PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=698287}

Młody Kieslowski

The Young Kieslowski
5,6 905
ocen
5,6 10 1 905
Młody Kieslowski
powrót do forum filmu Młody Kieslowski

przyjemny film :)

ocenił(a) film na 7

lekki, humorystyczny film o perypetiach mlodzienca o swojsko brzmiacym nazwisku (jakkolwiek nie ma nigdzie wspomniane aby nasz bohater byl Polakiem co to nieudolnie sugeruje jeden z komentujacych - raczej zapewne jedno z przodkow moze np. dziadek bylo z Polski, jakkolwiek watek ewentualnych korzeni polskich i ogolnie polskosci jako takiej w filmie w ogole nie istnieje, wiec nie widze sensu jego poruszania) ktory wpada w klasyczna pulapke nastoletniego rodzicielstwa (ilez to tego typu historii znaja spoleczenstwa kazdego kraju na calej kuli ziemskiej...)

Takze moze tematyka malo oryginalna, ale dzieki niezlej grze aktorskiej malo opatrzonych twarzy (zwlaszcza glowny bohater ze swoja wiecznie zaskoczona mina spisal sie tutaj na medal) i humorystycznym tekstom film oglada sie calkiem niezle, pomimo ze Ameryki pod zadnym wzgledem nie odkrywa ;)

ocenił(a) film na 10
miko1980

Dla mnie ten film jest fantastyczny, zachowanie i narracja Kieslowskiego przypomina mi samą mnie. Jasne nie zaszłam w ciążę ani nie zrobiłam nikomu dziecka jednak jego przemyślenia ukazane w tym filmie totalnie wpadły w mój specyficzny gust aż tak bardzo że dałam mu 10 ;) Nawet mnie irytują ludzie,którzy piszą ze zdziwieniem iż film jest dla nich głupi bo matka chce porozmawiać z synem o seksie, kurczę serio? kobieta umiera ma raka. Chciała by tak naprawdę być zwyczajną matką i mieć czas jak inni by być może bardziej "taktowna" ale zwyczajnie go niema. Dlatego więc stara mu się hurtem wszystko wcisnąć do głowy. A scena kiedy poznają się na ławce? och to jest prawdziwa perełka tego filmu bo wyrwana jest z prawdziwego życia, i tego że czasem w takiej głupiej sytuacji można poznać kogoś interesującego. Cała historia tego chłopaka jest opowiedziana z humorem a zarazem z jakoś papryczką, która wykrzywia naszą twarz na końcu. Wkurzało mnie, że zachowywał się jak dupek ale cóż przynajmniej było dosyć realnie, zero cukru tak przy stole kiedy wcale się nie przyznał, że będzie miał dzieci takie typowo męsko dziecinne zachowanie. Jednak śmieszne no i za to wielki plus. Dobra nie będę pisać jak mi bardzo podobał się ten film choć to prawda. Po prostu mogę go polecić, a widz sam zdecyduję do której kategorii się zaliczy.

ocenił(a) film na 4
TrefnaPanna

trzy razy na nim zasnęłam :( i może dlatego nie zauważyłam tam humoru, i kilka razy musiałam go odpalać żeby do końca dotrzeć :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones