PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=722368}
6,8 1 353
oceny
6,8 10 1 1353
7,0 6
ocen krytyków
Mów mi Marianna
powrót do forum filmu Mów mi Marianna

Mam wątpliwości natury moralnej, etycznej po tym filmie. Marianna (d. Wojtek) szła po swoje szczęście, swoją wolność niemalże po trupach, raniąc okrutnie wszystkich swoich bliskich: rodziców (zerwali kontakt), córki (nie ma kontaktu), byłą żonę (choć z dystansem patrzy na przemianę byłego męża, to zdecydowanie żałuje wspólnych lat), obecnego partnera (zdaje się, że wybrał spokój) i ...siebie (wskutek terapii doznała udaru i paraliżu). Poza tym... skoro to reżyserka Karolina Bielawska codziennie ja pielęgnowała w szpitalu po udarze (myła i karmiła), to gdzie się podziały jej przyjaciółki, przyjaciele?... Czy są granice prawa do szczęścia, czy jest pułap ceny wolności?

ocenił(a) film na 8
potasznia

Cóż, ten film chyba jest także o tym właśnie.

ocenił(a) film na 7
potasznia

ja uważam, że to ją skrzywdzono, a nie że szła po trupach - rodzina powinna wspierać ją, kochać mimo wszystko, przecież to w końcu tragedia kobiety uwięzionej w ciele mężczyzny, jej niedola, męczyła się w tym męskim ciele i w końcu chciała być wolna, szczęśliwa, a kosztowało ją to mnóstwo zdrowia, operacji, nerwów, stresu. Przepiękna ta scena, jak biegnie brzegiem morza, taka szczęśliwa, uwolniona :) dla takich chwil warto wszystko znieść.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones