PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=420755}

Maczeta

Machete
6,4 105 204
oceny
6,4 10 1 105204
5,6 27
ocen krytyków
Maczeta
powrót do forum filmu Maczeta

Maczetowe Szaleństwo

ocenił(a) film na 10

Rozwalają mnie negatywne komentarze, że ten film jest absurdalny - gdyby ktoś umiał myśleć to by wiedział że taka jest konwencja filmu. Film cudo. Scenariusz pomysłowy, akcja szybka, duża dawka humoru, idealne igranie z konwencją filmu Klasy B oraz aktorzy bawiący się swoim wizerunkiem. W Grind House : Planet Terror z pewnymi rzeczami reżyser aż przesadził, tu nie mam takich zarzutów. 10/10

PS. A akcja gdy Maczeta skacze na piętro niżej za pomocą jelita jednego z kolesi którego zaatakował to szczyt obrzydliwej pomysłowości :)

emillo97

Może Rodriguez zaczerpnął to z amatorskiego, krótkometrażowego kanadyjskiego filmiku "Bagman". :)
http://www.youtube.com/watch?v=m0LH6b0SLxU - patrz kilka sekund od 5:40.

ocenił(a) film na 6
emillo97

Akcja z jelitami to żaden szczyt pomysłowości, już w wielu filmach przewijał się podobny motyw. Dla mnie ten film nie ma startu do klasyki gatunku, czy nawet grindhouse'ów lub "od zmierzchu do świtu". To, że miał być absurdalny i kiczowaty jest tak oczywiste, jak to, że harry potter miał być filmem o czarodziejach, dlatego nie rozumiem argumentacji mówiącej "przecież taki miał być". Mało wyrazistych postaci, Trejo fajnie wygląda, ale stojący gdzieś z boku a nie jako motyw przewodni. Alba- tragedia, Rodriguez zagrała to co zawsze, nic nowego. Mało śmiechu, mało na prawdę dobrych i oryginalnych scen walk, trochę wybuchów, trochę strzelania, końcówka dla mnie bez polotu. Można obejrzeć, bo raczej nie przynudza, ale zawiodłem się strasznie i jak pomyśle, że teraz Rodriguez zamiast zacząć kręcić coś nowego przez najbliższe kilka lat będzie wypuszczał kolejne części maczety to się wkvrwiam.

ocenił(a) film na 10
dolce8

Ja nie porównuję go do innych filmów. Moim zdaniem sam w sobie jest świetny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones