PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=420755}

Maczeta

Machete
6,4 105 205
ocen
6,4 10 1 105205
5,6 28
ocen krytyków
Maczeta
powrót do forum filmu Maczeta

ARCY GNIOT

ocenił(a) film na 1

Trudno o większe, przesiąknięte bezsensowną przemocą i nijakością gówno. Takie "filmy" odbierają wiarę w kino, nawet komercyjne. To, że Steven Seagal od końca lat 90. stacza sięę po równi pochyłej to jasne ale za nic nie jestem w stanie zrozumieć jak taki wybitny aktor jak De Niro mógł wystąpić w tym steku pomyj. Aż żal.

ocenił(a) film na 7
Everyman1980

Rodriguez nie chciał nakręcić dobrego filmu, który okazałby się gniotem, ale gniot, który jest bardzo dobry. Moim zdaniem spisal się na medal, dawno się tak nie uśmiałem w kinie. Rozumiem, że może ci się nie podobać obraz w takiej konwencji, ale nie wiem jakie kryteria przyjąłeś oceniając "Maczetę" na 1. Trochę nie fair moim zdaniem. Jeżeli chodzi o aktorów, artystów to umieją czasem doceniać takie perełki. Nie mam informacji, ale wydaje mi się że De Niro czy Seagal zagrali raczej dla frajdy a nie dla kasy. W przypadku Seagala masz jeszcze np. The Onion Movie, w któtym gra samego siebie w roli Cockpunchera.

Kin0maniak666

Też się śmiałem, nie tylko z dialogów, ale i z przesadzonych akcji wyglądających żałośnie - komicznie :D

ocenił(a) film na 7
Ounterios

No i chyba o to reżyserowi chodziło raczej. Taki film pół żartem pół serio :)

Kin0maniak666

Pod tym względem film bardzo dobry ;)

ocenił(a) film na 7
Ounterios

Proste

ocenił(a) film na 4
Ounterios

Dobre określenie

Everyman1980

po prostu nie zrozumiałeś tego filmu i tyle-to forma parodii i tak trzeba to odebrać-trochę jak filmy z Leslie Nielsenem. De Niro wie co robi i widać,ze wszyscy aktorzy mieli frajdę grając w tym filmie

ocenił(a) film na 7
Everyman1980

To "przesiąknięcie bezsensowną przemocą" to jest dla Ciebie minus mam rozumieć?

Everyman1980

fragment recenzji redakcji: "Ci, którzy dali się zrobić w balona, spodziewając się po pełnometrażowej "Maczecie" rzeźni przeprowadzonej z powagą i nabożeństwem, nie powinni się nawet do tego przyznawać, bo znaczy to, że dali się nabrać komuś, kto nabrać ich nawet nie próbował. Niejako "dorobiony do trailera" film niczego nie udaje – jest dalszym ciągiem zabawy w nieskomplikowane kino "atrakcji", pełne groteskowej przemocy, gładkich kobiecych ciał i ironicznego dystansu. "

ocenił(a) film na 4
Everyman1980

no bardzo, bardzo średni, a już to uwielbienie w tym filmie fajnych lasek do Dannego to sciene fiction po prostu

ocenił(a) film na 9
Everyman1980

A dla mnie film świetny. :) Dwójka już gorsza, aż boję się co to będzie z trójką. I bardzo dobrze, że De Niro, Don Johnson i inni zagrali w tym "steku pomyj". Widać, że nie jest to rodzaj filmów dla ciebie. Więc pod żadnym pozorem nie oglądaj "Od zmierzchu do świtu" czy "Planet Terror" :D

Ja dziękuje R.R. za nakręcenie tak udanego filmu jakim jest "Maczeta"

ocenił(a) film na 3
pg1983

"Od zmierzchu do świtu" to świetny film z przymrużeniem oka. "Maczeta" to film z przymrużeniem mózgu (podobnie jak "Planet terror". ;)
A poważniej, to mierzi mnie trend do zrównywania każdej parodii do odmóżdżonej, opowiadanej po pijaku i to przez blond tipsiarę, historyjki.
Naprawdę! Można się ponapierniczać ze wszystkiego, jednocześnie nie zniżać do poziomu umysłowego przedszkolaka (ewentualnie dorosłego, odpalającego skręta od skręta xD).

ocenił(a) film na 1
Jaho63

Jakby to powiedzieć...chciałem właśnie napisać dokładnie to samo :) "Maczeta" to gniot i daleko mu do dobrych filmów "pół żartem pół serio".

ocenił(a) film na 8
Everyman1980

Aż przykro patrzeć, gdy ludzie nie rozumieją konwencji filmu.

ocenił(a) film na 8
Everyman1980

Mamy tutaj nowego w świecie filmów Rodriguez-Tarantino :D

ocenił(a) film na 8
Everyman1980

Makabreska, farsa. Kicz, że aż boli ale jakżesz rewelacyjnie zrobiony. Komedia po pachy. Wykorzystanie jelita ! Do czego służą damskie szpilki !? Czyżby zwiastun końca kariery Seagala !? No i te słowa na końcu ... możesz zacząć od nowa, znów być normalnym człowiekiem. W odpowiedzi ... po co mi to skoro już jestem nip-em ! Brawo - 8/10 !!!

Everyman1980

To pastisz kina akcji klasy B (lub klasy Z), jeśli nie zauważyłeś. Rodriguez bawi się schematami takiego właśnie kina. Co chwila puszcza oko do widza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones