PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=370628}
7,1 32 707
ocen
7,1 10 1 32707
6,0 12
ocen krytyków
Mała Moskwa
powrót do forum filmu Mała Moskwa

Pokażmy film Rosjanom

ocenił(a) film na 1

pewnie spodoba się im. Żołnierze armii radzieckiej, który dopiero co zeszli z drzewa i ich głupie córki, które nienawidzą Polski kontra bohaterscy polscy żołnierze.

ocenił(a) film na 1
erwu_3

Brawo, super się nagadałeś. A teraz powiedz coś mądrego.

jogobrlla

Ciekawe, czy twórca tematu raczył obejrzeć film... osobiście uważam, że nie. Smutne.

ocenił(a) film na 1
_LG_

Film widziałam (na pokazie, nie w domu). Nie wiedziałam, ze sąd subiektywny może być oceniany w kategoriach „mądry-niemądry”.
Znam Rosjan , którzy są świadomi tego, jak ich "ojcowie" obeszli się z Polską i jest im za to wstyd.
Jest im przykro z tego powodu, że przyjechali się tu wykształcić, aby móc czymś się przysłużyć, a w ostatnich tygodniach jedyne co ich tu spotyka to to, że ktoś przebija im opony i woła za nimi "ruskie won" . Niestety wołający to ci, którzy są ich kolegami z pracy, uczelni i widzieli ten film ze mną:(
Nie jest nam z Rosją lekko i chciałam tylko powiedzieć, że nie będzie lepiej  Szkoda, bo nie każdy Rosjanin to zwolennik Stalina

ocenił(a) film na 1
erwu_3

ale to nie znaczy, że film jest zły, źli są tylko niektórzy ludzie;)

erwu_3

To wspaniale, że widziałaś film (w kinie a nie w domu)

Nie sądzę by film piętnował kogokolwiek za przynależność narodową, ani że grzeszy rusofobią czy rusofilią. Prędzej uderza w bezduszność systemu i w sowieckich oraz peerelowskich politruków. Nie wiem też o jakich antyrosyjskich gestach wspominasz, jeśli takowe zaistniały mają chyba najmniejszy związek z filmem o miłości... Ten film wręcz zachęca do polsko-rosyjskich inicjatyw (piosenki a nawet potomstwo);/
Ci, którzy po wyjściu z kina nie płaczą, a silą się na werbalny ekstremizm widocznie potrzebowali jedynie pretekstu dla bycia agresywnymi.

ocenił(a) film na 1
_LG_

fajnie byloby gdyby rzeczywiście zatrzymac się na historii miłości dwojga ludzi, których dzieli wszystko, niestety film wprost epatuje polityką i ci, dla których jest ona istotna, tylko tyle wynoszą z filmu.

erwu_3

Dla mnie polityka jest niezwykle istotna, a mimo wszystko przez ten film nie straciłam szacunku dla znajomych ze Wschodu. Co oni winni, że żyli w popapranym systemie? Szanuję ich jeszcze bardziej, że zdołali przetrwać gehennę. Tak jak napisałaś wcześniej - film dowodzi jedynie, że są dobrzy i źli ludzie, że byli i są idealiści i oportuniści na świecie. Sądzę, iż jeśli ktoś dostrzega w filmie zapędy indoktrynacyjne, to powinien je zignorować. Kino i telewizja w każdym reżimie miewa właściwości socjotechniczne, a od nas tylko zależy, czy damy się w nie uwikłać;)
Pozdrawiam. Miło się z Tobą dyskutuje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones