PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=420755}

Maczeta

Machete
6,4 105 204
oceny
6,4 10 1 105204
5,6 27
ocen krytyków
Maczeta
powrót do forum filmu Maczeta

Jak taki świetny aktor jak R. De Niro dał się namówić, by tam zagrać?

ocenił(a) film na 6
ad200

a co jest kompromitacją lub kto się skompromitował ?

ocenił(a) film na 1
indiancannabis

De Niro się skompromitował biorąc udział w tak marnej produkcji. Tyle miał wspaniałych ról w przeszłości, jak zobaczyłem jego nazwisko w obsadzie spodziewałem się dużo lepszego filmu.
Może to wina kryzysu gospodarczego, który dotarł też do Hollywood? De Niro musiał być chyba w poważnych tarapatach finans., że zdecydował się na udział w takim filmie. :-)

ocenił(a) film na 9
ad200

Oj kolego ten film to parodia.

ocenił(a) film na 7
ad200

Myślę, że De Niro o finanse się martwić nie musi. A co do filmu - trzeba patrzeć na niego z perspektywy dokonań reżysera, jego stylu i częstej, acz owocnej współpracy z Tarantino :). Film jest pastiszem, a przy tym parodią dobrze znanych filmów klasy B. Jest tak przerysowany i na siłę brutalny, ponieważ tego właśnie chciał reżyser. Rodriguez, podobnie jak Tarantino, bierze tzw. "Kicz" i podnosi go do rangi sztuki filmowej (ogromna brutalność i hektolitry krwi były widoczne też w "Sin City" i "Kill Bill"). Dlatego też De Niro nie skompromitował się. A już na pewno nie bardziej niż w "Poznaj moją rodzinkę" :).

ocenił(a) film na 1
tomus_90

Nie podoba mi się ta parodia, ale nie musi to samo co większości (a ludziom się podoba - wysoka ocena 6,5).
Jak widziałem nazwisko De Niro, spodziewałem się ambitnego kina. No coż, nie zauważyłem początkowo, że w obsadzie jest też S.Seagal - co powinno być już sygnałem ostrzegawczym. ;-)

ocenił(a) film na 7
ad200

Dokładnie. Cieszę się, że szanujesz poglądy innych :). Za to właśnie kocha się kino - każdy film odbieramy na swój sposób, przez pryzmat własnych doświadczeń i gustu. Nawet tak specyficznego :).

ocenił(a) film na 7
tomus_90

Dokładnie.
Chociaż "Kill Bill" czy "Sin City" nie uważam za "kicz" ;D

A w sumie "Poznaj..." nie było takie złe, zwłaszcza pierwsza część. Ale wiadomo - inny gatunek.

ocenił(a) film na 3
ad200

Też się dziwię że De Niro wiziął w tym udział. To było nawet poniżej poziomu Seagala. Gdybym dał się nabrać i poszedł na to do kina to musiałbym w odwecie pociąć maczetą siedzenia. Tylko czekać na kolejne części: Maczeta następne pokolenia czy maczeta w kosmosie.

ocenił(a) film na 1
Aldon

Jest już "Machete Kills":
http://www.filmweb.pl/film/Machete+Kills-2013-596202
Już sam tytuł powala. No cóż ale to parodia czyli trzeba mu wszytko wybaczyć.

ocenił(a) film na 3
ad200

Gdyby jeszcze widz podczas oglądania zorientował że jest to parodia to mógłby zwalić winę na inne poczucie humoru a tak zadaje sobie pytanie: Po co ktoś to zrobił?

ocenił(a) film na 7
Aldon

Jak można się nie zorientować? :D

ocenił(a) film na 9
tweety77

Bo niektórzy są tak bystrzy jak woda w toalecie ;)

ocenił(a) film na 7
A_Master_of_Disaster

ale ta stojąca czy spływająca? ;D bo to jest zasadnicza różnica

ocenił(a) film na 9
tweety77

Zdecydowanie stojąca ;)

ocenił(a) film na 7
A_Master_of_Disaster

A to faktycznie.

Jak komuś nie daje do myślenia chociażby samo to, że główny bohater jest brzydszy od diabła, a zaje*ste s*czki pchają mu się wszystkie same do łóżka... ;D i nie jest to serial o rudobrodym Strażniku pewnego amerykańskiego stanu.



A swoją drogą, zastanawiam się, czy taki Seagal wie, że go wzięli jakby dla beki, czy po prostu gra jak zwykle ;D

ocenił(a) film na 9
tweety77

Ja tam Trejo zawsze lubilem, wlasnie za ten wyglad zakapiora ;]

A co do Seagala, ponoc jest niezle wylaczony z rzeczywistosci, ma swoj swiat i swoje kredki - jego zbojeckie prawo, w twarz mu tego nie powiem ;p Wniosek nasuwa sie sam... ;)

P.S Ciekawe kiedy zastapi "Czaka" w reklamie WBK? ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones