PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=446962}

Młode wino

Bobule
6,8 5 956
ocen
6,8 10 1 5956
Młode wino
powrót do forum filmu Młode wino

W zeszłym roku oglądałem ten film. Wspólnie z Żoną zauroczyliśmy się krajobrazami Moraw i powiedzieliśmy sobie - musimy tam pojechać!

Ten moment nastąpi 6 sierpnia. Zamierzamy przez tydzień zwiedzić miejsca pokazane w filmie - i nie tylko. Region Moraw Południowych oferuje wiele atrakcji.

Jeszcze przed wyjazdem oglądniemy filmek drugi raz, żeby mieć wszystko świeżo i jazda!

tomyc

Witam,
Jak udała się wycieczka? Pytam dlatego , że również wspólnie z żoną planujemy zwiedzić Morawy.
Będę bardzo wdzięczny za podpowiedź co zwiedzić , gdzie się zatrzymać ,etc .Pozdrawiam, Rafał

ocenił(a) film na 9
rafricard

Witam, wszystko pięknie, bardzo Wam polecam tę wyprawę.

My zakwaterowaliśmy się na początku na południu kraju i stopniowo udawaliśmy się na północ. Wydaje mi się to dobrą opcją.
Proponowałbym Wam rozpocząć zwiedzanie od Mikulova i okolic. W tym mieście możesz znaleźć nocleg w przyzwoitej cenie (w pierwszym lepszym miejscu zaproponowano nam 910KC/dobę).
W tych okolicach koniecznie warto zobaczyć:
1. Mikulov - miasto, zamek, kościółek na wzgórzu (piękny zachód słońca).
2. Obszar Palavy - miasteczko Pavlov i ruiny zamku na wzgórzu, skąd rozciąga się piękny widok na miasteczko, winnice oraz zbiornik wodny.
3. Lednice i Veltice - dwie rezydencje rodu Liechtensteinów. Piękne pałace, parki, a nawet najwyższy w krajach niemuzłumańskich minaret (ok 60m).
Powyższe miejsca znajdują się w odległościach kilkunastu kilometrów, przy dużym sprężeniu do zobaczenia w jeden dzień, na spokojnie ze zwiedzaniem pałacy proponuję przeznaczyć 2 dni.
Jadąc na północ warto zahaczyć o Brno, chociaż mnie osobiście nie urzekło. Kierując się na północ polecam Ci jaskinie - Moravsky Kras. Udostępnionych dla turystów są 4, my zwiedziliśmy Sloupsko-Sosuvske - było niesamowicie. Tylko trzeba pamiętać o ciepłych strojach. Zwiedzanie tej trwało ok 60 min.
Kierując się na wschód docierasz do pięknego zamku Pernstejn. Świetnie zachowany, ciekawe ułożenie pomieszczeń - czujesz się jak w labiryncie podczas zwiedzania. Mówią o nim, że to jeden z najładniej położonych zamków w Czechach - rzeczywiście chyba tak jest. Wcześniej w drodze do zamku warto zatrzymać przy klasztorze Porta Coeli. O pełnych godzinach zwiedzanie z przewodnikiem.
Naszą ostatnią noc przed powrotem do Polski spędziliśmy w Kromieryżu. To niewielkie miasteczko, z urokliwym centrum, ale uwaga: pałacem, który pod względem bogactwa nie ma sobie równych. Jeżeli tam będziecie, to koniecznie zwiedźcie pałac w środku oraz wybierzcie się do ogrodów.
Ołomuniec - co tu dużo mówić UNESCO :) koniecznie rynki, katedra św. Wacława.
Bliżej w kierunku Polski warto odbić na Stramberk - pięknie położone miasteczko z górującym na szczycie zamkiem.
To tak na szybko, mam nadzieję, że Ci jakoś pomogłem. Jeżeli będziesz miał jeszcze pytania, to wal jak w dym :)
Generalnie w ciągu 4 pełnych dni zwiedzania udało się nam wszystkie powyższe miejsca zwiedzić, ale apetyt nie został zaspokojony - pewno tam jeszcze wrócimy.

ocenił(a) film na 9
tomyc

Właśnie też niedawno wróciłem z wyprawy w tamtejsze rejony:D A dziś obejrzałem drugi raz ten film i teraz jeszcze bardziej mi się podoba, bo oglądam i myślę "byłem tam";) Przepięknie tam jest:)

ocenił(a) film na 7
tomyc

Ależ niesamowity pomysł!!! Gratuluję takiego podejścia do życia! I żony-partnerki do wspólnych przygód :)

ocenił(a) film na 9
tomyc

Super pomysł!!!! Gratulacje!

ocenił(a) film na 10
robzuch

nie byłem na Morawach ale jakoś blisko bywam w Bieszczadach więc bedzie okazja :)
szukam na necie miejsc plenerowych oczywista z Moraw :)
może ktoś podeśle jakieś linki ? :)

piernick49

Nie wiem na jakiej mapie Bieszczady są blisko Moraw. Dzieli je 7 godzin jazdy, trzeba przemierzyć całą Słowację.

ocenił(a) film na 9
tomyc

I jak było? Bo też lubię ten film

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones