PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119243}

Męczeństwo Joanny d'Arc

La passion de Jeanne d'Arc
8,1 6 557
ocen
8,1 10 1 6557
8,8 24
oceny krytyków
Męczeństwo Joanny d'Arc
powrót do forum filmu Męczeństwo Joanny d'Arc

Absolutne arcydzieło!

ocenił(a) film na 10

Przymierzałem się do tego filmu już od wielu lat i wreszcie się udało. Co tu wiele gadać - absolutne arcydzieło, które w ogóle się nie zestarzało. Twórcy osiągnęli maksymalny wyraz przy minimalnych środkach (brak makijażu, skromne kostiumy, ascetyczne dekoracje). Udało się to również dzięki oparciu całości filmu na silnych zbliżeniach, co uwydatniło przeżycia i niuanse emocjonalne postaci. Ważne elementy, które współtworzyły ostateczny efekt to precyzyjna kompozycja kadrów oraz - nade wszystko - charyzmatyczna, niemal mistyczna kreacja Marii Falconetti. Nie bez znaczenia jest również to, że Dreyer oparł scenariusz na autentycznych aktach tego haniebnego procesu, co wzmaga tylko grozę przedstawionych wydarzeń.

PS Ja oglądałem wersję z fenomenalną muzyką Richarda Einhorna "Voices of Light", którą wszystkim polecam.

użytkownik usunięty
snoopy

Wiadomo, popatrz na ilość chętnych do obejrzenia - jak przeciętny hollywoodziak, ale film ma ponad 80 lat!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones