PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=792243}

Mój piękny syn

Beautiful Boy
7,3 49 931
ocen
7,3 10 1 49931
6,1 39
ocen krytyków
Mój piękny syn
powrót do forum filmu Mój piękny syn

pytam powaznie. moze jest technicznie poprawnie zrobiony, na tym sie nie znam, ale od strony emocjonalnej byl tam posrodku jeden ladny monolog o czarnych dziurach i tyle. mam wrazenie, ze ten film wzrusza jedynie osoby, ktore w zyciu nie mialy do czynienia z narkotykami.

ocenił(a) film na 2
marcinkosiol

Mam identyczne odczucia. Wchodząc na filmweb świeżo po seansie spodziewałam się oceny maksymalnie 5/10, a zastaję same zachwyty, których nie zrozumiem, bo dawno nie widziałam tak płaskiego, stereotypowego obrazu.

ocenił(a) film na 4
freaxx

Dokładnie, stereotypy przemieszczane z propagandą. Absurd i nonsens ;)

ocenił(a) film na 4
marcinkosiol

Popieram ;)

ocenił(a) film na 2
marcinkosiol

Lubię takie filmy, ale w tym przypadku ten film bardziej mnie zdenerwował niż poruszył i wszystko takie jakieś chaotyczne gra aktorów byle jaka szczególnie tego młodego chłopaka był taki słaby że chciałem mu postawić 1 bo on popsuł ten film, ale dałem 2 dla zachęty ogólnie zgadzam się z tym co napisałeś. Sam film to chłam po którym bolała mnie głowa moja ocena to 2/10.

marcinkosiol

Film zupełnie niezrozumiany - to widać w recenzjach i opiniach. Film po prostu nie jest o narkomanii, moi drodzy, taka jest prawda. Mówiąc krótko film jest świetną historią kryminalną w której powoli poznajemy odpowiedź na pytanie: kto (prawie) zabił pięknego chłopca? Nie zrobiło tego patologiczne środowisko. Nie zrobili tego kochający rodzice. Nie zrobiła tego kochająca go macocha i dzieci z drugiego małżeństwa ojca. Nie zrobił tego system edukacji, bo chłopiec był zdolny, nie potrzebował żadnego ciśnienia, by odnieść życiowy sukces. Kto więc zabił pięknego chłopca? Rozwód! Rozbicie biologicznej rodziny. O tym jest ten film. O konsekwencjach rozwodu. W miejscu narkomanii mogłoby być inne uzależnienie. Nic by to nie zmieniło. O tym jest ta tragedia. Niby wszyscy szczęśliwi, wszystko w porządku, miłość leje się strumieniami, a w pięknym chłopcu zieje wielka czarna dziura. Kulminacyjną sceną jest tak naprawdę ta, w której piękny chłopiec jako malec kładzie się spać pełen strachu a ojciec śpiewa mu tytułową piosenkę przekonując go, że potwór odszedł. Przy okazji polecam płytę Johna Lennona Imagine z której pochodzi tytułowa piosenka - to jedna z najpiękniejszych płyt w historii muzyki, naprawdę. Tak to jest: doświadczenia z dzieciństwa kształtują całe nasze życie, a my w ogóle tego nie rozumiemy.

ocenił(a) film na 3
mariuszkwiatkowski

@ mariuszkwiatkowski
"Kto więc zabił pięknego chłopca? Rozwód! Rozbicie biologicznej rodziny. O tym jest ten film. O konsekwencjach rozwodu."

Co za głęboka analiza!
Ludzie! Nie wolno wam się rozwodzić! Trzeba wam trwać w małżeństwie. Bez względu na wszystko. Bo jak się rozwiedziecie, to waszym dzieciom zagrozi narkomania.

Nikodem123

Kolego, polecam zrobić przerwę od twittera.

marcinkosiol

Film idealnie pokazuje wielowarstrwową tragedię rodziny. Trafia do widza i zmusza do refleksji. Jeżeli dzięki niemu chociaż jedna osoba nie sięgnie po narkotyki to film spełnił swoją rolę.

ocenił(a) film na 8
marcinkosiol

Hehe, my prawdziwe ćpuny wiemy że to w rzeczywistości wygląda inaczej. Gimby nie znajo

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones