PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=562718}

My Way

Ma-i We-i
7,7 4 341
ocen
7,7 10 1 4341
Ma i We i
powrót do forum filmu Ma-i We-i

Film dobry ale....

ocenił(a) film na 7

1) Bohaterowie walczą w armii sowieckiej pod Dydyńskiem. To na zachód od Moskwy i nie mam pojęcia skąd tam wzięły się takie góry.
2) Podczas lądowania w Normandii amerykańskie B-17 nie zrzuciły bomb na plaże i umocnienia. Bomby spadły poza plażami nie wyrządzając bunkrom krzywdy.
3) Amerykańscy spadochroniarze lądowali w nocy a nie w świetle dziennym jak pokazano w filmie.

ocenił(a) film na 10
wittmann_2

1 Nie żadnym dydyńskiem tylko pod Diedowskiem a skoro szli do Niemców to musieli iść na zachód a tam nie ma takich gór-błąd reżysera pewnie
2 -3 tu zgoda tyle że alianci zrzucili jakieś 9000 kg bomb więc pewnie jakiś rozwalili (nie pisze tu o tych 8 z największymi działami) a alianci ofensywę zaczeli tak naprawdę po 6 więc pewnie już świtało
pzdr

ocenił(a) film na 7
katakumby0

Lądowanie z morza było w świetle dziennym. Ale spadochroniarze lądowali w nocy.
Jeszcze jedna uwaga. Żaden szanujący się oficer niemiecki nie nosiłby takich długich włosów jak ten w Normandii. A fryzury obu Azjatów też były odległe od regulaminu.
Co do Diedowska fakt, mój błąd.

wittmann_2

looooool A myslisz że alianci nie zniszczyli bunkrów i karabinów niemieckich? Zrzucali bomby ile wlezie na te bunkry, napradę.
(nie wspominając o działach-bunkrowych), według ciebie spokojnie je zostawili żeby mogły sobie strzelać xD

Spadochroniarze w nocy? Tak było w grze na lądzie , nie przy morzu, . Każdy prawie wie że zruty i akcja była w dzień!!!!! (Jest to nawet w SS1 wyraźnie pokazane , że zrzuty na plarze były w dzień! (nie mówie o jakiś tajnych oddziałach w nocy. )

A cytując ciebie " 2) Podczas lądowania w Normandii amerykańskie B-17 nie zrzuciły bomb na plaże i umocnienia. Bomby spadły poza plażami nie wyrządzając bunkrom krzywdy. " To po co one wogóle zrzucały te bomby? Jeśli nie na bunkry to by urzyli myśliwców przeciwko piechodzie, no nie mogę, jak z ciebie cymb*ł/.

ocenił(a) film na 7
lolo126

Synku, bzdury piszesz. Ale nie będę z tobą dyskutował. Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie. Świni się to podoba.

wittmann_2

nawet nic do mnie nie napisałeś, jak się boich prawdy, to słuchaj się tych samobójczych amerykanów , a zobaczymy gdzie skończysz...., NO TAK JAK NIEMCY PRZEGRALI TO NIE MIELI JAK DOJŚĆ DO SŁOWA JAK BYŁO NAPRAWDĘ, ale teraz mogą, a ty propagandę usa tylko słuchasz to według ciebie, batman przyleciał albo kaczor donald xD

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
wittmann_2

Coś nie tak z tym lolo126. Bardzo dziwny przypadek

ocenił(a) film na 2
lolo126

Dla tych co nawet z wikipedi nie potrafią korzystać...

Operacje powietrznodesantowe zostały przeprowadzone w nocy 5/6 czerwca i poprzedziły lądowanie z morza głównych sił inwazyjnych. Ich celem było zajęcie kluczowych dla powodzenia operacji punktów oporu, instalacji i mostów (np. most Pegaz). Desanty amerykańskiej 101 Dywizji Powietrznodesantowej otrzymały kryptonim „Albany” i „Chicago”. Lądowanie 82 Dywizji Powietrznodesantowej określono jako operacje „Boston” i „Detroit”; ciężej uzbrojone oddziały tej dywizji dotarły do Normandii na pokładzie szybowców w ramach operacji „Elmira.....

adaska76

to i jak w grze widziałem, ale nie o tym pisałem xD wiadomo że tu wszyscy staną po stronie usa, a nie niemców co zabili waszych dziadków lub pradziadków ;)

ocenił(a) film na 6
lolo126

Kolejny historyk rodem z Call of Duty.

nyggy

w życiu w to nie grałem nawet pfff

lolo126

W takim razie każdy jest w błędzie a Ty mało wiesz o lądowaniu w Normandii nazwanej Operacją Neptun - pierwszej fazy operacji Overlord. Operacja Neptun (Lądowanie Aliantów w Normandii) składał się z dwóch części. I operacja powietrznodesantowa na dwóch skrzydłach plaż w Normandii z Zachodu (operacja Albany i Chicago, Boston Detroit) zabezpieczająca półwysep Cotentin, drogi w pobliżu Carentan i przeprawy na rzece Douve a w konsekwencji lądowanie na plaży Utah. Ten odcinek powierzono 101 powietrznodesantowej i 82 powietrznodesantowej wyznaczając strefy zrzutu w pobliżu Saint Marie du Mont i Saint Marie Eglise. Na wschodnim skrzydle (Operacja Deadstick, Tonga, Mallard) wylądowali brytyjsko-kanadysjcy spadochroniarze i szybowce ze 6 dywizji powietrznodesantowej, z zadaniem zabezpieczenia Kanału Cean i rzeki Orne. Obie operacje miały zabezpieczyć skrzydła aliantów przed kontratakiem niemieckich oddziałów. Lądowanie amerykanów odbywało się w NOCY a samoloty wystartowały wieczorem 5 czerwca z lotnisk w Aldburne. Najpierw o 0.15 wylądowali tzw. Paintfinderzy, których zadaniem było oznaczenie stref zrzutu o 1:30 wylądowały odziały 101 (Albany), a o 2.30 all americans z 82 (Boston). Brytyjczycy na prawym skrzydle lądowali o 0.15 w ramach operacji Deadstick w celu zajęcia min. słynnego Mostu Pegaz - i to tutaj zginął pierwszy żołnierz podczas D-day nie na plażach, dalsze lądowania brytyjskich spadochroniarzy odbywały się sekwencyjnie aż do 16.00. Jak widać z tego krótkiego wywodu kolego - spadochroniarze lądowali w NOCY a nie było innych desantów powietrznych podczas D-day. Do końca wojny spadochroniarze lądowali już w dzień podczas operacji Dragoon (517 DPD, 2 bryt. ), Market Garden (101 DPD, 82 DPD, 1 bryd DPD i pol. SBS) oraz w operacji Varsity (17 DPD) - ale w Normandii lądowali w nocy. Nie ma innych wiekszych dowodów na to, że było to w dzień, chyba że wulgarny kolega.

lolo126

ale ty głupi jesteś. niedouczony baran:)

LUKASZ_Garstka1

przepraszam to nie do ciebie było:)

lolo126

ale ty głupi jesteś:)

wittmann_2

no i do tego momentu oglądałem, znaczy patrz punkt 1, bo więcej nie zdzierżyłem. Pytam- ogladc dalej?
Spora cześć widzów broni tego filmu, a tu scenarzysta kompletnie nie przygotowany. Googla mapy mu odcieli a atlas pies zjadł.

wiec scena taka:
Koniec powstania warszawskiego, dwaj jego uczestnicy musza uciekać, bo są poszukiwani przez SS. Poddanie sie NKWD też nie wchodzi w rachubę, pewnie z tych samych powodów szuka ich SS (sekretna receptura czekolady wedla). Wychodzą wiec z miasta bocznym wyjsciem, jedynym ocalałym w morzu ruin, udało sie, a zza ich pleców majestatycznie połyskują góry. Pomyslimy: dobra pewnie Tatry przy dobrej pogodzie zobaczyli. A oni idą i idą tymi górami, a jak wspieli sie na szczyt to podpisano u dołu: Gory Kaukaz. KAMERA STOP
Co za brednie, gdyby coś takiego nakrecili to byście go zjedli na sniadanie. Dla mnie nie ma różnicy.
chetnie dam 8/10 jak przeniosą ten filmdo działu przgodowy s-f tam jego miejsce.

Do głupot z kamikadze i atakiem na czołgi z bagnetami to przemilczę bo to ich wlasny azjatycki sos, ale jak dla mnie to takie pomysły dopiero pod koniec wojny im przychodziły. Nieścisłości historyczne są w kazdy filmie wojennym, ale takiego boba to chyba nikt nie wypóścił.

radho

@radho jestem pod wrażeniem twego zaangażowania w próby przemówienia do rozsądku niektórym ale wątpię aby się udało.

ocenił(a) film na 8
radho

Te góry to rzeczywiście karygodny błąd. Nawet na siłę nie da się znaleźć wytłumaczenia (najbardziej logiczne wyjaśnienie tego absurdu to wycofanie się ich do gór Ural i po zorientowaniu się że idą w złą stronę - zwrócenie).
Jednak pomijając to, film bardzo dobry i chyba jedyny gdzie można zobaczyć bitwę nad Chałchyn-gol. Dla mnie to niweluje absurd z górami.

ocenił(a) film na 8
doliwaq

to film fabularny a nie dokumentalny, nawet godzille rezyser moze tam wpakowac jak ma ochote

ocenił(a) film na 8
wittmann_2

Panowie nie kłućcie się to film fabularny . To ma efektownie wyglądać a nie uczyć jak było (dokument) .
Sam film fajny ale zalatuje trochę sztucznym dramatyzmem .

wittmann_2

To nie jest dokument, tylko film fabularny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones