PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119819}

Mózg

Le cerveau
7,8 2 371
ocen
7,8 10 1 2371
Mózg
powrót do forum filmu Mózg

Popisowe aktorstwo , ciekawy scenariusz i masa humoru - nic więcej nie potrzeba do dobrego filmu rozrywkowego.

ocenił(a) film na 8
lihol

Masz rację, film świetny. Zwlaszcza trio Niven-Bourvil-Belmondo

ocenił(a) film na 10
bono111

Popieram 10/10
znakomity Belmondo. I w końcu zobaczyłem Bourvila(również znakomity)w innym filmie niż "Gamoń" i "Wielka włóczęga".

ocenił(a) film na 8
lihol

Jak zobaczyłem ten film (już sie zaczął) to byłem przekonany że to jakaś część Różowej Pantery. ;) Niemalże ten sam okres produkcji i David Niven w roli inteligentnego przestępcy. Brakowało tylko Clouseau. ;)

użytkownik usunięty
lihol

Jeden z najlepszych francuskich filmów. Fabuła mimo zmieniających sie czasów wciąż pozostaje akutalna. A aktorstwo jest b. dobre- genialne role Bourvila, Belmonda i oczywiście Davida Nivena. Polecam gorąco ten film!

Nie wiem jak możecie z czystym sercem oceniać ten film jako arcydzieło (powyżej widzę 10/10). Jest to żenująco naiwna, tania komedyjka, z całą masą niekonsekwencji i bzdur. Obejrzałem to wczoraj całkowicie przypadkowo, ale też z góry nastawiając się na lekką komedię, bo widać to w przeciągu każdych obejrzanych 30 sekund tego filmu. Porównujecie go do "Różowej Pantery" i słusznie. Poziom żartów mniej więcej podobny, tematyka również. Jednak jest między tymi filmami subtelna różnica. W "Różowej Panterze" widać zamysł groteskowego śmieszenia sytuacją i zabawną intrygą, natomiast w "Mózgu" czuje się że nie to było zamysłem twórców. Tutaj mamy się śmiać z tego że ktoś się poślizgnął na skórce od banana. Może i w 1969 był to szczyt możliwości ówczesnych scenarzystów, ale na dziś wzbudza uśmiech politowania. Gra aktorów na dzisiejsze standardy zupełnie nie powala i zaczyna męczyć już po krótkim czasie. Film według mnie nie przetrwał próby czasu i jest słabym średniakiem. Dlatego ocena to "średni".

ocenił(a) film na 9
Pete

Jeśli, jak wniozkuję, jesteś zniesmaczony tym, że musiałeś oglądać lekką komedię, to wg mnie nie bardzo zrozumiałeś ten film. co twoim zdaniem było zamysłem twórców? chcieli może przedstawić dramatyczną historię próby obrabowania konwoju z onzetowską kasą? Film jest zabawny dzięki świetnie skonstruowanym postaciom i ciekawym zbiegom okoliczności. Nie nudzi, nie razi głupotą, nie męczy surrealizmem. Plus oczywiście aktorzy, którzy są naprawdę dużym atutem filmu. Pozdrawiam.
p. s. w przeciągu to blondynka gotuje budyń.

Pete

Ale można nasycić się francuską koleją.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones