PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1300}

MASH

7,3 25 815
ocen
7,3 10 1 25815
7,1 17
ocen krytyków
MASH
powrót do forum filmu MASH

Jaki Wietnam ?? Przecież w tle toczy się woja w KOREI !

ocenił(a) film na 7
cytrusart

Facet który to pisał pewnie oglądał tylko obrazki:)ja sam oglądałem od 30 odc. i myślałem że to wietnam. Ale to KOREA.

bartolomeoxXx

Nie pomylił się serial M*A*S*H dzieje sie w Korei.Film kinowy opowiada o lekarzach w Wietnamie

ocenił(a) film na 8
cytrusart

Akcja filmu dzieje się w okresie wojny koreańskiej (1950-1953).

użytkownik usunięty
Redox

Redox, akcja serialu toczy się w czasie wojny koreańskiej, a nie filmu.

ocenił(a) film na 8

Akcja serialu i filmu toczy się podczas wojny koreańskiej. Co do serialu nie mam wątpliwości, bo wielokrotnie tam się wspomina o tej wojnie. W filmie nie pamiętam czy ktoś wspomina o Korei, ale na początku filmu pojawiają się cytaty z wypowiedzi paru znanych osób, wojskowych i polityków, m.in. pojawiają się słowa gen. Eisenhowera - "Pojadę do Korei" (coś w tym stylu). Wydaje mi się, więc, że tłem filmu jest wojna koreańska, zresztą nowela na podstawie, której oparto fabułę filmu też ma ponoć (nie wiem, nie czytałem) za tło akcji wojnę koreańską.

ocenił(a) film na 8
cytrusart

Zająłem się tym i wreszcie zaakceptowali, już jest dobrze;)

ocenił(a) film na 7
cytrusart

Jest Korea, ale chodzi o Wietnam. Proste.

ocenił(a) film na 8
Uzi

No jaki Wietnam, jeśli akcja filmu MASH osadzona jest jest w Wietnamie to podaj jakiś przykład?

użytkownik usunięty
km_13c

Akcja fimu osadzona jest w namiotach szpitala polowego, więc trudno w zasadzie nasz spór rozstrzygnąć. Chyba, że ktoś zna się na modelach jeep'ów, ciężarówek czy helikopterów z tamtych czasów. Chociaż z drugiej strony w Korei używano nadal myśliwców z II WŚ w roli samolotów szturmowych. Nie powiedziano wprost, że to Wietnam, gdyż byłby to film niepoprawny politycznie, być może zakazany przez cenzurę, ponieważ ta wojna nadal trwała, gdy film był kręcony.

ocenił(a) film na 8

Z tego co ja wiem, lecz nie jestem żadnym autorytetem w tej kwestii, to film był osadzony w czasie wojny koreańskiej i był to celowy zabieg twórców aby odnieść się do sytuacji w Wietnamie przy okazji opowiedzenia o zadawnionym już ale jakże podobnym konflikcie koreańskim.

użytkownik usunięty
cytrusart

Z ciekawostek:

'Akcja dzieje się w trakcie wojny w Koreii, jednak reżyser usunął z filmu wszystko to, co mogłoby o tym świadczyć, sprawiając wrażenie, że mamy do czynienia z Wietnamem.'

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones