PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=698287}

Młody Kieslowski

The Young Kieslowski
5,6 905
ocen
5,6 10 1 905
Młody Kieslowski
powrót do forum filmu Młody Kieslowski

Czy ten film aby na pewno konczy sie happy endem? Brian nie interesuje sie dziewczyna przez 6 miesięcy, dobrze się w tym czasie bawi, sypia z dziewczynami a potem tak nagle zjawia się i decyduje z nią być. Żenada. Która dziewczyna chciałaby byc z kolesiem, który przez ten czas ja zdradzal, nie interesowal sie nia? Sytuacja na sali porodowej tragiczna. Mialam wrazenie, ze chcialo mu sie smiac jak ta rodzila. Zadnego wsparcia z jego strony. Jego matka trzyma ja za reke a on z boku tylko sie przyglada calej sytuacji. Po narodzinach blizniat, podloga go bardziej interesuje niz nowo narodzone dzieci. Zero emocji na twarzy.

Film tylko pokazuje, jak niedojrzali sa dzisiejsi 20-latkowie. Brian zapladnia dziewczyne a potem w duchu modli sie, zeby ta zdecydowala sie na aborcje. Nie mam jednak odwagi jej tego powiedziec.
Tylko pod wplywem kumpli jest w stanie podjac jakiekolwiek decyzje. Sam jest totalną ciapą. Nie umie stanac po stronie Leslie w rozmowie z jej ojcem (najprawdopodobniej sie boi). O wlasnej matce mysli bezemocjonalnie "niedlugo bedzie trupem, dobrze, ze nie musze sie nia opiekowac".

ami_

Twój post brzmi dosyć oskarżycielsko. Oczywiście, chłopak nie dokonuje odpowiednich wyborów i trudno mu jakoś siebie samego pozbierać do kupy ale czy to takie dziwne? 19-latek(!), który przez najbliższe kilka lat planował się beztrosko i dobrze bawić, nagle w ciągu tygodnia, z dziecka ma się stać mężczyzną. Z jednej strony wie co jest słuszne ale nie potrafi się z tym pogodzić i walczy sam ze sobą bo nie jest gotowy na taki krok.
Ten film to raczej nie jest moralitet na temat tego co należy zrobić bo to każdy wie. Zresztą bohater ostatecznie bierze odpowiedzialność za swoje czyny, choć do samego końca nie bardzo potrafi sobie to wyobrazić. Wielu ludzi na jego miejscu miałoby taki sam problem.

ocenił(a) film na 8
ami_

Ja się całkowicie nie zgadzam. Faktycznie, że chłopak na początku nie znajdował się w sytuacji, ale jasno było w filmie pokazane, że jego decyzje co do pozostania z dziewczyną i co do zgodzenia się z nią z nieusuwaniem ciąży były sztuczne. Miał cały czas poczucie, że ktoś nim rządzi. Sztucznie w sensie takim, że nie wynikające z głębi jego serca. Trochę na przymus, pod presją. Końcówka filmu pokazuje jednak, że dorósł do odpowiedzialności.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones