PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=420755}

Maczeta

Machete
6,4 105 194
oceny
6,4 10 1 105194
5,6 27
ocen krytyków
Maczeta
powrót do forum filmu Maczeta

Podobała mi się zwłaszcza końcówka, chociaż nie umywa się do Pulp Fiction.
Scena pościgu była świetna. Fajny był ten jego motor z zamontowanym
karabinem, szkoda że tak szybko został zniszczony. Ogólnie dużo broni i
seksu. Nie pasuje mi jednak to, ze Machete był z FBI... dziwny wątek.

A wy co myślicie?

ocenił(a) film na 5
yatne

Najmocniejszymi stronami tego filmu jest Steven Seagal jako Torrez i że to dzieło trwa tylko 80 min.

greggmm

moze głupie pytanie, ale Lohan naprawdę w tym gra ?

użytkownik usunięty
Leighton

Gdzie widzieliscie ten film? w snie ??:D

Mam pytanko, czy dużo pograła se w tym filmie Rose McGowan (Cherry)?

ocenił(a) film na 8
JenZi

Niestety nie za długo... Praktycznie na początku podczas walki w kościele nadziała się na konfesjonał.

p_x

Konfesjonał? Dałbym głowę, że to była kolumna...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
yatne

Mi też nie pasuje że był z FBI, to nie w jego style, tego bym sie spodziewał.
Dużo dobrej akcji, maczety i seksu. Tylko De Niro zagrał słabo, ale poza tym wszyscy dają czadu ! :D
Jak wejdzie do kin to może pójdę na niego i zobaczę jeszcze raz, póki co jakość była słaba, ale wiadomo jak to jest przed premierą ;)

ocenił(a) film na 8
yatne

a że tak zapytam jakim cudem już widziałeś ten film?,please podaj stronkę z której go masz.

Ramzes86

Film był przecież udostępniony na Filmwebie przez jakiś tydzień - można go było za darmo oglądać, wystarczyło mieć konto.

ocenił(a) film na 5
Plebs

No i właśnie tam go obejrzałem, ale jak napisałem, przed premierą to nie jest to! więc żeby docenić całość pójdę do kina, jak tylko wyjdzie. Choć jakość była jeszcze znośna, że tak powiem. Lepsze to niż nic.

ocenił(a) film na 9
Plebs

udostępniony ?? hahahahahha
dajcie linki a nie się napinacie że oglądaliście :/

ocenił(a) film na 5
gizmo160

Niestety linki już wygasły :(
Chyba trzeba czekać na premierę.

Muszrom

Gdzie niby można ten film obejżeć ?





ocenił(a) film na 5
Lecho1523

No był na yt jako promocja, ale linki już dawno wygasły ;P
Teraz chyba nigdzie nie można go obejrzeć.

ocenił(a) film na 1
yatne

dziwię się towarzyszom i towarzyszkom, którzy film wiedzieli i z czystej złośliwości przeinaczają istotne dla fabuły fakty.

po pierwsze scena pościgu skuterami po centrum handlowym była jedynie statycznym przerywnikiem w dynamicznej wymianie ognia zabytkową (wszak skradzioną z muzeum dzikiego zachodu) bronią strzelecką i trudno ją uznać za świetną

po drugie uzbrojony w lotniczy karabin maszynowy motocykl nie został zniszczony, tylko sprzedany podczas licytacji charytatywnej na rzecz rozbudowy centrum badań nad nostalgią parzystokopytnych

po trzecie Machete tylko żartował, że jest z FBI, w końcowej scenie pokazuje przecież senatorowi legitymację członkowską PIS, przyznając tym samym, że jest krewnym aktualnego Prezydenta RP, co z zrozumiałych względów zamykało mu drogę do kariery w jakiejkolwiek agencji federalnej

po czwarte w produkcji nie ma ani grama seksu, a jedyna nagość w nim dostrzegalna to lewy pośladek Seagala widoczny na ekranie jedynie przez dwie sekundy

z intrygującego kina moralnego niepokoju na którym wyraźne piętno odcisnął sam Polański (świetna scena kiedy kajdankami obszytymi różowym pluszem Machete cedzi przez zęby do skorumpowanego szeryfa "nawet z Szwajcarii dosięgną cię me miękkie dłonie") robicie komedie sensacyjną niskich lotów. powinniście się wstydzić!

harkonen_mgla

Generalnie to właśnie swoboda interpretacji każdego z wątków jest chyba najmocniejszą stroną filmu. Genialny scenariusz - przewrotny, ale ułożony i inteligentny.

Wg. mnie Machete był jednak z jakiejś tajnej organizacji, a wspomniana scena z RP mimo iż prześmiewcza to daje sporo do myślenia. Czy wszyscy ludzie mają kilka osobowości (maski), które zmieniają w zależności od chwili w jakiej się znajdują i przywdziewają tą, która aktualnie przyniesie im największe zyski? Po okazaniu legitymacji Machete niejako stał się księciem RP i z samej końcówki wynika iż chciał owe państwo przemienić w monarchię i stać się władcą absolutnym, co z kolei jest kolejnym bardzo głębokim tematem poruszanym w filmie - ludzie są żądni władzy w każdym obliczu, bez względu kim byli w przeszłości.

Ogólnie rzecz biorąc ten kto spodziewał się dobrego filmu akcji z typowymi elementami dla Rodrigueza (oraz poniekąd Tarantino) z jednej strony się zawiedzie, gdyż nie są one dominujące, z drugiej natomiast otrzyma bardzo inteligentną produkcję urzekającą rozmachem poruszanych w niej problemów ze świetnymi sekwencjami pościgów i walk.

Pozdrawiam

Plebs

Niezłą fantazje macie. Podziwiam. Moglibyście tworzyć jak Stanisław Lem wstępy i recenzje
nieistniejących książek.

baryluk

Nie wierzysz że ten film już leciał ? To masz pecha :( Scenariusz był napisany 2000 lat p.n.e lecz niestety pomysł nie spodobał się widzą gdyż karabin maszynowy nie utrzymał by się na głowie konia... Pomysł nad filmem wznowiono 1939 ale niestety prace nad filmem niespodziewanie przerwała 2 wojna światowa.. Film znów pojawia się w 1984 ale Trejo był już zajęty gdyż sprytnie przebrał się za Shwarzenegera i zagrał w Terminatorze. I tak ostatecznie film powstał w 2009 r. A do kin wejdzie w maju lecz można było już go oglądać na filmwebie lecz linki wygasły :) Podczas kręcenia nawet reżyser nie wiedział co robi tam Travolta lecz końcowy taniec wyszedł pomyślnie jak już pisałem w stylu Gorączki Sobotniej Nocy. Film także został wysyłany do przeszłości więc mogliście go już oglądać nie wiedząc że to właśnie on :) Ja już go oglądłem 20 lat temu całkowicie tego nie świadom. 2000 lat p.n.e oglądał go Mojżesz i to on na kamiennych tablicach napisał pierwszy scenariusz to tego filmu później ocalałości po scenariuszu szukał nie jaki Indiana Jones dla nie poznaki tytuł filmu pod inna nazwą. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 1
yatne

więc Plebs zgodzisz się zapewne że istnieją wyraźne przesłanki (różowe kajdanki, nawiązania do szwajcarskiego wymiaru sprawiedliwości, monarchistyczne plany "polskiego Meksykanina" bohatera) iż za produkcją stał "autor widmo - scenarzysta, reżyser widmo" Roman Polański, który swym "autorem widmo" niejako wyraźnie mówi kinomanom całego świata "tak, jam to uczynił. Tarantino, Rodriguez, to tylko me artystyczne pseudonimy. Zastępcze twarze wielkiego twórcy, który czasem lęka się się swej wszechstronności."

ocenił(a) film na 5
harkonen_mgla

Nigdy o tym nie pomyślałem, ale to brzmi całkiem intrygująco. To może byc prawda ! Co za szok, kto by się po Polańskim tego spodziewał!
Teraz tym bardziej będę czekał, aż go obejrzę, najpewniej w kinie.
Jak ktoś znajdzie działający link do you tube, to też może być ! Dajcie znać !

ocenił(a) film na 5
yatne

Ale Pierdzielicie !!! Przecież tego filmu jeszcze nigdzie nie ma i nie było.... jedyne co mogliście widzieć to oglądając terror Planet Rodrigueza był mały Zwiastun;D

ocenił(a) film na 8
siemae51

haha ludzie mają niezłą zabawę ze ściemniania, a wy wierzycie i sie napinacie:D brawo za fantazje tak btw ;)

ocenił(a) film na 7
miss_kej

wczoraj z kumplem oglądałem avatara 2 na kompie oczywiście W95. film ogólnie zajebisty tyle że za dużo seksu i roślin było, czekam na trójkę

ocenił(a) film na 3
BigDadddy

a ktoś wie czy w wersji reżyserskiej "The Expendables 2" Seagal i Van Damme również giną ??

BigDadddy

"za dużo seksu i roślin".
tym mnie rozbroiłeś :D :D

ocenił(a) film na 3
yatne

Ludzie leczcie się!! Jak można być takim debilem i pisać, że się oglądało.
Przed wyjściem do kin filmy na YouTubie są? ha ha ale z was debile. Chociaż
ten jeden (co ma zielony avatar) to chyba naprawdę w to wierzy i próbuje
oszukiwać, że oglądał. Zawsze tak robisz?

P.S. jutro na YouTubie wychodzi Iron Man 3 (chociaż 2 nawet w kinach nie
było)

Leczcie się!

ocenił(a) film na 5
Lukininho

Ja mam "zielony awatar". Widzę że bystryś jak woda w klozecie i zapalczywyś jak napalm ;D
Zdrówka życzę :*

ocenił(a) film na 3
Lukininho

to on kłamał mówiąc, że widział Machete? Mam nadzieję, że ty nie kłamiesz odnośnie Iron Mana 3. Jak możesz to podeślij mi linka.

ocenił(a) film na 5
zulombo

Nie, nie kłamałem że był na You Tube. Świadczą o tym słowa nie tylko moje, ale też kilku osób na forum, które też go widziały kiedy była do tego okazja :)
Co do Iron Mana 3 to to oczywiście zmyłka, bo jeszcze nie ma dwójki. Chyba że właśnie o dwójkę mu chodziło...

ocenił(a) film na 3
Muszrom

przecież sobie żartuję. Swego czasu był bardzo zabawny temat przy bodajże 3 części Brudnego Harrego. Zaczął się od pytania "To ile w końcu jest tych części Brudnego Harrego?" Szkoda, że został usunięty.

zulombo

Dwójka była na torrentach jakieś 2 miesiące temu, ale w wersji "green screen" tj. bez nałożonych efektów specjalnych. Jednakże fabułę i grę aktorską mogę ocenić już teraz.
Ale w sumie to nie miejsce na tego typu rozważania, tutaj mamy Machete i jego jakże zawiłą historię.

Z tym Iron Man 3 to prawda w końcu? Również proszę o linka.

Pozdrawiam

Lukininho

He he ale na tym forum są debi*le ^^ ty dałeś niezły przykład lubię patrzeć jak takie dzieci nabierają się na prowokacje a tym co prowokują odemnie wielki + ! :)

Lecho1523

Moją powyższą odpowiedź kieruję do "Lukininho"

ocenił(a) film na 3
yatne

Ha ha no nie mogę z niektórych ''wysokiej'' inteligencji
:)

ocenił(a) film na 3
Lukininho

Muszrom chyba film ze zwiastunem pomyliłeś :)

Lukininho

dzięki wszystkim za wspaniałe spojlery....

TOneX

dobra nieważne nie doczytałem tematu do końca :]

ocenił(a) film na 5
TOneX

Czy wspominaliśmy scenę jak Machete tańczy razem z Baletem Moskiewskim ? ;]

Muszrom

Nie, on tańczył z Seagalem... a ty Lukinho wyjdz !

ocenił(a) film na 1
yatne

uuu wątek trochę zszedł na psy, ale swego czasu było nawet zabawnie... nawet o PiSe było:)

ocenił(a) film na 10
harkonen_mgla

tu macie maczete
http://viptorrent.pl/torrents.php?search=maczeta&category=0&options=0

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones