PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31788}

Mężczyźni wolą blondynki

Gentlemen Prefer Blondes
7,4 17 004
oceny
7,4 10 1 17004
6,9 12
ocen krytyków
Mężczyźni wolą blondynki
powrót do forum filmu Mężczyźni wolą blondynki

stare kino

ocenił(a) film na 9

Kocham stare kino chyba przede wszystkim za scenariusze. Teraz większość filmów ma
niesamowicie przewidywalną fabułę, przez co i stare filmy nie są dla nas zagadką, ale ale
dialogi są o niebo lepsze (np. moment, w którym MM-Lorelei tłumaczy dlaczego pieniądze
są ważne), a sam styl komedii jest lekki tak jak to w zamyśle miało być :) Wiem, że nie
można zdzierać kotów na nowych produkcjach, bo to już inna era kina i też istnieje wiele
świetnych filmów, ale często żałuję, że coraz częściej zapominamy o tych starych.

użytkownik usunięty
bobusinka

Masz całkowitą rację! Wolę obejrzeć dobry, stary, czarno-biały film. Chociaż nie mówię że nie jest fajnie czasami obejrzeć jakiś nowy film ;)

Ale przecież ten film powstał w kolorze.

użytkownik usunięty
denticulatus

Oczywiście! Ale nie chodziło mi tylko o ten film ale także o inne wspaniałe filmy.

ocenił(a) film na 4
bobusinka

To ciekawe, bo ja zawsze odnoszę wrażenie, że właśnie te 'stare' filmy (między innymi wyżej wspomniany) mają niesamowicie przewidywalne zakończenia. Nie jestem znawcą tematu, ale te co widziałam były często nieznośnie lekkie czy wręcz abstrakcyjne, a już na pewno nie opowiadały o życiu jako takim. Nie mogę się też przyzwyczaić do wszelkich kreacji aktorek- celebrytek, których pozy i miny i świergotanie sprawiają, że cały film przypomina ... kabaret (- jak to ujął sędzia w filmie). Tak zachowującej się osoby nie chciałabym spotkać w realu. Zaś role męskie wydają mi się znacznie mniej odrealnione czy przerysowane, więc to chyba kwestia stereotypów.

anti3ek

Chyba to kwestia jednak wieku - Nie jednak komedia z lat 50-tych jest właśnie w takim stylu, aktorki grają często w taki wręcz można powiedzieć przerysowany sposób lecz uważam jest to uroczę :)

ocenił(a) film na 8
bobusinka

Właśnie. Dla mnie zawsze fabuła i treść jest ważniejsza od efektów

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones