PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=248655}

Męska historia

The History Boys
6,6 3 210
ocen
6,6 10 1 3210
5,0 3
oceny krytyków
Męska historia
powrót do forum filmu Męska historia

Doskonałe dialogi

ocenił(a) film na 7

tylko oczywiście trzeba chcieć się w nie wsłuchać. Dla mnie jednym z lepszych była wypowiedź nauczycielki historii: "Czy możesz przez chwilę wyobrazić sobie, jak przygnębiające jest nauczanie pięciu stuleci męskiej nieudolności?" a oprócz tego jestem zniesmaczona, że większość dyskusji na forum toczy się wokół tematu: "czy Hector to pedofil, czy nie". Ten film zawiera w sobie wiele różnych zagadnień mogących skłonić do refleksji, czy dyskusji. Przedstawia nie tylko różnorodność kulturową i seksualną, ale też pięknie pokazuje, jakimi drogowskazami dla rozumienia świata może być znajomość literatury i historii, Jak mądra edukacja poszerza świadomość i czyni nas ludźmi otwartymi na świat, innych ludzi, tolerancyjnymi i mądrymi po prostu. Czytajmy więc i uczmy się, bo będziemy lepszymi ludźmi.

Agatonik

Dla mnie mistrzowska jest rozmowa/lekcja Hectora z Posnerem po powrocie z Oxfordu - w kontekście okoliczności

ocenił(a) film na 6
Agatonik

Wyjątkowo podły tekst sytuujący kobiety i mężczyzn jako śmiertelnych wrogów. Fałszywy i oderwany od rzeczywistości podział, łatwy do dokonania tylko dla lesbijskiego feminizmu.

ocenił(a) film na 7
Dramat

I po co ten atak?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones