PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=831667}

Małgosia i Jaś

Gretel & Hansel
5,2 11 957
ocen
5,2 10 1 11957
6,7 15
ocen krytyków
Małgosia i Jaś
powrót do forum filmu Małgosia i Jaś

Muszę stwierdzić, że film jest mocny i bardzo tematycznie nastawiony, aby zszokować oglądającego. Takie jest moje zdanie.
Uważam, że od samego początku jest to przedstawienie świata współczesnego za pomocą obrazu baśni i koszmarów, w jakim my ludzie aktualnie żyjemy. Świat wrogi, głodny i zabójczy, ociekający samotnością i brutalnością wszystkiego w okół - jeżeli tylko postawisz swoje Ja wobec tych faktów, to efekt można dostrzec gołym okiem. To jest właśnie przedstawione w pierwszej połowie tego filmu.
Druga połowa to jest to, co my chcemy osiągnąć jako Osoba oraz spersonifikowane Społeczeństwo wobec tego, co czynimy, i co jesteśmy w stanie zrobić, aby osiągnąć cel życiowy - efekt skrajnie zły i skrajnie dobry (kolory szarości są przedstawione tuż przed napisami końcowymi). To jest obraz ludzkiego serca, myśli i działania.

Jeden z najlepszych filmów ostatnich lat, jakie obejrzałem - i biorąc się za niego, nawet tego się nie spodziewałem. Fil;m bardzo określony obrazami świata, które urzekają i dźwiękiem, które wpasowują się w ten klimat niesamowicie.
Uważam, że film jest mocno zaniżony w ocenie przez użytkowników, ze względu na niezrozumienie oraz brak połączenia z obrazem. I wcale nie chcę tutaj kogoś obrazić, po prostu proszę o zrozumienie tego, co ja mam do powiedzenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones