. Scenarzyści popłynęli...
Film cieszy oko, można raz obejrzeć, ale w ogóle nie kibicowałam bohaterom i nie zyskali mojej sympatii.

kobieta_kot

Julia gra tu kompletną socjopatkę. Straszna postać. A facet też... zastanawia się którą woli do ostaniej godziny. Byli siebie warci tylko tej panny młodej szkoda.

ocenił(a) film na 4
kobieta_kot

Myślę że ona próbuje go odbić tylko dlatego, że nie będzie już przez niego adorowana. Nikt nie będzie rozpaczliwie ubiegać o jej względy. Przyzwyczajona do roli bogini w oczach swojego "przyjaciela", a tu nagle znalazł swój ideał. Też uwielbiam te stare komedie, ale ta wyjątkowo mnie zirytowała.

JagnaZdobywca

Tak jest! Wyjątkowo antypatyczna postać!

kobieta_kot

Ani z jedną, ani z drugą by mu nie wyszło. W sequelu byłby gejem...

kobieta_kot

Właśnie to chciałam napisać!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones