PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=746776}

Machina wojenna

War Machine
5,7 13 911
ocen
5,7 10 1 13911
4,5 8
ocen krytyków
Machina wojenna
powrót do forum filmu Machina wojenna

Porażka za 60 mln $

ocenił(a) film na 3

Serio na ten film wydano tyle pieniędzy? Wiem, że to miała być satyra, ale ta z założenia powinna być śmieszna. Mi przez pierwszą godzinę nawet nie mi drgnął kącik ust. A później przerwałem film, bo się zmęczyłem. I jeszcze ten Pitt. Uwielbiam go, ale w tym filmie zagrał okropnie. Szkoda!

margrodz

dokładnie, w pkt :)

ocenił(a) film na 7
margrodz

Hmm moim zdaniem zagrał świetnie. Od początku było dla mnie jasne, że to satyra i to dzięki grze Pitta. Każdy jego gest, każda mina, postawa, no wszytko w nim to była po prostu chodząca satyra. Bardzo podobnie grał w Bękartach Wojny.

ocenił(a) film na 7
vicky_filmaniak

Też mam podobne zdanie co do gry Pitta.
Dodatkowo nie wiem dlaczego ten film jest zakwalifikowany jako komedia, bo pod płaszczykiem satyry porusza naprawdę poważne kwestie. W zasadzie najmniej śmieszne fragmenty tego filmu są najważniejsze...

vicky_filmaniak

Gra Pitta jak zwykle bez zastrzeżeń, jedyny mój śmiech to wtedy gdy biegał. Ogólnie film trochę zamulający. Gdzie mu do Bękarów, choć akurat Bękarty to nie była komedia tylko normalny film wojenny a, że Tarantino to trochę czarnego humoru było

ocenił(a) film na 8
kwieku50

Bękarty to "normalny film wojenny"? xDDD Kek.

ocenił(a) film na 7
Ketoprofen

mi też nie zagrało :D

ocenił(a) film na 6
margrodz

owszem, mozna gorzej 100mln wydane na nowa wersje Ben Hura :(

margrodz

Komedia powinna być śmieszna, satyra nie musi, ale też się zastanawiam na co poszło 60 mln, chyba na gaże aktorów. Wróg numer jeden kosztował 40 mln, za podobne kwoty kręcono też kasowe SF. Aktorstwo Pitta pretensjonalne.

ocenił(a) film na 5
margrodz

Nie czaisz szołbiznesu. Ten film to reklama NETFLIX-a: patrzcie, stać nas na zatrudnienie najdroższych gwiazd rozrywki USA, my nie tylko retransmitujemy filmy kinowe ale i kręcimy własne.

Wujek_Sylwek

Uwierz mi, że filmem ne wysokim poziomie pokazaliby się znacznie lepiej i miałoby to lepszy wydźwięk komercyjny dla Netflixa. Tak tylko przewalili 60 mln. Nawet rozumiem podejście „pokazania się” w marketingu. Całkiem udanie robi to teraz allegro ze swoją serią na yt nawiązującą do legend polskich, ale ktoś to też musi chcieć oglądać. W tym wypadku na błysk z tych drogich fajerwerków spojrzy raczej niewiele osób.

ocenił(a) film na 5
neib1

"Ktoś musi chcieć oglądać?" Netflixowi nie chodzi o zwyczajnych "ktosiów" płacących abonament. Im chodzi o "ktosiów" na stanowiskach decydujących pakiety programowe sieci telewizyjnych i dostawców internetu. Zauważ, że właśnie teraz w USA odbywa się rozmontowywanie przepisów regulujących neutralność i prywatność internetu. Nie liczy się ilość widzów ale ilość dolarów, które ci widzowie mają możliwość skierować w stronę Netflixa.

ocenił(a) film na 7
margrodz

Bo to nie ,,kącik ust" miał drgnąć, a coś we łbie.

ocenił(a) film na 7
margrodz

Większość tych waszych opinii jest o kant qtasa rozbić. Bardzo fajna bajeczka. Nie zawsze Pitt sprawi tłumokom frajdę i zabije w jednym filmie milion gości.

dustin_maratonczyk

Nie ma to jak się dowartościować nazywając innych tłumokami. Brawo za minimalne wymagania co do własnej osoby:)

margrodz

no to posrańcu masz inne poczucie chumoru, albo jesteś zbyt dziecinny żeby zrozumieć dowcipów albo nie umiesz czytać napisów jak nie lubisz lektora... :D

GalaQXus

Do GalaQXus -- chumoru? O rety chłopino.....

Jaberwoocky1

a coś bardziej treściwego, przez przypadek przez ch napisałem

GalaQXus

Ubogie słownictwo żula spod ławki. Kolejny, który dowartościowuje się obrażając innych... Kurczę to mamy dzisiaj inteligencję w kraju... Tylko czekam aż spojrzysz w moje oceny i mnie za coś rozsmarujesz...

margrodz

"Mi"...

ocenił(a) film na 4
margrodz

nie no jak podłączali telewizor było fajne

margrodz

Film wymęczony. Pod koniec coś się ruszyło, ale po co to komu skoro widz gubi zainteresowanie?

ocenił(a) film na 4
margrodz

Dokładnie mam takie same odczucia. Dałem gwiazdkę więcej za antywojenną wymowę filmu. Brad zagrał fatalnie.

ocenił(a) film na 3
margrodz

Dokładnie do samo. Potworne nudy, nie śmieszny i tragiczna gra Pitta.

margrodz

60 baniek i za takie kino, warto płacić będąc w netflixie... Dokładam cegiełkę z własnej kieszeni i pełni świadom, że kiedyś stworzą "Wiedźmina"
Boli? To pomyśl o instytucie sztuki filmowej w Polsce, który bierze twoje pieniądze z kieszeni za produkcję gniotów i aktorstwo na takim poziomie, że ta "słaba gra Pitta" w tym filmie to arcymistrzostwo na poziomie międzygalaktycznym... Tyle w temacie 60 baniek...

ocenił(a) film na 5
margrodz

Akurat jego gra to największy plus tego filmu. Kilka razy się zaśmiałem, ale spodziewałem się czegoś innego. Generalnie film jakby nie miał końca dla mnie i jakiejś treści.

ocenił(a) film na 8
margrodz

Bardzo dobry film o współczesnej wojnie i jej bezsensie. Przy tym bardzo zabawne portrety trepów. To jest satyra na wojnę, komedia w miejszym stopniu, ale zabawnych scen było sporo.

wepritz84

Dobrze, że chociaż niektórzy złapali konwencję filmu.

ocenił(a) film na 6
wepritz84

Satyra wojenna jak najbardziej lub pokusiłbym się o nazwanie filmu ironią.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones