PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10011034}

Mój ukradziony kraj

Mein gestohlenes Land
6,6 20
ocen
6,6 10 1 20
Mój ukradziony kraj
powrót do forum filmu Mój ukradziony kraj

Na początku napis informuje, że gdy zmienił się prezydent Ekwadoru, to inne kraje przestały wspierać jego lewostronne rządy. Kraj podupadł, więc nowy prezydent zwrócił się o pomoc do Chin, a te bardzo chętnie zaczęły pomagać, kupując po kawałku Ekwador. I twórcy poświęcają trochę czasu wyjaśnieniu tego - nie samym początkom, na czym te lewostronne rządy polegały i jak zerwano współpracę, ale o działaniu Chin.

Autorzy bardziej pochylają się nad zwykłymi ludźmi, że są oni gotowi walczyć za ten kraj, oddać nawet własne życie za niego. Oddać obraz rzeczywistości, w której władze używa siły, by rządzić, nadzorować, a później robić jeszcze gorsze rzeczy. Ekwador dla Ekwadorczyków, tak. Szkoda, że dokument jest dosyć senny i nużący - w końcu głównie o oddanie atmosfery i emocji tu chodzi - a mała ilość konkretów nie pozwala wysnuć szerszych wniosków. Uświadamia za to, że gdzieś, tam, toczy się walka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones