PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7800}

Mój własny wróg

Enemy Mine
7,2 15 117
ocen
7,2 10 1 15117
7,3 3
oceny krytyków
Mój własny wróg
powrót do forum filmu Mój własny wróg

Wiem, że tych filmów o kosmitach z 70-90' jest masa, ale chodzi mi o konkretne, a większość to
kicz na starcie :) Nie musi być kompletnie tak samo, no ale wątek o obcych planetach,
cywilizacjach, itd mile widziany :P

KopsonKrk

aleś pojechał zasadniczo to nie wiadomo o co ci chodzi.
Czyli co ma być podobnego lata 70-90 to brak CGI i zasadniczo wszystko mona postrzegać jako kicz.
Oglądaj Carpentera
"My Stepmother Is an Alien" hehe
"Starman"
"The Thing"
"The Arrival"
"The Fog"
"Escape from New York"
"They Live"
"In the Mouth of Madness" hehe

zasadniczo nie wiadomo czego szukasz

markin

Kurcze.2 tygodnie temu oglądałem coś podobnego do Mój własny Wróg... statek więżniarka rozbił się na planecie i ganiali jacyś Marines jednego obcego,który ich wykańczał.
Sceneria pustynna.
Pomóżcie !

Jaki to był tytuł.

odrzutowewrotki

"Pitch Black" następnie Riddick o to chodzi ?
http://www.filmweb.pl/Pitch.Black

Kiedyś był taki serial jak zasiedlali planetę i tam były różne potworki.

ocenił(a) film na 8
markin

Wie ktoś co to mógł być za serial właśnie ? Zaciekawiło mnie to

KopsonKrk

wydaje mi się, że to było to
http://www.filmweb.pl/serial/Ziemia+2-1994-97314

Pod takimi tytułami szukaj "Ziemia 2" i na polsacie i tvp było pod tytułem "Nowa Ziemia"

Ale nie jestem pewien czy to ten serial. Tam były takie stworki i komunikowały się telepatycznie i jedno z dzieci chyba odbierało te komunikaty.
Działo się to na takiej pustyni.



A może tu coś znajdziesz dla siebie hihihi
http://aleseriale.pl/country,,order,m,species,Sci-Fi,szukaj.html

KopsonKrk

tu zasysaj ten Earth 2

t n t t o r r e n t (kropka) i n f o

KopsonKrk

ale i tak najlepszy serial to "Trzecia planeta od Słońca" :) tego nic nie przebuje

ocenił(a) film na 10
odrzutowewrotki

To może oglądałeś - był serial "Przybysze"? To było że na ziemi rozbił się statek kosmiczny z milionem kosmicznych niewolników i ich nadzorców obie rasy były Tenktonami. Wszyscy uzyskali azyl w USA. Wszyscy byli łysi z nakrapianym ciałem w cętki. Mieli inne upodobania inną kulturę np. lubili kwaśne mleko, morska woda działała na nich jak kwas paliła i rozpuszczała ich ciało. Do seksu zakładali na głowę wianek (może to było w tym filmie albo w "Stożkogłowych"). Zażywali narkotyk, dla ludzi nieszkodliwy podobny w smaku do mydła. Do policji został przydzielony jeden z tenktonów, który pomagał swemu ziemiańskiemu białemu partnerowi w śledztwie. W końcu upomniała się o nich ich rasa i wynikły problemy, bo tenektoni się zadomowili na ziemi i nie chcieli wracać na swą planetę. Znikły podziały na nadzorców i niewolników. Byli biedni i bogaci i zwykli robotnicy , intelektualiści. Na ziemi byli traktowani jak murzyni. Kuk-kuks-klan palił krzyże przed ich domami.

ocenił(a) film na 10
pawel1973_filmweb

Albo film pt."Oni żyją!" o kosmitach których można było zobaczyć i odrużnić od ludzi tylko w przeciwsłonecznych okularach.

ocenił(a) film na 10
pawel1973_filmweb

Pamiętam ten serial z lat 90., jak leciał na TVP2 po programie lokalnym, jakoś po godz.18. go nadawano. Parę lat temu, szukając go w necie pod hasłem 'przybysze', natrafiałam tylko na tych z Matplanety. Już traciłam nadzieję na odnalezienie ang.tytułu, a znałam tylko polski i pamiętałam te ich cętki na ciele, i jajowate głowy. Na filmwebie można go znaleźć pod oryginalnym tytułem "Alien Nation". Na pewno kiedyś zrobię sobie małą powtórkę z tego serialu :)

ocenił(a) film na 10
Morenita

na cda

ocenił(a) film na 10
pawel1973_filmweb

lub na chomik.pl

ocenił(a) film na 10
pawel1973_filmweb

alien nation na cda, chomik i torrenty.pl

ocenił(a) film na 10
Morenita

może też torrtenty.pl

ocenił(a) film na 6
KopsonKrk

stare już klasyczne sf - THX 1138 spielberga

ocenił(a) film na 6
ndjv

lucasa oczywiście : )

KopsonKrk

Sprawdź Prey Hunter (2010). Diamencik wśród niskobudżetowych produkcji sci-fii z tego co widzę mocno bazowany na Mój własny wróg. Gdzieś widziałem w jednej recenzji fajne określenie na huntera "Enemy Mine on Tatooine".

ocenił(a) film na 8
lepeczynlcn

Dzięki, dobry pomysł obejrzę sobie.

Widzę że ciężko z takimi filmami jak Mój własny wróg w których możemy oglądać życie kosmitów na innej planecie ;p

ocenił(a) film na 8
lepeczynlcn

lepeczylcn

Znasz może jeszcze jakieś niskobudżetowe fajne Sci-Fi, bo skoro znasz Prey Hunter to może masz jeszcze jakieś propozycję :P

KopsonKrk

Trochę niskobudżetówek, niezależnych produkcji i ogólnie mniej znanych diamentów:

- Europa Report 2013 ... realizm
- Screamers 1995 ... działa na poziomach podobnych do Prey Hunter. Świetne zdjęcia, plot i muzyka.
- Another Earth 2011 ... może nie to czego możesz się spodziewać, ale ten film jakoś pozostał w mojej pamięci.
- Pandorum 2009 ... nie wiem czy niskobudżetowy, ale bardziej niezależny. Oklepany motyw, ale robi wrażenie i ma trochę w sobie tej fali z gry Dead Space.
- The Man from Earth, 2007 ... podobnie jak z Another Earth. może być bardzo kontrowersyjny dla niektórych.
- Los Cronocrímenes, 2007 ... bomba. podróż w czasie i jej konsekwencje ;)
- Primer, 2004 ... a to jest film dla maniaków niskobudżetówek. Paru kumpli ze studiów i budżet wynoszący zaledwie 7 tys dolarów. Podróż w czasie od bardziej naukowej strony, ale niech Cię to nie przeraża. Naprawdę doświadczenie jedyne w swoim rodzaju.
- Monsters, 2010 ... niech nie zmyli Cię tytuł. Ten film to coś więcej.
- Sunshine, 2007 ... oklepany motyw, ale to była niezła jazda.
- Gattaca, 1997 ... Jeden z moich ulubionych filmów. Prawdziwy heart-warmer.
- Moon, 2009 ... Kolejny ulubiony. Jak dla mnie to jest prawdziwa definicja kina sci-fi

ocenił(a) film na 8
lepeczynlcn

Dzięki, kilka już miałem zaznaczonych z tych jako ''chcę obejrzeć'' ;p

Jakby kogoś jeszcze interesowały filmy rozgrywane na innej planecie to znalazłem pare:

Solaris 1972
Czerwona Planeta 2000
Zakazana Planeta 1956
Misja na Marsa 2000
Dzika Planeta 1973
Wirtualna Podróż na Planetę Darwin 4 2005
Battlestar Galactica 1978


Ciężko znaleźć takie filmy, a szkoda bo jak dla mnie to są najlepsze SF

ocenił(a) film na 8
lepeczynlcn

Obejrzałem Hunter Prey, oceniłem na 5 ale film ciekawy zważywszy na klimat.

ocenił(a) film na 6
lepeczynlcn

Kurcze, dobrze że trafiłem na te forum. Kiedyś oglądałem Prey Huntera i przez niemal dekadę próbowałem przypomnieć sobie tytuł tego filmu, dopiero teraz po przeczytaniu tytułu mnie oświeciło. Swoją drogą dość zbliżony do mojego wroga.

KopsonKrk

a to widziałeś ?
"Scanners" i tam jest jeszcze "Scanners 2" i "Scanners Cop" czy jakoś tak

ocenił(a) film na 10
KopsonKrk

I film "Gwiezdne Wrota" opowiada o tym jak przed II wojną znaleziono w Egipcie wrota z kwarcu skalnego rzadko spotykanego na ziemi, a władca który je zakopał był kosmitą wyprzedzający nas technicznie o 500 lat i chciał sobie podporządkować prymitywnych wtedy ziemian żyjących w epoce kamienia. Po latach kiedy wykopano wrota utworzono sekcje do Badania gwiezdnych Wrót. Gwiezdne wrota przeniosły cały oddział sekcji do galaktyki Karaima gdzieś na końcu wszechświata.

ocenił(a) film na 8
pawel1973_filmweb

Motyw troszkę przypominający to co napisał Pohl w Gateway, która to powieść miała być zresztą zekranizowana.

ocenił(a) film na 7
KopsonKrk

"Robinson Crusoe na Marsie" (1964): https://www.filmweb.pl/film/Robinson+Crusoe+on+Mars-1964-128786
W tej chwili dotępny także na YT: https://www.youtube.com/watch?v=mi0N6keyl8g

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones