PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119243}

Męczeństwo Joanny d'Arc

La passion de Jeanne d'Arc
8,1 6 548
ocen
8,1 10 1 6548
8,8 24
oceny krytyków
Męczeństwo Joanny d'Arc
powrót do forum filmu Męczeństwo Joanny d'Arc

Ale uwaga: oglądać należy WYŁĄCZNIE ze ścieżka dźwiękową "Voices of the Light". Wrażenie niesamowite i niezapomniane.

ocenił(a) film na 7
Sqrchybyk

Skad miales ze sciezka dzwiekowa ? Ja mam tylko wersje bez dzwieku :<

ocenił(a) film na 10
Parnassus

Cóż, z torrentów...

użytkownik usunięty
Sqrchybyk

Dreyer jest dla mnie mistrzem, obok np. Bagińskiego zresztą.

ocenił(a) film na 10

Przymierzam się właśnie do obejrzenia "Słowa". Jeśli też okaże się arcydziełem, to i dla mnie Dreyer będzie mistrzem niemal równym Bergmanowi.

ocenił(a) film na 8
Sqrchybyk

Bergman nie zrobił nic równie metafizycznego jak Słowo, choć czasami był blisko.

ocenił(a) film na 10
ulkr

Ae nie samą metafizyką żyje człowiek ;-)

ocenił(a) film na 7
Sqrchybyk

Film świetny, choć niestety trochę stary, a oglądany w kiepskich warunkach (w czterdzieści osób na dwudziestu metrach na laptopie, jak to ja miałem nieszczęście). Choć, powtarzam, naprawdę dobry, no i klasyka kina ;)

Sqrchybyk

Potwierdzam. Ten film czekał na tą właśnie muzykę. Wybitne, wspaniałe, nie wiem, co jeszcze.

Podobnie jak "Człowiek z kamerą" Wiertowa na soundtrack Cinematic Orchestra. Oby więcej takich perełek.

ocenił(a) film na 9
Sqrchybyk

Prawdziwy majstersztyk. Idealne współgranie obrazu i dźwięku. Uczta dla zmysłów i duszy!

użytkownik usunięty
Sqrchybyk

Czwarte miejsce wśród najlepszych filmów jakie kiedykolwiek zrobiono - co więcej komentować? Mimo tak ubogich środków! To jest mistrzostwo!

A te pozostałe to?

ocenił(a) film na 9
Sqrchybyk

Już dawno żaden film mnie tak nie poruszył.

Sqrchybyk

To jest film niemy, a ścieżka dźwiękowa... ? Hm... ja słyszałam, że film ten ma być jedna z atrakcji Misteria Paschalia, które akurat są w trakcie, a muzyka ma być grana do tego filmu na żywo.
Przynajmniej wiem, że ten film znajdę w internecie, a widzę, że film oceniały osoby, które akurat powinny go oceniać i zwiastun zachęcający do obejrzenia tego filmu już mnie całkiem do tego zachęcił-uwielbiam tego rodzaju kino-poważne, dla myślących, i religijne :))

ocenił(a) film na 10
agnessailormoon

Pisząc "ścieżka dźwiękowa" (z ang. "soundtrack") miałem na myśli właśnie muzykę. O wersji granej na Misteria Paschalia czytałęm dużo dobrego, ale ciężko mi sobie wyobrazić coś lepszego (w sensie: pasującego do tego filmu) niż "Voices of the Light".

ocenił(a) film na 10
Sqrchybyk

Posiadam wersję z tą właśnie ścieżką, ale trwa jedynie 88min. Czy jest inna wersja z tym podkładem, ale dłuższa, a przez to pełniejsza? Czy też mieliście do czynienia z tą właśnie?

ocenił(a) film na 10
FisherN

Też taką wersję widziałem. O ile mi wiadomo to pełna wersja filmu. Kopii, którą ja znalazłem towarzyszył krótki dokument o filmie, była w nim mowa o wersji blisko dwugodzinnej, która różni się od wersji 88-minutowej liczbą klatek na sekundę oraz BRAKIEM kilku scen. Czas trwania na tej stronie (114 min) zapewne dotyczy właśnie tej wersji. Ma to sens o tyle, że przez jakiś czas była to jedyna znana wersja, bowiem oryginalna zaginęła (zaś główna kopia filmu spłonęła). Na szczęście w 1981 odnaleziono kompletną kopię w kanciapie woźnego w zakładzie dla psychicznie chorych w Oslo. Ciekawa historia, nie powiem...

ocenił(a) film na 10
Sqrchybyk

Tak, o przygodach filmu słyszałem wielokrotnie, ale w błąd wprowadził mnie czas na filmwebie. Tak czy inaczej, wszystko to nieważne w obliczu świeżo odbytego seansu tej wersji:) Jest doskonała. Nic dodać, nic ując. Z filmem niemym miałem już trochę do czynienia, ale takiego obrazu z epoki kina przeddźwiękowego się nie spodziewałem. Nie ukrywam, że odbiór podyktowany jest częściowo właśnie ścieżką, ale i bez niej - arcydzieło. A sceny z "koroną" to mój absolutny faworyt - coś pięknego.

ocenił(a) film na 9
FisherN

Ja niestety posiadam wersję 82-minutową... Szukałem tych 6 minut więcej, ale wszędzie widzę tylko tę krótszą. Jakbyście mogli mi wskazać lokalizację 88tki, byłbym bardzo wdzięczny.

ocenił(a) film na 10
Robert_Sawyer

Ja posiadam tę wersję: http://thepiratebay.org/torrent/4871374 Na dzień dzisiejszy ciężko może być z jej pobraniem, bo użytkowników zbyt wielu nie ma. Ale myślę, że trzeba po kolei wypróbować wszystkie dostępne w sieci - odpowiednia powinna trafić się szybko.

ocenił(a) film na 8
Sqrchybyk

Czy to może jest ta wersja? http://www.youtube.com/watch?v=BLBn9KK2Ss0&feature=related

ocenił(a) film na 10
edziuniek

Tak. Nie miałem pojęcia że jest na YouTube.

ocenił(a) film na 8
Sqrchybyk

Dzięki za info. Jakoś przez przypadek przed chwilą wpadłem na tę wersję.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones